Strona 102 z 111 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.011 do 1.020 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #1011
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Jak masz problemy ze stabilnoscia lotu lub przy porywistych wiatrach sprobuj podczepic mu jakis ogon. Zauwazylem ze mojemu fotokite'owi (160-tka) bardzo to pomaga w silnym/porywistym wietrze. Nawet kilka kawalkow tasmy wyciectej z nylomu ogranicza latanie na boki, gwaltowne zmiany kierunku i brak wznoszenia. Nadal potrafi niezle szarpnac ale nie pikuje no chyba ze rzeczywiscie wiatr jest badzo turbuletny. Czasami uratuje to sytuacje i da sie zrobic kilka fotek. Oczywiscie test z butelka zanim zaryzykujesz sprzet podczepic.

    Ogon zaczepiomy na tak zwanym Y. Dwie linki puszczone ze skrajnych zaczepow na latawcu 1m-2m mniej wiecej. Polaczone ze soba koncami i z ogonem.

    A tak na marginesie 160-tka wydaje sie stabilniejsza niz 180. Lot porownawcze w toku.

    PS: Ostatnia panorama kajtkowa znad mojego miasteczka.
    Ostatnio edytowane przez Blueion ; 28.07.13 o 15:35

  2. #1012
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Witaj Sebaa.


    Mają wtedy tendencje to wyrywania linki z rąk i niekontrolowanego pikowania. Z załączonej fotki widzę że pogoda była nielatawcowa i na pewno nie fotograficzna. Z ciekawości - jaki duży masz Fotokite?
    Właśnie już nie wiem, mam albo 160 albo 180, w zasadzie to nie powinna być jakaś duża różnica. Nie pamiętam jaki zamawiałem, a nie zachowała mi się korespondencja w tej sprawie Pogoda była nieciekawa, ledwo zdążyłem do domu przed burzą A wczesniej cały dzień super.



    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Nauczyłem się też że jeżeli nie chcę wracać z KAP wyprawy bez fotek to muszę mieć całą gamę latawców i dobierać je do wiatru. Onegdaj w Rewie latawcowaliśmy z Nipo80, ani fotokite 180 ani 250 nie uniosły aparatu, dopiero chińczyk parafoil 9m2 dał radę. A innym razem przy silnym wietrze tylko mały Sled poleciał, dla większych latawców za mocno wiało.
    Wiadomo, tak jest najlepiej, niestety w moim przypadku to przynajmniej na jakiś czas musi wystarczyć jeden. Poza tym ma on tą zaletę, że jest mały i mogę go spakować do kufra i jadąc na zlot czy jakaś wycieczkę po okolicy z kolegami dodatkowo mogę zrobić fotki z góry. No nic, czyli już wiem, że na za slaby wiatr jest źle, na za mocny też nie dobrze Dzięki za wskazówki, pokombinuję jeszcze z ogonem i pewnie niedługo kolejna próba, a w tak zwanym międzyczasie zmajstruję jakiś uchwyt do wieszania

    Pozdrawiam
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  3. #1013
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Między 160 a 180 zaiste różnica jest symboliczna, myślałem o 250 albo 350 BTW ta liczba to szerokość w cm więc łątwo możesz sobie przypomnieć co kupiłeś Moje doświadczenia z ogonami i fotokitami są takie że ogony poprawiają głównie samopoczucie. Jeżeli latawcem rzuca na boki to znaczy że jest za nisko. Przed pikowaniem chroni tylko szybkie popuszczenie linki, jeżeli zdążysz oczywiście.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #1014

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    W przyziemnej (taciowej) warstwie powietrza zawsze występują zawirowania wokół przeszkód, silne tarcie o podłoże a co za tym idzie tworząca się turbulencja. Siła zaburzeń rośnie do kwadratu prędkości. Z obserwacji meteorologicznych wynika, że widoczny skok krętości wiatru obserwuje się przy prędkości 4 m/sek, natomiast bardzo znaczny po przekroczeniu 7 m/sek. Latem na turbulencję nakłada się także termika. Proponuję przyjąć moją zasadę by nigdy nie podczepiać aparatu, gdy latawiec nie osiągnie wysokości 100 m. Naturalnie dużo zależy od rzeźby terenu ( na plaży wystarczy pewnie 50 m, nad zabudową miejską może być potrzebne 200 m- trzeba kilka minut poobserwować latawiec); proponuję jednak przyjąc te 100 m jako ABSOLUTNE MINIMUM. Sam stosuję tą zasadę i na razie niespodzianki mnie omijają

  5. #1015
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez ONYK Zobacz posta
    W przyziemnej (taciowej) warstwie powietrza zawsze występują zawirowania wokół przeszkód, silne tarcie o podłoże a co za tym idzie tworząca się turbulencja. Siła zaburzeń rośnie do kwadratu prędkości. Z obserwacji meteorologicznych wynika, że widoczny skok krętości wiatru obserwuje się przy prędkości 4 m/sek, natomiast bardzo znaczny po przekroczeniu 7 m/sek. Latem na turbulencję nakłada się także termika. Proponuję przyjąć moją zasadę by nigdy nie podczepiać aparatu, gdy latawiec nie osiągnie wysokości 100 m. Naturalnie dużo zależy od rzeźby terenu ( na plaży wystarczy pewnie 50 m, nad zabudową miejską może być potrzebne 200 m- trzeba kilka minut poobserwować latawiec); proponuję jednak przyjąc te 100 m jako ABSOLUTNE MINIMUM. Sam stosuję tą zasadę i na razie niespodzianki mnie omijają
    Dobre zasady nie są złe. Ja jednak nie boje się turbulencji, nigdy i z żadnym latawcem KAP nie miałem z nimi problemów. Jedyne niespodzianki gotowały mi Fotokity gdy wiatr był dla nich za silny. Powoli, czyli nie na skutek turbulencji, obracały się i w rezultacie (po obrocie o 180 stopni) pikowały do ziemi. Ponieważ moje obydwa Fotokity mają tendencję do nietrzymania poziomu i ich obracanie odbywało się zawsze w kierunku naturalnej odchyłki, upatruję przyczyn w moich egzemplarzach.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #1016

