Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Tragedia Olympusa mju 9000

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Tragedia Olympusa mju 9000

    Witam wszystkich, jestem nieszczęśliwym posiadaczem aparatu Olympus mju-9000 12 mln pixeli, 10-krotny zoom optyczny, piękny duży wyświetlacz - słowem ideał.


    Niestety tak nie jest. Aparat kupiony za kupę kasy jak na aparat kompaktowy od nowości robi fotki, które określiłbym mianem "kaszany". Ustawiony tryb AUTO, kwdracik nigdy nie świeci się na zielono, ewentualnie na żółto przy dobrym oświetleniu. Jak jest ciemno (flash włączony lub na auto) kwadracik czerwony = "zdjęcie kaszana". Jedziemy dalej. Zoom. 10-krotny taki że na meczu ściągam zawodników na murawie. Ale... Kwadracik koloru czerwonego lub jak mi się poszczęści żółtego i zdjecie wychodzi tak:


    Kolory nienaturalne, zdjęcie jest przyciemnione i wygląda jakby było na nim takie przeźroczyste ziarno.

    Tak wyglądają fotki na zewnątrz, w pomieszczeniu są 2 razy gorsze. Przy kręceniu filmików to samo. W dzień przy dobrym świetle filmiki są ok ale jak tylko sie ściemni - "kaszana". Dodam jeszcze że fotki robione w dzień przy żółtym kwadraciku są znośne ale robiłem te same ujęcia 6-letnim Canonem ixusem 3.2 mln pizela i widać że te z Canona są ostrzejsze i poprostu troche lepsze.

    Kombinowałem ze wszystkimi ustawieniami i nic. Czy ktoś ma jakieś pomysły co może być zepsute? niestety gdzieś posiałem gwarancję i najpierw pytam Was. Pomóżcie!

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar asfoto_p
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    okolice Tczewa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Żadnym znawcą techniki nie jestem i nie wiem czy to może być jakaś wada techniczna. Mogę jedynie powiedzieć że nie warto się zniechęcać... Może zamiast robić zdjęcia w trybie AUTO, myślę że warto by poczytać instrukcję i pokombinować z preselekcją przesłony ( tryb A ), ręcznymi ustawieniami ISO itp. Co do pokazanego zdjęćia... zdjęcie, przy którym został użyty flesz z odległości powiedzmy 20mertów nie może wyjść. Potężny szum jest efektem tego że aparat w trybie AUTO wykorzystał pewnie najwyższa wartość ISO, to się tak musiało skończyć. Może gdybyś spróbował np. ustawić ISO 400-800 i przesłonę ( nie wiem jaką ma ten aparat ale powiedzmy że przypuszczalnie) F2.8 czy odrobinę mniejszą... być może coś by z tego wyszło...
    pozdrawiam
    ZAPRASZAM E510 14-42 & 40-150, Nikon D7000 & 17-50 Vr

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    O dobrze że wspomniałeś o tym żeby nie używać trybu AUTO. Zapomniałem o tym wspomnieć. Kiedy wyłączam AUTO, owszem jest zielony kwadracik ale zdjecie wychodzą poruszone i często niewyraźne. Co do zdjęcia, które wkleiłem to jest to przykładowe zdjecie, dysponuje wieloma podobnymi (także bez zoomu). Dodam jeszcze że na stadionuie było jasno. Nie chce mi się wierzyć, żeby aparat tej klasy robił tak słabe foty przy Auto ustawieniach. We wszystkich innych używałem zawsze auto ustawień bo nie potrzebowałem - zdjęcia zawsze wychodziły dobre. Tutaj tak nie jest, zdjęcia wychodzą tragicznie.

    Co powiecie na te fotki? Robione bez zoomu. Dodam że na dwóch ostatnich w tle jest stadion, tzn. powinien być...






  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Agulka
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    888
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Nie dziw się, że na dwóch ostatnich fotkach nie widzisz stadionu, skoro podczas padającego śniegu użyłeś lampy błyskowej. Oświetliła ona pierwszy plan, natomiast czas otwarcia migawki był zbyt krótki, żeby poprawnie naświetliło się również tło.
    Użycie wysokiego iso (nawet 400) spowoduje wystąpienie na zdjęciu tej kaszki.
    Kupiłeś aparat, który pozwala Ci na "świadome fotografowanie". Poczytaj instrukcję obsługi, poznaj podstawowe zależności czasu/przysłony/czułości iso.
    Poczytaj też o balansie bieli. Może potem trochę poprawi się jakość zdjęć.
    Mam na imię Agata, mam 19 lat, a moje wymiary to 90/60/90. Druga noga tak samo.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar asfoto_p
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    okolice Tczewa
    Posty
    544
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Na dwóch ostatnich jest totalna noc. Aby te zdjęćia wyszły musiałbyś ustawić aparat na statywie i ustawić dość długi czas naświetlenia. Mówisz że na stadionie było jasno... to z tego co sam doświadczyłem to złudne światło. Nam wydaje się że jest względnie jasno, ale tak na prawdę dla matrycy aparatu to nie raj.
    Tyle z mojej strony, może ktoś inny również zabierze głos.
    pzdr

    edit: podpisuję się pod tym co napisała Agulka, warto tego posłuchać.
    Ostatnio edytowane przez asfoto_p ; 28.03.10 o 15:51
    ZAPRASZAM E510 14-42 & 40-150, Nikon D7000 & 17-50 Vr

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    automatyka nie zastąpi myślenia i świadomego fotografowania. Bierzesz aparat w trudne warunki to naucz się jak się w takich warunkach fotografuje. Jedyne co widać po tych zdjęciach to poważne braki w wiedzy fotografującego.

