Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48

Wątek: Tragedia Olympusa mju 9000

  1. #41
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    i znów aparat ustawił max wysokie ISO i odpalił lampę. W takim przypadku pierwszy plan jest jasny a drugi ciemny jak noc, a jeśli użyłeś zooma to masz ciemnicę, bo żadna lampa nie da rady doświetlić obiektów będących w takiej odległości, nawet te profesjonalne lampy za kilka tysi zł. Obiektyw ma to do siebie ( w tym aparaciku), że im bardziej zbliżasz tym staje się "ciemniejszy" co skutkuje ciemniejszymi zdjęciami przy tych samych parametrach ISO i czasu naświetlania. Zeby było jaśniej trzeba dłuższego czasu no i wyłączyć lampę bo ona nie da rady oświetlić nic na taką odległość. Dłuższy czas to niestety problem z utrzymaniem aparatu w rękach i zdjęcia można poruszyć i tak w koło macieju. Masę jest takich zależności. Musisz przynajmniej kilku się nauczyć, a najpierw poeksperymentować z ustawieniami które możesz zmieniać (np włączanie i wyłączanie lampy błyskowej, a w trybie P zapewne możliwość rozjaśniania lub ściemniania /EV +/-, czy też ISO)

    PS. Jakiś czas temu namówiłem moją kumpelę na ten aparacik. Minęło już jakieś pół roku i dziewczyna jest przeszczęśliwa. Na zdjęcia nie narzeka. Trochę ją przeszkoliłem na początku tak by używała tej małpki świadomie. Ona wie, że to nie jest lustrzanka za kilka tysięcy z porządnym szkłem i nie spodziewa się cudów, ale do tego do czego jej używa (codzienne pstrykactwo) ta małpka się nadaje.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 29.03.10 o 20:30

  2. #42

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zrobiłem jak napisaliście czyli wyłączyłem lampe i przed chwilą zrobiłem zdjęcie przy maksymalnym zoomie


    Wydaje mi się że jest bardzo dobre chociaż nie znam sie ale osobiście jestem z niego zadowolony

    Wiem już coraz więcej dzięki Wam. Mam jeszcze takie pytanie. Jestem na koncercie w hali, światło zgaszone, oświetlona tylko scena. Wtedy z lampą czy bez?

  3. #43
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez memphis Zobacz posta
    Zrobiłem jak napisaliście czyli wyłączyłem lampe i przed chwilą zrobiłem zdjęcie przy maksymalnym zoomie

    Wydaje mi się że jest bardzo dobre chociaż nie znam sie ale osobiście jestem z niego zadowolony

    Wiem już coraz więcej dzięki Wam. Mam jeszcze takie pytanie. Jestem na koncercie w hali, światło zgaszone, oświetlona tylko scena. Wtedy z lampą czy bez?
    zdjęcie jest trochę poruszone, ale jakość (szum i kolory) są ok.

    raczej bez lampy, na scenie zazwyczaj jest wystarczająca ilość światła, chyba że to jakaś poezja śpiewana w ciemnicy
    dochodzi jeszcze problem pozwolenia na focenie, niektórzy artyści nie życzą sobie zdjęć, a jak zobaczą lampkę to mogą się zbiesić i nawet przerwać koncert.

  4. #44

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    PS. Jakiś czas temu namówiłem moją kumpelę na ten aparacik. Minęło już jakieś pół roku i dziewczyna jest przeszczęśliwa. Na zdjęcia nie narzeka. Trochę ją przeszkoliłem na początku tak by używała tej małpki świadomie. Ona wie, że to nie jest lustrzanka za kilka tysięcy z porządnym szkłem i nie spodziewa się cudów, ale do tego do czego jej używa (codzienne pstrykactwo) ta małpka się nadaje.
    To jak będziesz się z nią widział to zapytaj czy jak ustawi na AUTO to ma zielony prostokącik :P bo ja mam co najwyżej żółty :P nawet w dzień przy dobrym świetle

  5. #45
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez memphis Zobacz posta
    To jak będziesz się z nią widział to zapytaj czy jak ustawi na AUTO to ma zielony prostokącik :P bo ja mam co najwyżej żółty :P nawet w dzień przy dobrym świetle
    nie wiem czy ona się nad tym zastanawia robi zdjęcia i tyle. Jakieś mi pokazywała, wybitne nie były, ale ja mam skrzywienie i szukam artyzmu, a wiadomo, że w codziennych pstrykach z imprez raczej go nie uświadczę Jednak jakościowo nie miałem zastrzeżeń, ot fotki z małpki.

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar chimol
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lidzbark Warmiński
    Posty
    442
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez memphis Zobacz posta
    To jak będziesz się z nią widział to zapytaj czy jak ustawi na AUTO to ma zielony prostokącik :P bo ja mam co najwyżej żółty :P nawet w dzień przy dobrym świetle
    Przeczytałem cały wątek i powiem Ci memphis, że zielony prostokącik dopełni Twego szczęścia. Już Ci według mnie nic więcej w fotografii nie będzie potrzebne. ...zielony prostokącik...hmmm
    Nie pomogę, bo nie wiem w jaki sposób jeszcze można Ci pomóc.
    Pozdrawiam

  7. #47

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chimol Zobacz posta
    Przeczytałem cały wątek i powiem Ci memphis, że zielony prostokącik dopełni Twego szczęścia. Już Ci według mnie nic więcej w fotografii nie będzie potrzebne. ...zielony prostokącik...hmmm
    Nie pomogę, bo nie wiem w jaki sposób jeszcze można Ci pomóc.
    Pozdrawiam
    Przy zielonym zdjęcia wychodzą najlepiej a ja nie mogę go uzyskać. Jeżeli masz problem ze zrozumieniem tego, ze ograniczam sie do pstrykania okazyjnych fotek z imprez czy z wakacji, jestem laikiem i nie możesz pomóc, to daruj sobie takie posty

  8. #48
    | OlyJedi Awatar wojciech_gd
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    234
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Paręnaście postów wcześniej dostałeś świetną poradę, od której bym zaczął na Twoim miejscu przygodę z fotografią - przeczytaj podręcznik.

    Poza tym spotkaj się z kimś, kto robi lepsze zdjęcia i wtedy razem róbcie te same ujęcia - będziesz mógł wtedy się czegoś nauczyć konkretnego. Tyle w temacie, dziwne, że się rozciągnął do tylu stron

Podobne wątki

  1. Pytanie o mju 9000
    By jastin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.09.10, 20:49
  2. MJU 9010 czy 9000
    By ukai in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.04.10, 11:42
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.01.09, 09:57
  4. Olympus FE-210-tragedia niestety :(
    By elektrit in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 21:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.