Strona 2 z 111 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    ... Ceat, zaproponuj coś konkretnego (typ, model, sposób połączenia), zamiast "domniemywam", czy "wystarczy wrzucić". Konkretna podpowiedź przynajmniej zaoszczędzi to kasy kolejnym naszym kolegom, którzy będą chcieli eksperymentować z latawcami. ...
    Jack
    We wskazanym przeze mnie wątku (nt kabelka Y) podałem link do bardzo (konkretnego) przystępnie opisanego sposobu przerobienia standardowego kabelka USB na kabel wielofunkcyjny. Słówko "domniemywam" sygnalizuje jedynie, że nie mam pewności co do działania z EP-1, bo przerobiony w opisany sposób kabel działa z E-510.

    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    ... Wybacz Ceat, ale w tym wątku nie chodzi o krytykę czegoś co jest, ale o znalezienie rozwiązań prostszych, tańszych, czy łatwiej dostępnych. Masz potencjał wiedzy, więc pomóż nam trochę.
    Pozdrawiam
    Jack
    Jacku, podziwiam (i trochę zazdroszczę) Twoje oraz Dobasa osiągnięcia. Notkę o fikuśnym sterowaniu i przesyłaniu wizji potraktuj, proszę, jako "zapuszczenie balona sondującego" - jeśli jesteście zainteresowani z przyjemnością podzielę się z Wami swoją wiedzą i (w miarę wolnego czasu) umiejętnością trzymania lutownicy w garści. Tym bardziej, że mnie to też bawi, a mając wreszcie pretekst przestanę może odkładać zabawę "ad Calendas Graecas".

    Z szacunkiem,
    Ceat

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Ceat, dzięki.
    Wracając do urzadzeń - zaczęliśmy od bardzo zaawansowanych rozwiązań elektronicznych, transmisji, sterowań itp.. Pierwszą rzeczą jest wogóle podczepienie aparatu pod latawcem. W moim przypadku zacząłem od prostego uchwytu z aluminiowego profilu, który od góry zamocowany był pod picavetem, a na dolnym końcu przyczepiłem głowicę kulową (od statywiku Hama za 17 zetów w MM). Na tym latał lekki aparat (SP-320 i SP-350), wyzwalanie migawki następowało w trybie TimeLapse (1 raz na minutę), a "wycelowanie" aparatu odbywało się na ziemi, co było bardzo upierdliwe - ustawienie i w górę, z powrotem na dół - poprawka ustawienia i w górę i tak parę razy. Zatem moja sugestia dla osób mających smykałkę do mechaniki - "wykombinować" uchwyt. Może to być konstrukcja zaawansowana, samoczynna. Na przykład zmieniająca w jakichś granicach położenie aparatu i naciskająca guzik spustowy po każdej zmianie. Może pewnie da się to zrobić. Z napędem elektrycznym, śmigłem. W necie jest wiele konstrukcji pod hasłem camera rig.
    Pozdrawiam
    Jack

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Można by taką platformę zrobić na żyroskopach, pytanie tylko ile by to kosztowało i ważyło... Samo rozpędzanie to mogłoby się odbywać np. przenośną wiertarką na 12 V.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #14
    piotrek204
    Gość
    Myslac o wykorzystaniu urzadzen do przesylania obrazu trzeba pamietac ze maja one zasieg najczesciej w granicach 100m, nie wiem na jakiej wysokosci maja byc te zdjecia robione.
    Ostatnio edytowane przez piotrek204 ; 12.04.10 o 15:38

  5. #15
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    Myslac o wykorzystaniu urzadzen do przesylania obrazu trzeba pamietac ze maja one zasieg najczesciej w granicach 100m, nie wiem na jakiej wysokosci maja byc te zdjecia robione.
    To wystarcza, najciekawsze efekty fotograficzne, moim zdaniem, uzyskuje się z wysokości 20 - 100 metrów. Moje ustrojstwo ma zasięg niecałe 200 metrów i to mi wystarcza.
    Jack

  6. #16
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    uffff

    tydzień walczyłem w Czechach na kajakach więc KAP poszedł w odstawkę

    Uchwyt wykonałem zgodnie z projektem z obrazka, zawieszkę picavet również

    I wreszcie po powrocie wykonałem pierwsze loty. Zgodnie z poradą outsidera po pierwszym locie z aparatem i 9-18 na wszelki wypadek założyłem 14-42 coby kraksa wyszła taniej

    wnioski z pierwszego lotu :

