Strona 93 z 111 PierwszyPierwszy ... 43839192939495103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #921
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Na ATMELku do wyzwalania AF i migawki po prostu zwiera się (przez wbudowany rezystor) dwa styki do masy. Dobrze że o żadnych TTLach nie wiedziałem bo pewno bym tego nie zrobił
    Jasne, rozumiem. Bezposrednie laczenie sygnalow z urzaden zasilanych z roznych baterii (a raczej z batteri ktore moga miec rozne napiecia) moze sie zakonczyc przykra niespodzianka. Zwieranie stykow tranzystor powinien zalatwic bez problemu nie spodziewalbym sie tam jakis szalonych pradow.
    Niektore aparaty na litere N wyzwalaja migawke przez zwieranie stykow/przewodow, AF aktywuje sie przez wstawienie miedzy te same druty diody swiecacej (czerwonej).

    Ostatecznie mozna podlaczyc gentLED-Shutter do jednego kanalu serwa i miec swiety spokoj z przerobkami Male toto i kosztuje okolo 22 Euro. Mnostwo roznych Olympus'ow (i nie Oympus'ow) jest wypisanych jako kompatybilne wiec powinno byc OK.

  2. #922
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Blueion Zobacz posta
    ...Ostatecznie mozna podlaczyc gentLED-Shutter do jednego kanalu serwa i miec swiety spokoj z przerobkami Male toto i kosztuje okolo 22 Euro. Mnostwo roznych Olympus'ow (i nie Oympus'ow) jest wypisanych jako kompatybilne wiec powinno byc OK.
    To obsługuje tylko starożytne Olympusy, a z nieco nowszych - tylko lustrzanki (czyli to, co daje się odpalać pilotami RM-1 i RM-2).

  3. #923
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Blueion Zobacz posta
    Jasne, rozumiem. Bezposrednie laczenie sygnalow z urzaden zasilanych z roznych baterii (a raczej z batteri ktore moga miec rozne napiecia) moze sie zakonczyc przykra niespodzianka. Zwieranie stykow tranzystor powinien zalatwic bez problemu nie spodziewalbym sie tam jakis szalonych pradow.
    Jak na razie patent działa. Jak przestanie to się będę martwił.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #924
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Blueion Zobacz posta
    Jasne, rozumiem. Bezposrednie laczenie sygnalow z urzaden zasilanych z roznych baterii (a raczej z batteri ktore moga miec rozne napiecia) moze sie zakonczyc przykra niespodzianka. Zwieranie stykow tranzystor powinien zalatwic bez problemu nie spodziewalbym sie tam jakis szalonych pradow. ...
    No i mam rozwiązanie na przyszłość - dzięki

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Jak na razie patent działa. Jak przestanie to się będę martwił.
    Dokładnie mam tak samo jak coś działa to nie gmeram . Jedyne co mi się nie podoba to aparat w moim zestawie.

  5. #925
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Romek zna tajemnicę, gdzie to można zakupić.
    Romku, czy byłbyś taki uprzejmy i zdradził tajemnicę, gdzie można te bloczki zakupić ?

    Pozdrawiam

  6. #926
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    ... Jedyne co mi się nie podoba to aparat w moim zestawie.
    Może małego maluszka? (czyli E-PM1 lub E-PM2 - z kitem, gotowe do pracy ważą poniżej 270g))

  7. #927
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez hadan Zobacz posta
    Romku, czy byłbyś taki uprzejmy i zdradził tajemnicę, gdzie można te bloczki zakupić
    Psze bardzo:

    http://www.purplemarine.com/dinghy/c...ite+Block+Pair

    cena za parę
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #928

    Dołączył
    Mar 2011
    Mieszka w
    Kęty- małopolska
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Jack - tu widzę przewagę nad sterownikiem jaki kupiłem bo sam programuję sterownik sekwencyjnie.
    http://www.pololu.com/catalog/product/1350
    nie udało mi się sprawdzić czy można z niego wyzwalać migawkę - na razie trzecie serwo naciska na migawkę - niby kanały można przełączyć na I/O ale nie testowałem.
    Ale sterowniczek daję radę i cena całkiem fajna do tego gabaryty i łatwość programowania (w sumie klikając myszką programujesz) - polecam.
    Wszyscy którzy są zainteresowanie sterownikami pololu - mozna je kupić w sklepie :
    http://kamami.pl/index.php?categoryID=9619