    1. to jest małpa i ile byś za nią nie zapłacił nadal małpą będzie. Czyli będzie miała wszystkie wady swoich tańszych koleżanek, małą i szumiącą matrycę oraz kiepską dynamikę obrazu.
    2. Naucz się co oznacza ISO, ekspozycja i przysłona i jakie są między nimi zależności. Pozwoli Ci to zrozumieć dlaczego zdjęcia wychodzą takie a nie inne, a także umożliwi świadome ustawianie aparatu stosownie do warunków.
    3. Poczytaj też o doświetlaniu zdjęć i o czymś takim jak liczba przewodnia lamp błyskowych, oraz jak się to przekłada na warunki w jakich fotografujesz.

    powodzenia
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 28.03.10 o 16:08

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Agulka Zobacz posta
    Nie dziw się, że na dwóch ostatnich fotkach nie widzisz stadionu, skoro podczas padającego śniegu użyłeś lampy błyskowej.
    Gdzie Ty widzisz śnieg? Te kropy to nie śnieg, nie wiem co to.



    Cytat Zamieszczone przez asfoto_p Zobacz posta
    Na dwóch ostatnich jest totalna noc. Aby te zdjęćia wyszły musiałbyś ustawić aparat na statywie i ustawić dość długi czas naświetlenia. Mówisz że na stadionie było jasno... to z tego co sam doświadczyłem to złudne światło. Nam wydaje się że jest względnie jasno, ale tak na prawdę dla matrycy aparatu to nie raj.
    Na statywie? Długi czas naświetlania? Słuchajcie, proszę nie róbcie ze mnie głupola. Moi znajomi robili fotki w tych samych miejscach co ja i im wyszły zdjęcia normalne. Wieczorem normalnie widać u nich stadion a na statdionie "fotki cud miód". Nawet moją Nokią 6500 z 2mpx zrobiłem normalne fotki.



    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    Bierzesz aparat w trudne warunki to naucz się jak się w takich warunkach fotografuje. Jedyne co widać po tych zdjęciach to poważne braki w wiedzy fotografującego.
    LOL jakie trudne warunki? To jest Poznań, dobrze oświetlne miasto i ulice, nie wspominając o stadionie. A nawet jeżeli są trudne tak jak piszesz to są takie same dla wszystkich a wśród moich znajomych zdjecia do **** mam tylko ja ( a oni też ograniczają się do włączenia, pstryknięcia i nic poza tym).

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez memphis Zobacz posta
    LOL jakie trudne warunki? To jest Poznań, dobrze oświetlne miasto i ulice, nie wspominając o stadionie. A nawet jeżeli są trudne tak jak piszesz to są takie same dla wszystkich a wśród moich znajomych zdjecia do **** mam tylko ja ( a oni też ograniczają się do włączenia, pstryknięcia i nic poza tym).
    Jak na amatorskie zdjecia to sa bardzo dobre.

    a teraz zapytam.I co z tego,ze Poznan i stadion.A jesli juz twierdzisz,ze Poznan i stadion to moze jest taka opcja,ze ustawiasz Poznan i stadion i fota wychodzi.
    Wez se do serca co Dzemski napisal.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar damnian
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    ISO 800 w kompaktach to nie jest za dobry pomysł..
    D70s/N50 1.8/N18-55G/Sigma 70-300/Carl Zeiss Biometar 120 F2.8/SB-600 http://damnian.blog.com

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek54 Zobacz posta
    Jak na amatorskie zdjecia to sa bardzo dobre.

    a teraz zapytam.I co z tego,ze Poznan i stadion.A jesli juz twierdzisz,ze Poznan i stadion to moze jest taka opcja,ze ustawiasz Poznan i stadion i fota wychodzi.
    Bardzo dobre? Nie wiem jak to skomentować. A z tym Poznaniem chodziło mi o to, że zdjęcia były robione w mieście, gdzie są latarnie i światła a a nie na jakiejś wsi. Nie chodzi tu o amatorskie czy profesjonalne. 75% osób robi amatorskie fotki.

    Nie chce już rozważać na temat moich umiejętności fotograficznych, które przy poprzednich aparatach były dobre ( i nie musiałem ustawiać, balansu bieli, ISO itp. , zdjęcia wychodziły bardzo dobrze a były to aparaty o gorszych właściwościach).

    Także pytam teraz czy ktoś może orientuje się czy mogło dojść do jakiejś usterki?

Podobne wątki

  1. Pytanie o mju 9000
    By jastin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.09.10, 20:49
  2. MJU 9010 czy 9000
    By ukai in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.04.10, 11:42
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.01.09, 09:57
  4. Olympus FE-210-tragedia niestety :(
    By elektrit in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 21:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.