    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Dobre zasady nie są złe. Ja jednak nie boje się turbulencji, nigdy i z żadnym latawcem KAP nie miałem z nimi problemów. Jedyne niespodzianki gotowały mi Fotokity gdy wiatr był dla nich za silny. Powoli, czyli nie na skutek turbulencji, obracały się i w rezultacie (po obrocie o 180 stopni) pikowały do ziemi. Ponieważ moje obydwa Fotokity mają tendencję do nietrzymania poziomu i ich obracanie odbywało się zawsze w kierunku naturalnej odchyłki, upatruję przyczyn w moich egzemplarzach.

    W mojej ocenie to chyba jednak efekt wywołanej turbulencją, nagłej zmiany kierunku wiatru. Latwiec jest stabilny, gdy jest ustawiony prostopadle do wiatru. Gdy następuje nagły skręt wiatru zmienia się położenie środka parcia na płat. kKutkiem tego latawiec ustawia się skośnie i przemieszcza się w poziomie - tak aby ponownie ustwić się w osi wiatru. Przy dużej prędkości wiatru nacisk boczny może obrócić latawiec. W przypadku obrotu o 180 stopni i pikowaniu najlepiej poluzować linkę i poczekać na samoistne ustabilizowanie się. Niestety w przypadku latawców komorowych może doprowadzić do spadku ciśnienia w komorach i złożenia się płata. Ostatnio kombinuję nad lekką rozpórką, mocowaną do skrajnych kili Fotokite, która uniemożliwi złożenie się całego latawca. Aby na wszelki wypadek wykluczyć ewentulane wady konkretnych tych FK myślę, że warto sprawdzić ich symetrię (pomierzyć płat i długość linek). Jeśli są symetryczne to pozostają tylko w/w przyczyny. Ps. Czy te obroty i pikowanie występowały powyżej 200 m i czy na niższych wysokościach?

  7. #1017
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez ONYK Zobacz posta
    W mojej ocenie to chyba jednak efekt wywołanej turbulencją, nagłej zmiany kierunku wiatru. Latwiec jest stabilny, gdy jest ustawiony prostopadle do wiatru. Gdy następuje nagły skręt wiatru zmienia się położenie środka parcia na płat. kKutkiem tego latawiec ustawia się skośnie i przemieszcza się w poziomie - tak aby ponownie ustwić się w osi wiatru. Przy dużej prędkości wiatru nacisk boczny może obrócić latawiec. W przypadku obrotu o 180 stopni i pikowaniu najlepiej poluzować linkę i poczekać na samoistne ustabilizowanie się. Niestety w przypadku latawców komorowych może doprowadzić do spadku ciśnienia w komorach i złożenia się płata. Ostatnio kombinuję nad lekką rozpórką, mocowaną do skrajnych kili Fotokite, która uniemożliwi złożenie się całego latawca. Aby na wszelki wypadek wykluczyć ewentulane wady konkretnych tych FK myślę, że warto sprawdzić ich symetrię (pomierzyć płat i długość linek). Jeśli są symetryczne to pozostają tylko w/w przyczyny. Ps. Czy te obroty i pikowanie występowały powyżej 200 m i czy na niższych wysokościach?
    Na 100% moje przypadki to NIE turbulecje, wiatr zawsze był stały a latawce na wysokim pułapie. Możesz knuc następną teorię, tą obalam. Poluzowanie linki jest możliwe, jak pisałem, gdy zdążysz. Gdy latawiec jest zakotwiony i pikuje ponieważ mocno wieje możesz nie zdążyć odkotwić, czego doświadczyłem nie raz. W czasie gdy zdążałem z wypuszczaniem linki płat nigdy z kolei nie miał tendencji to składania się, nie przy wietrze który powodował problemy a więc był silny.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  8. #1018
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.233
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Na 100% moje przypadki to NIE turbulecje, wiatr zawsze był stały a latawce na wysokim pułapie. Możesz knuc następną teorię, tą obalam. Poluzowanie linki jest możliwe, jak pisałem, gdy zdążysz. Gdy latawiec jest zakotwiony i pikuje ponieważ mocno wieje możesz nie zdążyć odkotwić, czego doświadczyłem nie raz. W czasie gdy zdążałem z wypuszczaniem linki płat nigdy z kolei nie miał tendencji to składania się, nie przy wietrze który powodował problemy a więc był silny.
    Wyglada to na wadę wrodzoną fotokit-ów. Też mi sie wydawało, że moje to nie , aż zobaczyłem, jak mi ślicznie pikuje przez trakcję kolejową na drugą stronę....
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #1019
    | OlyJedi Awatar hadan
    Dołączył
    Aug 2009
    Mieszka w
    pomorskie
    Posty
    1.239
    Siła reputacji
    63
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez Blueion Zobacz posta
    Ostatnia panorama kajtkowa znad mojego miasteczka.
    Ładna ta Twoja panorama. Z ilu fotek ją skleiłeś ?

    Pozdrawiam

  10. #1020
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez hadan Zobacz posta
    Ładna ta Twoja panorama. Z ilu fotek ją skleiłeś ?

    Pozdrawiam
    Szesc kadrow sie zlozylo na ta panorame. Niestety sa bledy paralaksy.

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.