Strona 13 z 111 PierwszyPierwszy ... 311121314152363 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #121
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez icelander Zobacz posta
    Spotkajmy się w Kielcach. Nasza ekipa będzie czerwonym patrolem i mamy mieć prezentację na sali i potem na pasie startowym.
    Bardzo chętnie się spotkam. Mam szukać tego helowego cudaka w powietrzu ? Tylko pogoda się coś chyba nie klaruje na niedzielę w prognozach
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  2. #122
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    ...Jeżeli będziesz w niedzielę w Kielcach to pogadamy.
    Wybieram się do Kielc, jednak jest to uzależnione od pogody - jak w Kielcach będzie lało, to siedzę w domu.
    Jack
    P.S. z pogodą - na dwoje babka wróżyła
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prognoza.jpg
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	58,2 KB
ID:	39502  
    Ostatnio edytowane przez Jack ; 30.09.10 o 12:26

  3. #123
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Prognoza zmienia się z godziny na godzinę :] widać trzeba będzie w sobotę wieczorem sprawdzić.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pogoda.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	22,4 KB
ID:	39510  
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #124
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Laska z TVP meteo twierdzi, że ma być słonecznie...
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

  5. #125
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    yyyyy a co sie dzieje w Kielcach bo moze bede tamtedy przejezdzal..

  6. #126
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    yyyyy a co sie dzieje w Kielcach bo moze bede tamtedy przejezdzal..
    [Kielce] 3. października - I Świętokrzyskie Święto Latawców
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  7. #127
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    czas opisać wrażenia z lotu całe szczęście nie mojego, pożyczyłem mój latawiec dobremu znajomemu zapalonemu modelarzowi i pilotowi akrobacyjnego śmigłowca sterowanego radiem. Myśląc ze jest człowiekiem rozważnym, ile trzeba mieć wyobraźni alby przy 5w skali Beauforta chcieć wypuścić latawiec foto kite 250 ten kto widział wie ze mały nie jest. skutki są takie ze się zerwał z liny, a to co było na nim zawieszone sprawdziło prawo grawitacji o dziwo grawitacja działa kamera podwieszona na pikawecie poleciała ruchem jednostajnie przyspieszonym w dół dziwne żeby było inaczej, dodam ze z wysokości 100m. następne straty to wielki pęcherz na łapach mojego znajomego co poszczał tego latawca. Latawiec oddalił się z wiatrem na odległość 1,5 km czyli wiało konkretnie. Właśnie próbuje odzyskać materiał z kamery którą mam w częściach kilku, oczywiście jak odzyskam podzielę się wami krash testem kamerowym. Znajomy stwierdził ze z tym potworem nie ma żartów, ale mu mówiłem ze powyżej 8m/s urywa łapy ale nie chciał wierzyć.
    Ale nie poddajemy się i bedziem walczyć dalej.
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 5.10.10 o 00:03
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  8. #128
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    ja wczoraj przy 8 m/s puściłem fotokite 180...

    latał rewelacyjnie choc troszke mocno - ale wiatr jakby był dla niego...
    potem okazało się że węzełek tak mi sie zacisnął że musiałem z godzine to odsupływać i sądzę że smyczkę powinienem wzmocnić...

    Gdzie Ci sie zerwało ? gdzieś na węźle ? na mocowaniu ? tak po prostu ?

    jaką masz linkę ?

    pozdrawiam

  9. #129
    | OlyJedi Awatar taztaz
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    1.188
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    dobas z relacji osoby puszczającej, wynika że rzucił uchwyt na linkę bo juz nie mógł utrzymać i przydeptał poszło duże uderzenie na latawiec, zerwał się w miejscu mocowanie liny, z linkami głównymi latawca, więcej szczegółów nie znam ale się dowiem. lina o ile pamiętam to 150 kg.
    foto kite jest strasznie stabilnym latawcem do pewnego momentu powyżej wiatru wartości niestety nie podam, ( brak wiatromierza) ale powiedzmy ze około 5 w skali Beauforta ma tak wielką nadwyżkę mocy, że zaczyna halsować . i ciężko nad nim panować ,może warto zmienić kąt natarcia. albo kupić małego latawca na duże wiatry, wydaje mi się ze granica rozsądku puszczania jakiegokolwiek latawca to 6 w skali Beauforta, czyli 10,8-13,8 ms oj trzeba kupić wiatromierz.
    Ostatnio edytowane przez taztaz ; 5.10.10 o 08:16
    Drogo, źle ale za to nie terminowo, extra płatne gadanie głupot. Pozdrawiam taztaz.

  10. #130
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar icelander
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Krakuf
    Posty
    999
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Z przedniego węzła zbierającego linki FK 250 u mnie jest dodatkowa linka - beal 3 mm, która służy regulacji kąta (siła nośna vs pułap) oraz zabezpiecza najbardziej narażoną na urwanie część. u góry linka jest przymocowana pętlą prusika na dole - wyblinką do karabinka.
    Na ręce trzeba koniecznie ubrać rękawice. W niedzielę, po zawodach próbowaliśmy jeszcze lotu nad Stradowem, tam wiało o wiele mocniej - pomogły rękawice Cordex Plus firmy Petzl - zaprojektowane do prac z linami. Latawiec przy silniejszym wietrze lepiej puszczać z ósemki Fishera, przymocowanej do czegoś stabilnego (orurowanie auta). Powrót jest realizowany bloczkiem tegoż samego Petzla oraz rolkami zjazdowymi)
    Przypomina to nieco "alpinizm krasnoludczy) ale póki co - w sprzęcie brak strat oraz brak uszkodzeń na dłoniach.
    Kossuth Lajos azt üzente: Utepitesz regimente. Ha még egyszer ezt üzeni, Kupkerekesz hajtasz neni!

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.