Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Czy "stare" kity 14-45mm i 40-150mm ostrza po kontrascie z e-520 ?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Czy "stare" kity 14-45mm i 40-150mm ostrza po kontrascie z e-520 ?

    Witam Forumowiczow Swiatecznie

    Czy "stare" kity 14-45mm 1:3.5-5.6 oraz 40-150mm 1:3.5-4.5 :

    http://www2.olympus.pl/consumer/208_..._1_3_5-5_6.htm
    http://www2.olympus.pl/consumer/dslr..._5_Details.htm


    ostrza wykorzystujac detekcje kontrastu z wykorzystaniem matrycy e-520 ? Czy do tego musze miec wersje II tych obiektywow ( z niebieska linia ) :

    http://www2.olympus.pl/consumer/dslr..._1_3_5-5_6.htm
    http://www2.olympus.pl/consumer/dslr...-5_6_14199.htm

    Pytam, gdyz stoje przed wyborem e-510/e-520 body. Mam kity I serii i jesli nie bede mogl wykorzystac z nimi dekcji kontrastu w Live View to odpuszcze E-520 do tych szkiel i oszczedze kase na inne akcesoria.

    Przy okazji, ktory system AF przy uzyciu matrycy z detekcja kontrastu czy klasyczny pomiar TTL wykorzystujący system detekcji różnic fazowych jest szybszy/lepszy. Ktory sie lepiej sprawdzi w gorszym swietle ?

    Bede wdzieczny za info.
    Ostatnio edytowane przez mekintosz ; 4.04.10 o 07:31

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Z tego co wiem to stare kity nie ostrzą po kontraście. Co do różnic kontrast/fazowy w E-520 - fazowy jest znacznie szybszy za to po kontraście nie ma FF/BF, jeżeli używasz LV to po kontraście jest wygodniej, w marnym świetle praca podobna. Jeżeli BARDZO zależy Ci na używaniu LV z AF po kontraście to możesz zmieniać, w innym wypadku to bez sensu.

    EDIT: wróć, chyba źle się wyraziłem - chodzi o to że stare kity nie mają "high speed contrast af", jakoś tam więc powinny działać po kontraście w trybie HybridAF (ale nie są do tego "przewidziane" - taki ZD35 też nie ma tego szybkiego AF po kontraście a umnie działał - ale woooolno. Jeżeli tak nie jest - proszę mnie poprawić.
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 4.04.10 o 12:00
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  3. #3

  4. #4
    | OlyJedi Awatar rodia
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    883
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Używałem zestawu e520 i starych kitów, a teraz używam e520 ze starym 14-54 i na żadnym z nich nie ma ostrzenia po kontraście.

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziekuje za info. Aktualnie posiadam E-330 i chcialem zamienic samo body na nowsze z zachowaniem sprawdzonych szkiel kitowych pierwszej serii. Jednak po lekturze Waszych komentarzy zaczynam sie zastanawiec, czy zamienic na E-510 czy sprzedac calosc E-330 z kitami i kupic E-520 z kitami II generacji. W takim razie zakup e-520 przy starych szklach moze nie byc dobrym pomyslem ? Jeszcze dopytam:

    - czy E-520 zadziala detekcja twarzy w trybie Live View
    - ile realnie moge dostać za body e-330
    Ostatnio edytowane przez mekintosz ; 4.04.10 o 21:09

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mekintosz Zobacz posta
    Dziekuje za info. Aktualnie posiadam E-330 i chcialem zamienic samo body na nowsze z zachowaniem sprawdzonych szkiel kitowych pierwszej serii. Jednak po lekturze Waszych komentarzy zaczynam sie zastanawiec, czy zamienic na E-510 czy sprzedac calosc E-330 z kitami i kupic E-520 z kitami II generacji. W takim razie zakup e-520 przy starych szklach moze nie byc dobrym pomyslem ? Jeszcze dopytam:

    - czy E-520 zadziala detekcja twarzy w trybie Live View
    - ile realnie moge dostać za body e-330
    Tak - ma detekcję twarzy, nawet fajnie działa...
    Możesz dostać od 300zł w górę, niektórzy wołają 700...

