Strona 108 z 111 PierwszyPierwszy ... 85898106107108109110 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.071 do 1.080 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #1071

    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    42
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Niestety nie dotyczy to dwóch rozdzielonych mas. Dwa gołe przewody, wyzwalające migawkę, bez reszty połączeń na wtyku pięknie wyzwalają migawkę. Po pierwszym strzale jednak blokują się wszystkie ustawienia. Nie dotyczy to oczywiście wyzwalania guzikiem. Aparat po prostu wie że jakiś cwaniaczek usiłuje zrobić to, co nie jest dla niego dozwolone. Jestem prawie pewien, że to krecia robota inżynierów z Olympusa.
    Sprawę rozwiązałem w najbardziej prymitywny jaki może być sposób. W sanki lamy błyskowej została wciśnięta płytka z tworzywa do której przymocowane jest modelarskie serwo podłączone do odbiornika RC. Ramię tego serwa naciska na przycisk i po zawodach.
    Działa i podgląd video i wywalanie.

  2. #1072
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez IFO Zobacz posta
    Niestety nie dotyczy to dwóch rozdzielonych mas. Dwa gołe przewody, wyzwalające migawkę, bez reszty połączeń na wtyku pięknie wyzwalają migawkę. Po pierwszym strzale jednak blokują się wszystkie ustawienia. Nie dotyczy to oczywiście wyzwalania guzikiem. Aparat po prostu wie że jakiś cwaniaczek usiłuje zrobić to, co nie jest dla niego dozwolone. Jestem prawie pewien, że to krecia robota inżynierów z Olympusa.
    Sprawę rozwiązałem w najbardziej prymitywny jaki może być sposób. W sanki lamy błyskowej została wciśnięta płytka z tworzywa do której przymocowane jest modelarskie serwo podłączone do odbiornika RC. Ramię tego serwa naciska na przycisk i po zawodach.
    Działa i podgląd video i wywalanie.
    Używam E-PM1 z wyzwalaczem na kabelku. Nic mu się nie blokuje. Jesteś pewien że do właściwej masy zwierasz? Zwierasz najpierw AF a potem migawkę?
    Dodam że mam dwa układy wyzwalające działające na różnej elektronice. W jednym zwiera styki bezpośrednio ATMEL w drugim przez przekażniki. Obydwa działają.
    Pisałem że lutowanie tych wtyczek nie jest moją mocną stroną więc używam gotowych kabelków odcinanych od chińskich wężyków.
    Ostatnio edytowane przez romek1967 ; 27.10.14 o 10:16
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  3. #1073

    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    42
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Robiłem eksperymenty z dwoma różnymi masami i nie ma to znaczenia. U mnie styki zwierają transoptory Obawiam się, ze ten typ tak ma tzn. E-PL3. W sieci nie znalazłem układu do zdalnego wyzwalania tego aparatu.
    A lutowanie kabelków jest proste jak brama do ZOO. Trzeba mieć tylko odpowiednią lutownicę i gogle z lupami.

  4. #1074
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Jedynym Olympusem mikro który nie jest wyzwalany zdalnie lub z wężyka jest E-PL1. Nie jest bo nie ma styków na porcie. Reszta JEST WYZWALANA i wężykiem i dowolnym pilotem radiowym obsługującym port USB/AV Olympusa. Nie twórz ideologii gdzie jej nie potrzeba.

    ---------- Post dodany o 11:32 ---------- Poprzedni post był o 11:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez IFO Zobacz posta
    W sieci nie znalazłem układu do zdalnego wyzwalania tego aparatu.
    Nie znalazłeś? A szukałeś na googlu?
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  5. #1075
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    To chyba pierwsza współczesna publikacja porządkująca fotografię latawcową i balonową w kontekście konkretnych zastosowań naukowych: http://www.wuw.pl/product-pol-3028-Z...logicznej.html

  6. #1076
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Praca p. Mirona jest absolutnie godna uwagi Miałem okazję czytać wersję "nie książkową" - konkretnie doktorat (jeśli mnie pamięć nie myli był dostępny w serwisie ResearchGate przed pojawieniem się książki w księgarniach). Samą książkę też zamówiłem, by uzupełnić biblioteczkę związaną z latawcami.

    Ponieważ debiutuję na Forum, po obowiązkowym przywitaniu (we właściwym wątku), wrzucam pierwszy efekt wykorzystania modelu Tough TG-4 podwieszonego pod moim latawcem.

