Strona 101 z 111 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.010 z 1107

Wątek: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

  1. #1001
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez kryspuss Zobacz posta
    dzięki Romku
    wygląda na to że moje problemy to faktycznie zbyt słabe zasilanie, (choć na starcie to wykluczyłem i chyba nie słusznie)

    zmierzyć nie mam jak ale, znalazłem inny zasilacz 6V 500mA i ten puszczony przez przetwornicę faktycznie udzwignął. Pytanie w jakim stanie są moje akumulatorki Dość dobra ładowarka z wyświetlaczem nie pokazywała by były uszkodzone ale byc moze juz mają bardzo ograniczoną pojemność, pewnie trzeba spisać je na straty

    EDIT:
    sprawdziłem na pożyczonych AKU i faktycznie działa. czyli jednak zasilanie
    Tak mi tez wygladalo na zasilanie. Romek mnie uprzedzil. Przetwornica bedzie pobierac odpowiednio wiecej pradu
    z AKU jesli podbija napiecie do 5V. Np. z 4.0V do 5.0V prad na wejsciu musi byc co najmniej 20% wiekszy plus to
    co idzie na straty w ukladzie.
    Jak serwo (lub dwa) startuje to chwilowo zasysa duzy prad gdy AKU/Zasilacz nie sa wstanie
    go dostarczyc na wyjsciu napiece spada gwaltownie i procek sie resetuje lub szaleje stad dziwne zachowanie.
    Czerwona dioda sygnalizuje ze procesor jest ponizej napiecia nominalnego. Akumulatorki NiCd lub NiMH nie powninny
    miec problemu z duzymi pradami chwilowymi, chyba ze jak piszesz przezyly juz swoje swietne lata.

  2. #1002
    Awatar kryspuss
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Police
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Udało sie szczęśliwie rozpocząć loty Rig z nowym zasilaniem zachowuje się całkowicie poprawnie.
    Pierwsze zdjęcia już są

  3. #1003
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    No i gratulacje. Teraz tylko wyprostować horyzont, wyostrzyć i mniodzio będzie
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #1004
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez kryspuss Zobacz posta
    Udało sie szczęśliwie rozpocząć loty Rig z nowym zasilaniem zachowuje się całkowicie poprawnie.
    Pierwsze zdjęcia już są
    Gratulacje. Widze ze podreczny wiatromierz w polu stoi od razu widac czy warto z auta wysiadac

  5. #1005
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez kryspuss Zobacz posta
    Udało sie szczęśliwie rozpocząć loty Rig z nowym zasilaniem zachowuje się całkowicie poprawnie.
    Pierwsze zdjęcia już są
    Kolega się krępuje więc pozwole sobie zadenuncjować jego fotki w lepszej jakości i ilości
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  6. #1006
    | OlyJedi Awatar Blueion
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Nowy Jork, USA
    Posty
    80
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Kolega się krępuje więc pozwole sobie zadenuncjować jego fotki w lepszej jakości i ilości
    I zupelnie niepotrzebnie sie krepuje fotki duzo duzo lepsze od moich pierwszych . Moje byly glownie z trawa, jakas chmura, reka, noga tu i owdzie. Wszystko odpowiednio po kapersku rozmazane i nieostre

  7. #1007
    | OlyJedi Awatar nipo80
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Orle k. Wejherowa
    Posty
    775
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Cłakiem nieźle - gratuluję pierwszego lotu

  8. #1008
    Awatar kryspuss
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Police
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    dziękuje Wam za dobre słowo na początek
    na tym etapie byłem szczęśliwy, że zdjęcia po prostu są i coś na nich widać. Teraz muszę chyba myśleć o tym co można zrobić by zdjęcie "poprawić" po jego zrobieniu. Na razie tak emocjonalnie do tego podszedłem, że nie pomyślałem np. o prostowaniu horyzontu
    Puszczanie jednolinkowca jest niby nudne, ale jak ja to lubię.