    Mam E-330, kiedyś kupiłem dla znajomej E-520 i trochę sobie poużywałem. Fajny aparat, z dwoma kitami tworzy bardzo mobilny zestaw. Jakbym już kupował E-520 to razem z obiektywami, lekkie, jak najbardziej używalne szkła, IMHO krótszy jest lepszy niż starszy, co do dłuższego są różne opinie. Zastanów się czego oczekujesz i przepaści raczej się nie spodziewaj po przesiadce, E-330 to bardzo udany aparat, w zasadzie w stosunku do E-520 brakuje mu tak naprawdę stabilizacji i histogramu w trybie podglądu, reszta to bajery. E-520 ma ekranik na stałe, iso co 1EV, może trochę boleć po przesiadce...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Bardzo mi zalezy na stabilizacji. Mam synka 20-miesiecznego, zalezy mi na tym bym mogl w miare swobodnie fotgrafowac dziecko w ruchu. Wiem, ze stabilizacja nie zatrzyma mi syna w kadrze ale podazajac za nim "aparatem" licze na lepsze ostrzejsze ujecia i szybszy AF niz w E-330. Juz nawet myslalem by sprzedac calosc E-systemu i kupic cos z szybkich kompaktow ale wstrzymuje sie. Teraz mam dylemat czy do tych moich kitow e-510 czy e-520.. bo na e-620 nie moge teraz sobie pozowlic. Szkoda ze Olympus tylko w serii pen udostepnia filmowanie HD ;-( ale to temat na osobny watek .

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mekintosz Zobacz posta
    Bardzo mi zalezy na stabilizacji. Mam synka 20-miesiecznego, zalezy mi na tym bym mogl w miare swobodnie fotgrafowac dziecko w ruchu. Wiem, ze stabilizacja nie zatrzyma mi syna w kadrze ale podazajac za nim "aparatem" licze na lepsze ostrzejsze ujecia i szybszy AF niz w E-330. Juz nawet myslalem by sprzedac calosc E-systemu i kupic cos z szybkich kompaktow ale wstrzymuje sie. Teraz mam dylemat czy do tych moich kitow e-510 czy e-520.. bo na e-620 nie moge teraz sobie pozowlic. Szkoda ze Olympus tylko w serii pen udostepnia filmowanie HD ;-( ale to temat na osobny watek .
    1. stabilizacja do podążanie niezbyt się nadaje
    2. AF w 520 specjalnie lepszy nie jest, dopiero e-3/e-30/e-620 mają inny system
    3. Obecne puszki olka w 4/3 maja juz kilka ładnych miesięcy, stąd brak filmowania nie ma co dziwić.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mekintosz Zobacz posta
    licze na lepsze ostrzejsze ujecia i szybszy AF niz w E-330.
    Hmmm - dla mnie AF to mniej więcej wsio radno, jeżeli porównać E-330 i E-520.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Edit - oczywiście piszę o klasycznym AF przez wizjer, bo na podglądzie do zupełnie różne konstrukcje. E-520 ostrzy po kontraście a więc jest super dokładny, ale wolny, E-330 ma drugą matrycę - przy LV ostrzy równie szybko co patrząc przez wizjer.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 4.04.10 o 21:58 Powód: Automatyczne scalenie postów
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Witam. Tydzień temu kupiłem E-520 z dwoma kitami. Dla mnie AF ostrzy bardzo szybko i to zarówno na powietrzu jak i w ciemnych pomieszczeniach na czasach do 1 sekundy, a tyle się naczytałem negatywnych opini. Oczywiście fotografuję bez podglądu na żywo i w priorytecie przesłony ( A ).

Podobne wątki

  1. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  2. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22
  3. Fotki: "Przestrzeń", "Święto świni..."
    By bernardo in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.12.05, 19:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.