Strona 92 z 111 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 911 do 920 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #911
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń


  2. #912
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Dzieki.Dobre miejsce na urlop.

  3. #913
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    ...chyba poszukam jakiegoś używanego EPL-a 1 lub coś innego....
    Poszukaj coś innego, ten akurat model nie posiada wyzwalania kablem, co również może się kiedyś przydać


    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    ...P.S. Potraktowałem linkę od picavet-a smarem silikonowym - poprawił działanie linek...
    Rewelacyjnie sprawdzają się bloczki, takie jak na ilustracji, nie trzeba nic smarować, a linki przesuwają się w nich bardzo płynnie bez żadnych zacięć i oporów. Romek zna tajemnicę, gdzie to można zakupić.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bloczki.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	62,9 KB
ID:	78813  

  4. #914
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Dzięki Jack - Romek mi to pokazywał - ale jeszcze linki u góry przy klamrach muszą się przesuwać.
    Chyba że tam też jakiś patent macie.

    Co do wzywalania kablem - dzięki za info. I tak pod każdy model aparatu muszę przebudować mocowanie - na razie mam 3 serwa i jedno z nich naciska na migawkę.
    Nie jestem pewien czy sterownik będzie mógł po kabelku wyzwalać migawkę.
    Zanim coś kupię sprawdzę możliwości tego sterownika

  5. #915
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Dzięki Jack - Romek mi to pokazywał - ale jeszcze linki u góry przy klamrach muszą się przesuwać.
    Chyba że tam też jakiś patent macie.
    Macie ale nie używacie, tam też się bloczki montuje

    A co do aparatu - obecnej ceny E-PL1 chyba nie przebije nawet sensowna małpka
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #916
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Dzięki Jack - Romek mi to pokazywał - ale jeszcze linki u góry przy klamrach muszą się przesuwać.
    Chyba że tam też jakiś patent macie...
    Na górze też stosuje się bloczki, ale podwóje (czyli dwie rolki obok siebie w jednym korpusie) - i taki bloczek jest zaczepiany do linki holowniczej. Osobiście nie mam nic takiego.


    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    ...Nie jestem pewien czy sterownik będzie mógł po kabelku wyzwalać migawkę.
    Zanim coś kupię sprawdzę możliwości tego sterownika
    Powinien. Ja też kiedyś pracowałem na trzech serwach, ale Romek rozwiązał problem. Na fotce poniżej polska myśl techniczna, a konkretnie sterownik, który Romek stworzył osobiście własnoręcznie
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyzwalanie_migawki.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	112,0 KB
ID:	78821  

  7. #917
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Powinien. Ja też kiedyś pracowałem na trzech serwach, ale Romek rozwiązał problem. Na fotce poniżej polska myśl techniczna, a konkretnie sterownik, który Romek stworzył osobiście własnoręcznie
    Wiem widziałem - fajne to to - gratuluje - jedyny minus to jak chce się coś więcej, np kolejność programu zmienić. Trza programować kość.
    Ja w swoim wszystko z laptopa i myszką ustawiam - dość proste do zaprogramowania. Mogę wyjścia na I/O ustawić ale nie wiem czy będę mógł styki zwierać - obiecuję do wiosny próby zrobić i dam znać.

  8. #918
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Fotki fajne nipo80. Jak bede w PL postaram sie wziasc kurs na Rewe nawej jesli to bedzie na 1 dzien

    Cytat Zamieszczone przez nipo80 Zobacz posta
    Wiem widziałem - fajne to to - gratuluje - jedyny minus to jak chce się coś więcej, np kolejność programu zmienić. Trza programować kość.
    Ja w swoim wszystko z laptopa i myszką ustawiam - dość proste do zaprogramowania. Mogę wyjścia na I/O ustawić ale nie wiem czy będę mógł styki zwierać - obiecuję do wiosny próby zrobić i dam znać.
    Kupilem ten sterownik ktory polecales (przypominam http://www.pololu.com/catalog/product/1350). Bardzo mi sie to rozwiazanie podoba, polecam. Dzieki nipo80 za podpowiedz. Na pewno nadaje sie do KAP. Pierwsze proby z programowaniem wypadly pomyslnie (Fotka tutaj). Programowanie sekwencji ruchow serw jest rzeczywiscie bardzo proste. Oczywiscie wszystkie zmiany przez komp (nie ma mikroprzelacznikow tak jak w AuRiCo czy u Romka) chyba ze wykorzysta sie jeden lub dwa kanaly serwa jako wejscie do sterujacego zmianami.

    Jesli chodzi o wyzwalanie migawki z tegozto (wybaczcie technikalia ale moze sie przydadza komus)
    Praca kanalu w trybie I/O (Output) daje 0V na lini sygnalu, przy ustawieniu impulsu krotszego od 1.5ms (neutralna pozycja serva) i 5V przy dluzszych. Prad ograniczony jest rezystorem 270 Ohmow. Jesli aparat oczekuje poziomów TTL powinno dzialac laczenie bezposrednie. Jesli trzeba, do zwierania stykow mozna uzyc jakis tranzystor MOS (na przyklad tak 2n7000) lub optoizolator ewentualnie przekaznik nimi sterowany. Powinno dzialac ale oczywisice ekspermentujecie na wlasne ryzyko

    Wiem ze Romkowi udalo sie kontrolowac migawke w jego RARC moze on wie jakie sa wymagania aparatu jesli chodzi o sygnal.
    Zrobic sie da tylko trzeba poeksperymentowac.

  9. #919
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Blueion Zobacz posta
    Wiem ze Romkowi udalo sie kontrolowac migawke w jego RARC moze on wie jakie sa wymagania aparatu jesli chodzi o sygnal.
    Zrobic sie da tylko trzeba poeksperymentowac.
    Na ATMELku do wyzwalania AF i migawki po prostu zwiera się (przez wbudowany rezystor) dwa styki do masy. Dobrze że o żadnych TTLach nie wiedziałem bo pewno bym tego nie zrobił
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  10. #920
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Na ATMELku do wyzwalania AF i migawki po prostu zwiera się (przez wbudowany rezystor) dwa styki do masy. Dobrze że o żadnych TTLach nie wiedziałem bo pewno bym tego nie zrobił
    Dobrze, że niczego nie rozumiem...
    Przynajmniej wiem, że nic nie wiem, gadka tak jak z moim siostrzeńcem (informatyk) o biosie.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.