    1) KONIECZNIE uprząż wspinaczkowa - po 2 godzinach puszczania latawca nie byłem już w stanie operować ręką, dłonią i chciałem to wszystko puscic w pierony

    tak więc uprząż załatwia mi 2 rzeczy
    1) na wypadek puszczenia zwijaka - latawiec mi nie "ucieknie"
    2) odciąża moje ręce

    w drugim locie linke przeplotłem przez przyrząd asekuracyjny jakim jest ósemka
    komfort puszczania latawca i łatwość zablokowania w dowolnym momencie była olbrzymia. niestety zwijanie latawca z liną w ósemce - było niewykonalne... - jakos to dopracuję



    2) tak jak pisał outsider - zdjęcia ala google earth są iepawe z wygladu przy wiekszości kadrów. zmodyfikowałem lekko uchwyt i w trzecim locie ustawiłem aparat pod kątem 45 stopni w dół. ale to wciąż za bardo. wydaje mi się że odchylenie rzędu 5 stopni ponizej horyzontu bedzie zacne,,,



    wszystkie loty wykonałem sobie z wysokościomierzem

    http://www.activejet.pl/akcesoria-ac...ogodowe/AEL101

    tak dla orientacji aby miec pojecie z jakiej wysokości zdjecia sa robione...
    myslę że z czasem wyczuję jaką wysokość osiąga latawiec widzac kąt linki i ilość linki na szpuli...

    zdjecia niebawem...
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Zatem moja sugestia dla osób mających smykałkę do mechaniki - "wykombinować" uchwyt. Może to być konstrukcja zaawansowana, samoczynna. Na przykład zmieniająca w jakichś granicach położenie aparatu i naciskająca guzik spustowy po każdej zmianie. Może pewnie da się to zrobić. Z napędem elektrycznym, śmigłem. W necie jest wiele konstrukcji pod hasłem camera rig.
    Pozdrawiam
    Jack
    Na razie mamy pomysł pod kątem panoram albo ogólnie ruszania aparatem.

    wyzwolenie migawki - wyzwala impuls "zwarcie ? " na stykach gorącej stopki
    a więc gdyby ten impuls wyzwolił wolnoobrotowy silnik na jakiś czas mielibysmy sytuacje że po zdjęciu aparat wykonuje obrót.

    przykładowo mamy silnik robiący 3 obroty na minute. a wyzwolenie impulsu lampy uruchamia ten silnik na 5 sekund. zatem aparat po wykonaniu zdjęcia obróci sie dookoła pionowej osi o 90 stopni...

    na razie o podglądzie na żywo nie myslę - nie chcę topić w to wielkiej kasy poki co... założenie jest aby zrobić calość niskobudżetowo
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kaprig1.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	51,2 KB
ID:	32111   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kaprig2.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	32112  

  7. #17
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    oki to pierwsze zdjęcie nieśmialo zapodaję.

    motyw malo ważny - bo to na razie zdjęcia zza domu...
    jak się nauczę to bedę fotografować ładniejsze rzeczy...

    póki co jesteście skazani na brzydkie motywy
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini2P4188442.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	811,3 KB
ID:	32114   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	miniP4188356.jpg
Wyświetleń:	516
Rozmiar:	818,1 KB
ID:	32115  

  8. #18
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    dobas rewelacja, a ze sprzętu to warto sie zaopatrzyć w siłomierz, wiatromierz i najważniejsze, kevlarowe rękawice można je zakupić w sklepie z artykułami bhp.
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  9. #19
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Fajnie jak opisujesz poszczególne patenty

    Montowanie na ósemce... zakręcone

  10. #20
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    ...
    tak więc uprząż załatwia mi 2 rzeczy
    1) na wypadek puszczenia zwijaka - latawiec mi nie "ucieknie"
    2) odciąża moje ręce...
    Ja poszedłem w nieco innym kierunku. Nabyłem drogą kupna w markecie budowlanym podstawę do parasola ogrodowego w postaci stalowej śruby wkręcanej w grunt. Śruba ta ma oczko, do którego dopinam karabińczyk, na którym mocuję linkę holowniczą latawca. Po wielu próbach postanowiłem "zdjąć z siebie" wszelkie uprzęże i mocować zwijacz do gruntu. Już nabyłem drogą ech... zamiany wojskowy zwijacz do kabla telefonicznego z przekładnią, robiący wrażenie solidnego. Na razie męczę się, aby zaprojektować jakoś powiązanie tego zwijacza z inkryminowaną wyżej śrubą wkręcaną w ziemię.
    Pozdrawiam
    Jack

    P.S. Gdyby się ukonstytowała w jakiś sposób grupa miłośników KAP, w Łebie mieszka mój kolega (też latawcozakręcony), który obiecał udostępniać latawcomaniakom bazę noclegową za niewygórowane pieniążki, na ewentualność jakichś zlotów, czy plenerów latawcowych w tej okolicy.

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.