    Pozdrawiam,
    Łukasz

  9. #929

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Witam,

    Na stronie urzędowej ULC pojawił się projekt rozporządzenia regulujący wyłączenia z zastowania ustawy - prawo lotnicze między bezzałogowych statków powietrznych, modeli latających i latawców. Generalnie pojawił się tam wyjątkowo niekorzystny zapis ograniczający pułap lotów modeli do 150m wysokości względnej.

    Poniżej link do projektu rozporządzenia, patrz art.33 załącznik 6
    http://www.ulc.gov.p...=202&Itemid=192

    Brzmi to tak:

    Rozdział 4
    Zasady wykonywania lotów
    4.1 Zezwala się na wykonywanie lotów bezzałogowych statków powietrznych z zachowaniem poniższych warunków:
    1) przy widzialności pozwalającej na wykonywanie lotów w warunkach VLOS;
    2) do wysokości względnej umożliwiającej uniknięcie kolizji z innym użytkownikiem przestrzeni powietrznej 150 m;
    3) poza strefami kontrolowanymi lotnisk (CTR);
    4) poza strefami ruchu lotniczego lotniska państwowego (MATZ);
    5) poza strefami R, D, P.;
    6) poza otoczeniem lotniska, czyli w odległości powyżej 5 km od jego granicy;
    7) w strefach ATZ za zgodą zarządzającego lotniskiem;
    w strefach CTR na warunkach określonych i opublikowanych przez właściwą władzę ATS lub za zgodą właściwego organu ATC.
    4.2. Warunki, o których mowa w pkt.4.1 nie dotyczą bezzałogowych statków powietrznych, modeli latających i latawców wykonujących loty na uwięzi lub w obiektach zamkniętych.
    4.3 Bezzałogowe statki powietrzne, modele latające dają pierwszeństwo drogi innym użytkownikom przestrzeni powietrznej.

    O ile par.4 ust.1 pkt 2 wywołał burzę w środowisku modelarskim na miarę acta, o tyle my powinniśmy się bardzo cieszyć z zapisu par.4.2. - tym bardziej, że w wielu krajach ograniczenia dotyczą latawców. Mam nadzieję, że ten zapis zostanie utrzymany. Na razie projekt trafił do tzw. konsultacji społecznych m.in. do aeroklubów i ośrodków szkoleniowych. Nieoficjalnie mówi się, że projekt jest wymierzony w użytkowników modeli z kamerami FPV (filmiki z wyczynów typu lot z kamerą na wys. 4km w przestrzeni kontrolowanej Krakowa trafiły do ULC).

  10. #930

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Dodam jeszcze,że dla modeli i latawców o masie >5 kg (w naszym przypadku należałoby chyba sumować wagę latawca oraz riga, ewentualnie linki) przewiduje się obwiązkowe ubezpiecznie OC, a przy masie 2-5 kg dobrowolne.

    Jednocześnie byłbym wdzięczny za informacje od osób, którym zarzucono naruszenie przepisów o ruchu lotniczym w związku wypuszczeniem latawca; w szczególności czy ponosili odpowiedzialność w postępowaniu karnym czy wykroczeniowym i z jakiej dokładniej podstawy prawnej oraz jaką wymierzono sankcję. Z racji hobbystycznych i zawodowych złębiam zagadnienie,ale myślę, że dla wszystkich takie informacje byłyby pomocne.

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.