    mam nadzieję, że kolejne zdjęcia będą lepsze

  9. #1009
    | OlyJedi Awatar Sebaa
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wolne Miasto Gdańsk
    Posty
    333
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Hello,

    w końcu za drugim podejściem udało mi się spowodować, żeby latawiec poleciał Jednak nie wiem, czy wiało zbyt mocno czy coś źle robiłem, ale słabo widzę robienie fotek. Miotało nim jak szatan . A z kolei za pierwszym razem była chyba zbyt ładna pogoda, bo nie chciał się unosić wyżej niż 10 - 15 metrów i zaraz spadał, chyba, że się biegało z linką . Pamiętam z Łeby, że wszystkie te latawce stały w miejscu jak przyspawane. To możliwe, że jak zbyt mocno wieje to będzie nim szarpało na lewo i prawo, góra i dół? Nie mam żadnego wiatromierza, żeby to ustalić, ale wiatr był naprawdę mocny. I zeby nie było to fotka zrobiona przez kolegę. Udało mi się też wywindować butelkę z wodą 1,5 LTR, ale nie poprawiło to stabilności a wręcz zwiększyło miotanie góra - dół Można coś źle robić? Czy istnieje jakiś przepis na długość i regulację tych linek, które są przymocowane do poszczególnych "sekcji" latawca i potem schodzą się w 2 i na końcu w główną linę? Bo umnie górny rząd linek jest napięty ale z kolei dolne są trochę luźne - tak ma być?

    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	leci.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	63,2 KB
ID:	93836  
    Sebaa
    "Kto umiera bogatszy ten wygrywa"
    "Życie jest pasmem straconych okazji"
    "Dzień w którym kupię karabin nadchodzi."

  10. #1010
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria

    Odp: KAP - fotografia latawcowa - wymiana doświadczeń

    Witaj Sebaa.


    Krótko - teraz już wiesz dlaczego wariaci jadą 650km do Łeby żeby puszczać latawce

    A na poważnie - nad morzem gdy wieje z nad wody wiatr jest równiutki dlatego latawce stoją jak przybite do nieba. Nad lądem wiatr do pewnej wysokości jest turbulentny, pełen zawirowań. Tydzień temu puszczaliśmy latawce w Radzionkowie i większość wykonywała dzikie wariacje dość szybko lądując na ziemi. Dopiero fotograficzny pilot 2x2m jako tako polatał dzięki czemu zrobiłem trochę fotek.

    Co do zachowania FotoKita, te typy tak mają. Górny rząd linek ma być napięty a dolny luźny. Wtedy latawiec idzie maksymalnie w górę ale kosztem uciągu. Skracając dolne linki zwiększasz uciąg ale kosztem wysokości lotu. Po tych paru latach używania Fotokitów nauczyłem się nie puszczać ich na zbyt silnym (dla nich) wietrze. Mają wtedy tendencje to wyrywania linki z rąk i niekontrolowanego pikowania. Z załączonej fotki widzę że pogoda była nielatawcowa i na pewno nie fotograficzna. Z ciekawości - jaki duży masz Fotokite?

    Nauczyłem się też że jeżeli nie chcę wracać z KAP wyprawy bez fotek to muszę mieć całą gamę latawców i dobierać je do wiatru. Onegdaj w Rewie latawcowaliśmy z Nipo80, ani fotokite 180 ani 250 nie uniosły aparatu, dopiero chińczyk parafoil 9m2 dał radę. A innym razem przy silnym wietrze tylko mały Sled poleciał, dla większych latawców za mocno wiało.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

Podobne wątki

  1. wymiana pryzmatu E-510
    By mestre16 in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20.02.09, 16:21
  2. Fotografia latawcowa
    By Jack in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.01.09, 15:58
  3. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55
  4. Wymiana sprzętu
    By RaptoRi in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 4.06.05, 13:19

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.