Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: E400 i E330

  1. #1
    Sylwek
    Gość

    E400 i E330

    Witam

    Po przeczytaniu kilku testów na temat aparatu E 400 i E330 to nasuneło mi się następujące pytanie? Czy E400 nie jest w stanie dobrze się sprzedawać??? Porównując ISO 800 jednego i drugiego widać iż na korzyść jest w E330!. Czy ktoś z was osobiście posiada e400 i jest w stanie powiedzieć czemu wybór padł właśnie na ten aparat? W sumie to zastanawiam się dlaczego firma Olympus tak mało przykłada wagi własnie do odszumiania? Często wśród moich znajomych Olympus jest źle oceniany właśnie za szumy i ogólnie stawia się go niżej niż Nikona np. ja z tym się nie zgadzam gdyż sam mam olympusa 510 UZ i złego słowa powiedzieć nie mogę. Ale myślę o kupnie albo E400 albo e 330 w dual kit i dlatego przyjemnie jest jak toś z was opisuje swoje spostrzeżenia na temat tych 2 aparatów. A jeszcze jedno czy ktośz was wie ile można pstryknąć zdjęć z e 330 i e 400 dziękuje za odpowiedzi ich brak przyjmę z pokorą )

    Sylwek

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    w e400 nie jest ta matryca, która pierwotnie miałabyc... dlatego nie ma też LV.

    Poczekaj na e410 bo dopiero to będzie to co miało być.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Re: E400 i E330

    Cytat Zamieszczone przez Sylwek
    ...A jeszcze jedno czy ktośz was wie ile można pstryknąć zdjęć z e 330 i e 400...

    Sylwek
    Co? O co ci chodzi? Jesli o ilosc zdjec na karcie, to przeciez zalezy od jej pojemnosci... Jesli chodzi o szumy, to spora role odgrywa tu mniejsza matryca w E-systemie niz w innych lusrzankach. Szumy w E330 sa na przyzwoitym poziomie, nie ma co przesadzac. W E400 bylo zamieszanie z matryca, mial byc LV, ale nie ma. Tak jak mowi grizz, z decyzja o kupnie poczekaj do PMA, to juz niedlugo (8 marca).
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    191
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    podejrzewam, że chodzi o żywtoność akumulatora..

  5. #5
    | OlyJedi Awatar sliwka
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    GDYNIA
    Posty
    178
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeżeli chodzi o żywotność akumulatora, to pewnie ok 350-400, a jezeli chodzi o karte to zależy rzecz jasna od jej pojemności. Bierz E-330, albo czekaj do marca.
    OLYMPUS E-300 + ZUIKO 14-45 + CF 512MB U II + HAMA UV + COBRA.
    "Jeśli Twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko" - R.Capy
    http://plfoto.com/101112/autor.html

  6. #6
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Na E330 (chodzi mi o akumulator) mozna zdjec zrobic mnostwo. Nigdy nie liczylem ile, ale duzo. Caly dzien mozna chodzi i focic (oczywiscie nie majac caly czas wlaczonego aparatu). W E400, o ile dobrze pamietam (jesli mowie nieprawde to prosze neich ktos mnie poprawi) jest inny, mniejszy akumulator, wiec zdjec zrobic mozna mniej. E330 to bardzo dobry aparat, szczegolnie w takich cenach jak jest teraz Ale i tak lepiej poczekaj do PMA.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    E 400 miałem w rękach około 2 godzin i robiłem zdjęcia w domu z podpiętą FL 36. Jest to mały aparat ale w rękach trzyma się całkiem przyjemnie i jest tak że ma się uczucie że z rąk wyleci. Zdjęcia z standartowym dla niego obiektywem całkiem dobre jeżeli chodzi pod kątem ostrości, odnośnie kolorystyki fotki przegrywałem na laptop i z jego monitorem miałem pierwszy raz do czynienia lecz nie przekłamywał. Z tego co wiem to został kupiony tylko dlatego, że jest mały i miał chować się w skrytce samochodu bo właściciel bez przerwy w drodze ale za to na pięknych trasach. Osobiście z podanych dwóch modeli to jest E330 i E 400 wybrałbym E 330 lecz obecnie przed targami nowości wstrzymałbym się i mając wszystkie dane dokonał wyboru.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Aku. w E330 starcza na ponad 700 zdjęć.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar sliwka
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    GDYNIA
    Posty
    178
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Aż tyle? Jeżeli kadrujesz wiekszość na LCD, lampa... hmmm...no nie wiem....
    OLYMPUS E-300 + ZUIKO 14-45 + CF 512MB U II + HAMA UV + COBRA.
    "Jeśli Twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko" - R.Capy
    http://plfoto.com/101112/autor.html

  10. #10
    | OlyJedi Awatar Michu (Pentax)
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    344
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Z tym szumem przez mniejszą matrycę bym polemizował. To nie tylko to. Szum - moim zdaniem - głównie związany był z matrycą Kodaka, matryce Sony mniej po prostu szumiały (niektórzy twierdzą, ża za to otrzymywali lepszą kolorystykę).
    Tu mała dygresja.
    Matryca Kodaka, miała zostać użyta do pierwszej lustrzanki Pentaksa:
    http://kmp.bdimitrov.de/bodies/prototypes/MZ-D.html
    Była to konstrukcja z sensorem FF. Jednakże zbyt duża cena, którą KodaK żądał za matrycę i kłopoty z szumem spowodowały rezygnację z tego projektu - a szkoda, bowiem byłby to pierwszy na rynku DSLR z matrycą małoobrazkową.
    Koniec dygresji.
    W sprawie szumu. Prawda wygląda w ten sposób, że szum jest całkowicie akceptowalny. Nawet z takiego dziadka jak E-1. Oczywiście co innego szum na monitorze a co innego na wydruku - i tu po prostu należy uzmysłowić i przypomnieć do czego służą zdjęcia: do produkcji odbitek. Myślę, że osoby najgłośniej rozpaczające na wysoki współczynnik zaszumienia nigdy nie robiły zdjęć na kliszy.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Podobne wątki

  1. Przeróbka E400 pod IR
    By Kapitan KloSs in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.06.09, 19:55
  2. E500 vs. E400
    By Arti in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26.06.07, 22:16
  3. E400 vs. E410
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11.06.07, 13:59
  4. E400 i E330 raz jeszcze
    By Sylwek in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18.04.07, 22:34
  5. Olympus E400
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 610
    Ostatni post / autor: 27.10.06, 20:41

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.