Strona 3 z 111 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Panowie, gdyby ktoś z Was potrzebował uprząż, to mam takową, z szelkami, więc bardzo wygodna. Nie nadaje się już do pracy na wysokości z powodu przeterminowania, ale do latawca idealnie. Oddam gratis, bo mam już kolejną, która się przeterminowała.
    Pozdrawiam.

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    No, w końcu i ja mogę podzielić się pierwszymi doświadczeniami:
    1. Fotokite 250 z Gąsawy
    2. Uchwyt nieco wg Dobasa, zmodyfikowany
    3. Olympus SP-320
    4. Ricoh Caplio XG100
    5. Toshiba Camilleo HD.
    6. Kotwica off-road S-A-M (6 t)
    7. Szpeje do wspinaczki
    8. Garmin Map 60 cs (z altimetrem)

    Pod 250-tką z Gąsawy wisi sobie krzyżak, podobny jak u Marcina. Na środku albo SP-320 obiektywem w dół albo caplio (od Rafała Czarnego), pod kątek ok 10 o wzg poziomu. Ready to fly jest kamera Tosiba Camilleo.
    Jak lata - widać.
    Mankamenty:
    SP-320 po założeniu nowych, alkalicznych baterii, wykonał 3 zdjęcia po czym stwierdził "brak energii" - dedukuję spisek masoński.
    Ricoh Caplio GX 100 byłby genialny, gdyby nie odmawiał wykonywania zdjęć wtedy kiedy to się od niego wymaga. W sumie po przeczytaniu "fucking manulas" udało się go zmusić do fotografowania, ale nastąpiło to "post factum" czyli po powrocie z prób z lotami.
    Pomiar wysokości - za pomocą altimetru wbudowanego w Garmina.
    Zakotwiczenie do ziemi - za pomocą godzia z kotwicy off-road - chyba podobne coś co ma Jack, tylko bardziej heavy duty...
    Następne loty w weekend
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro01.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	118,4 KB
ID:	32209   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro02.jpg
Wyświetleń:	488
Rozmiar:	113,1 KB
ID:	32210   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro03.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	32,1 KB
ID:	32211   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro04.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	76,2 KB
ID:	32212  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro05.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	43,7 KB
ID:	32213   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zyro06.jpg
Wyświetleń:	421
Rozmiar:	45,9 KB
ID:	32214  
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  3. #23
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Hehehe i SUPER.

    Ja dziś latałem rekreacyjnie bo ładnie wiało na Mazowszu tylko jak chciałem podpiąć aparat to oberwała się chmura

    no to myslę że niebawem zlot KAPowników nieunikniony

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    ...1. Fotokite 250 z Gąsawy...
    Uważaj na kąt natarcia. "Fabrycznie" Fotokite z Gąsawy ma tak ustawione zaczepienie do linki holowniczej, że latawiec cholerycznie mocno ciągnie, ale leci stosunkowo płasko. Trzeba trochę skrócić górną linkę (czyli tę część, do której idzie górna wiązka linek od skrzydła), albo trzeba przewiązać węzeł trochę w stronę górnej wiązki linek. skrzydło będzie miało wtedy nieco mniejszy ciąg, ale będzie wzbijało się bardziej pionowo. Musisz trochę poeksperymentować, w którym miejscu linki zbiorczej wychodzi optymalny punkt zaczepienia linki holowniczej. Jeżeli dolny rząd linek od skrzydła nie będzie naprężony, to nie jest to jakimś defektem.[/QUOTE]
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    Mankamenty:
    SP-320 po założeniu nowych, alkalicznych baterii, wykonał 3 zdjęcia po czym stwierdził "brak energii" - dedukuję spisek masoński...
    Wymień firmware na najnowszą wersję i używaj akumulatorków o skromnej pojemności 1600 - 2100 mAh. Ten model (SP-320) z nieznanych mi przyczyn pracuje poprawnie na aku o maksymalnej pojemności 2100. Jak jest więcej, to uporczywie komunikuje, że brak jest prądu. Specjalnie do tego aparatu zachowałem stare akumulatorki 1700 mAh, na których robi całą serię zdjęć w trakcie lotu.
    Jack
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 21.04.10 o 23:14

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Dzięki wielkie!
    Zaraz poszukam mniejszych akumulatorów.
    Na linki też zwróciłem uwagę, ale nie chciałem "poprawiać fabryki"
    Docelowo ma toto latać z dwoma aparatami - SP320 pionowo w dół, a GX100 lekko ukośnie.
    GX100 ma czasówkę aż od 5 sekund (sic!)
    Póki co rysuję sobie plany klatki, która obracałaby się napędzana wiatrem, z regulowanym oporem.
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  6. #26
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    ...Docelowo ma toto latać z dwoma aparatami - SP320 pionowo w dół, a GX100 lekko ukośnie...
    Pomysł dobry, już sprawdzałem na 2 aparaty (mam 320 i 350), na uchwycie miałem też 2 głowice kulowe na obydwa. Jak będziesz planował czepianie dwóch aparatów, to wykombinuj od razu zamocowanie w taki sposób, aby cały uchwyt zachował równowagę. Drugą głowicę (i aparat) doczepiłem trochę później do gotowego już ustrojstwa i cały uchwyt (na początku dobrze wyważony w pionie) odchylił się.
    Jack

  7. #27
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    z gąsawy czyli z Ikara ?

    bo jeśli tak to ja mam tez zły kąt natarcia ?
    Gdy latawiec jest zbyt płasko to mogę go podpompowac do pionu
    ale warto poeksperymentować z innymi ustawieniami

  8. #28
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    z gąsawy czyli z Ikara ?

    bo jeśli tak to ja mam tez zły kąt natarcia ?
    Gdy latawiec jest zbyt płasko to mogę go podpompowac do pionu
    ale warto poeksperymentować z innymi ustawieniami
    Dokładnie tak, w obydwu pytaniach.
    Jack

  9. #29
    Awatar kryspuss
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Police
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    początki KAPera

    Witam, to jest mój pierwszy post tutaj. Cieszę się, że gdzieś znalazłem kontakt z KAPerami.