    Krótko o sprzęcie, który wykorzystuję w lotach. Mam w zestawie Ikarowy FotoKite 180 z podwieszeniem Brooxes, ze sterownikiem Aurico kręcącym w ustalonych interwałach aparatem. Wcześniej używałem innego aparatu (kompaktu VR-310) i w użyciu miałem wówczas także mechaniczny "palec" do migawki. Obecnie sterowanie zapewnia mi łącze WiFi w aparacie, a zdjęcia robię z ziemi, korzystając z podglądu na żywo, na ekranie smartfona (aplikacja OI.Share).

    Zestaw z Ikara poddałem lekkim modyfikacjom - z Chin dotarły do mnie: porządny metalowy nawijak i 150m mocnej linki. Dodatkowo uchwyt Picavet'a doposażyłem w rolki ułatwiające przesuw linek, na których aparat podwieszony jest do linki (podpatrzyłem w jakiejś dyskusji sieciowej patent z ogniwami łańcucha rowerowego). Dzięki temu linki podwieszenia nie przecierają się podczas normalnej pracy uchwytu.

    Efekt pierwszego testu TG-4 w roli lotnika poniżej:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pierwszy_lot_tg4.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	427,7 KB
ID:	189467

    Na zdjęciu widok na północny wschód Wrocławia. Najbliżej aparatu osiedle na Kowalach (ul. Ełcka), na dalszym planie widać blokowiska Psiego Pola i Zakrzowa.

  7. #1077
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Latawiec daje radę , czekamy na więcej
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  8. #1078
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    No i super, witamy nowego KAP-owca .

    Serdecznie zapraszamy, ja mam nadzieję że niedługo pokaże swój sprzęcik, cały czas podlega modyfikacjom, obecnie w wykonaniu jest wersja 3.0 rig-a

  9. #1079
    Awatar JacSlo
    Dołączył
    Apr 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    27
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dziękuję za miłe przyjęcie!

    Pierwsze loty, szczególnie te udane, w których udało się wreszcie pokonać opór materii i coś wreszcie widać na zdjęciach, przynoszą zazwyczaj fotografie dość przypadkowe. Nie inaczej było i w moim przypadku Dołączam jeszcze jeden kadr z widokiem na południe-południowy wschód Wrocławia. Zdjęcie niestety wykonywane w takim momencie dnia, gdy Słońce niemal właziło w kadr. Wybaczcie ewidentne prześwietlenie. Niemniej - jest to wskazówka na przyszłość - można zobaczyć całkiem sporo, nawet z niewielkiej wydawać by się mogło wysokości. Na horyzoncie widać panoramę miasta z charakterystycznymi budynkami.

    Wprawne oko obserwatora (Wrocławianie rzecz jasna mają tu fory) dostrzeże zapewne Sky Tower, DS UWr "Kredka" i "Ołówek", katedrę, kościół garnizonowy, Halę Ludową (Stulecia), Stadion Olimpijski, DS PWr "T-ki", bloki na ul. Kazimierskiej, "sedesowce" na Pl. Grunwaldzkim... Na pierwszym planie pętla tramwajowa na Kowalach, zabudowania zakładów 3M i Polifarb.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pierwszy_lot_tg4_2.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	418,8 KB
ID:	189488

    Na kolejne loty planuję wdrażać kolejne kroki i czynności - tj. rejestrację położenia GPS, wysokości n.p.g. i kątów wychylenia,pochylenia i azymutu (roll,pitch,yaw). Latawiec poza ciekawym hobby chciałbym bowiem wykorzystać także w pracy zawodowej (a ta ma związek z teledetekcją i fotogrametrią)
    Obecnie z przyjemnością używam: Tough TG-4 + FotoKite 180

  10. #1080
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Problem z fotokite 180 jest iż wymaga dość sporego wiatru aby udzwignąć sprzęt, jego zaletą jest to że jest do opanowania przez jedną osobę.

    Natomiast większe fotokite to jest już problem. Ostatnio na plaży wiaterku prawie zero, 180 ledwo się nadmuchała, byłem z dwoma kolegami, rozwineliśmy 350 na dole lekka bryza, natomiast jak dmuchnęło u góry, to powiem, że we trójkę każdy ponad 100kg wagi, nie mogliśmy go utrzymać, to już nie była zabawa, gdybym był sam latawiec by sobie poszybował hen.....

    Ostatnio kolega Romek jak z nim rozmawiałem przesiadł się na delty, problem z transportem ale ten problem ponoć "ciągnięcia" nie występuję w takim zakresie.

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.