    Ja dopiero zaczynam i wszystko przede mną. Na sierpień, gdy już będzie kasa, planuje zakup Delty (rozpiętość 3500cm) z firmy IKAR. Przez jakiś czas zastanawiałem się nad FOTOKITE 180, ale ostatecznie ponieważ DELTA jest na mniejsze wiatry i chyba łatwiej ją samodzielnie wystartować to na nią padł wybór.
    Czy z tych dwóch latawców wybranie Delty do dobry wybór? Po ostatnich postach znów zastanawiam się nad FOTOKITE.

    Sprawa druga. W momencie gdy będę miał już latawiec chcę mieć gotowy zrobiony nawijak do linki i wieszak do aparatu.
    Co do nawijaka planuję zrobić coś takiego:
    oraz używać dodatkowo do uprzęży takiego uchwytu:

    czy możecie mi podpowiedzieć, jaką linkę kupić?
    gdybym kupował tę dostępną w latawce.info.pl to jej cena wyniosła by właściwie tyle co latawiec (planuje 200m). Czy jest konieczne użycie takiej linki czy można użyć np. takiej: http://splot.pl/sklep/linka-pp-fi-3m...?cPath=392_416

    bardzo spodobał mi się pomysł kotwiczenia latawca przy pomocy sprzętu do mocowania parasola ogrodowego.

    Co do aparatu to na razie będą to zdjęcia jakimś kompaktem wycelowanym na ziemi. Marzy mi się RIG sterowany RC ale te koszty
    Jack napisał, że wydał na swój sprzęt 4.500zł (dla mnie pułap nieosiągalny) (czy te koszty to razem z latawcami?) ile z tej kwoty kosztował sprzęt RC?

    Wszystkim życzliwym bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez kryspuss ; 22.04.10 o 07:37

  10. #30
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kryspuss Zobacz posta
    Witam, to jest mój pierwszy post tutaj. Cieszę się, że gdzieś znalazłem kontakt z KAPerami.

    Ja dopiero zaczynam i wszystko przede mną. Na sierpień, gdy już będzie kasa, planuje zakup Delty (rozpiętość 3500cm) z firmy IKAR. Przez jakiś czas zastanawiałem się nad FOTOKITE 180, ale ostatecznie ponieważ DELTA jest na mniejsze wiatry i chyba łatwiej ją samodzielnie wystartować to na nią padł wybór.
    Czy z tych dwóch latawców wybranie Delty do dobry wybór? Po ostatnich postach znów zastanawiam się nad FOTOKITE.

    Sprawa druga. W momencie gdy będę miał już latawiec chcę mieć gotowy zrobiony nawijak do linki i wieszak do aparatu.
    Co do nawijaka planuję zrobić coś takiego:
    oraz używać dodatkowo do uprzęży takiego uchwytu:

    czy możecie mi podpowiedzieć, jaką linkę kupić?
    gdybym kupował tę dostępną w latawce.info.pl to jej cena wyniosła by właściwie tyle co latawiec (planuje 200m). Czy jest konieczne użycie takiej linki czy można użyć np. takiej: http://splot.pl/sklep/linka-pp-fi-3m...?cPath=392_416

    bardzo spodobał mi się pomysł kotwiczenia latawca przy pomocy sprzętu do mocowania parasola ogrodowego.

    Co do aparatu to na razie będą to zdjęcia jakimś kompaktem wycelowanym na ziemi. Marzy mi się RIG sterowany RC ale te koszty
    Jack napisał, że wydał na swój sprzęt 4.500zł (dla mnie pułap nieosiągalny) (czy te koszty to razem z latawcami?) ile z tej kwoty kosztował sprzęt RC?

    Wszystkim życzliwym bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

    Hej,

    Mi wszyscy doradzali latawce płaskie
    delty, dopero czy rokkaku na pewno lataja przy nikłym wietrze co w Polsce jest ich zaletą... Z drugiej strony flowform jest mały lekki i mozna go zabrać nawet w plecak Docelowo pewnie będę chciał mieć oba typy więc w moim przypadku był to tylko wybór który ma byc pierwszy ...

    fotokite samemu tez mozna wystartować wszystko kwestia wprawy ja mam 180 tkę. Jak jesteś gdzies z okolic Warszawy to mozemy sie umówić i se go poogladasz...

    co do linki jak to w cenie latawca ??? Albo chcesz kupic tani latawiec albo jakąś droga linkę

    ja za swoje 200 mb linki - dobranej pod fotokite 180 płaciłem 86 PLN

    http://www.latawce.info/index.php?pa...emart&Itemid=1


    kotwiczenie latawca to chyba podstawa. Ani się nie męczysz mozesz pójść gdzie chcesz i masz wolne ręce. No i autoportret mozna se zrobić

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.