Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

Wątek: Tragedia Olympusa mju 9000

  1. #21
    Alleg_pl
    Gość

  2. #22
    | OlyJedi Awatar bogdan1
    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    miasto, czasem wiocha
    Posty
    59
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Jak UEFA zobaczy twoje zdjęcia to mecze napewno przeniosą na Śląski!!!. Chyba nikt nie spodziewał się takiej antyreklamy Poznania. A poza tym to chyba torochę nakociłeś z ustawieniami. 9000 robi całkiem ładne małpie fotki nawet na auto. Poczytaj instrukcję i wróć do ustawień firmowych a potem próbuj.....
    E-620+ZD ED 14-54, 40-150, 70-300 + Raynox DCR-250 + Metz 48 AF-1

  3. #23

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez bogdan1 Zobacz posta
    Jak UEFA zobaczy twoje zdjęcia to mecze napewno przeniosą na Śląski!!!.
    hehe


    Cytat Zamieszczone przez bogdan1 Zobacz posta
    A poza tym to chyba torochę nakociłeś z ustawieniami. 9000 robi całkiem ładne małpie fotki nawet na auto. Poczytaj instrukcję i wróć do ustawień firmowych a potem próbuj.....
    No właśnie ja nic na początku nie ustawiałem I tak jak piszesz, 9000 robi ładne fotki na AUTO i tak powinno być. Włączam aparat i sam dostosowuje wszystko i fotka wychodzi ok. A ja ani razu nie miałem zielonego prostokącika po naciśnięciu spustu migawki do połowy. Tylko żółty. I dlatego mnie to tak dziwi. Nawet w piękną słoneczną pogodę prostokącik zawsze jest żółty
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    w aparacie są różne tryby fotografowania, poza różnymi automatycznymi scenkami jest:
    P - tryb programowy, który wszystko ustawia sam analizując scenę, ale pozwala ingerować w naświetlanie (możesz zmieniać naświetlenie na + lub na -)
    A- tryb preselekcji przysłony, ustawiasz przysłonę, a aparat dobiera do niej odpowiedni czas,
    S- tryb preselekcji czasu, ustawiasz czas, a aparat ustawia do niego odpowiednią dla warunków przysłonę,
    M- tryb manualny, zarówno czas jak i przysłonę ustawiasz samodzielnie.
    Z tych czterech wymienionych mam tylko tryb P. O pozostałych nic nie wiem, instrukcja też nic o tym nie mówi. Czy to możliwe ze mam tylko tryb programowy?
    Ostatnio edytowane przez memphis ; 29.03.10 o 11:37 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Każdy aparat robi ładne fotki na auto, jeśli warunki oświetleniowe są sprzyjające. A jeśli warunki są trudne, to każdy aparat na auto będzie głupiał. Na szczęście obsługuje go człowiek obdarzony w inteligencję, z której powinien zrobić użytek w takich sytuacjach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Pi0trazy
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Łochowo
    Posty
    229
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Każdy aparat robi ładne fotki na auto, jeśli warunki oświetleniowe są sprzyjające. A jeśli warunki są trudne, to każdy aparat na auto będzie głupiał. Na szczęście obsługuje go człowiek obdarzony w inteligencję, z której powinien zrobić użytek w takich sytuacjach.
    Z wypowiedzi autora watku wynika ze nie kazdy aparat robi zle fotki w trudnych warunkach. Mysle ze gdyby kazdy sobie nie radzil nie zadawalby tego pytania. Poza tym inteligencja to nie oznacza, ze kazdy rodzi sie z wiedza na temat fotografii. Zadawanie pytan to jedna z form by ja zdobyc.
    Wyklikane z mobilka

  6. #26
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    [quote=Pi0trazy;616924]Z wypowiedzi autora watku wynika ze nie kazdy aparat robi zle fotki w trudnych warunkach.[\quote]

    Pozwolę sobie nie opierać się na "wiedzy" autora wątku w tym temacie.

    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Mysle ze gdyby kazdy sobie nie radzil nie zadawalby tego pytania.
    Myślę, że zadałyby to pytanie bez względu na to, jaki miałby aparat. A to dlatego, że problem leży w obsłudze aparatu (a raczej braku obsługi).

    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Poza tym inteligencja to nie oznacza, ze kazdy rodzi sie z wiedza na temat fotografii.
    Ale oznacza, że każdy może się nauczyć. I ja nikomu nie zarzucam, że czegoś nie wiem - jak jest początkującym, to ma prawo nie wiedzieć.

    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Zadawanie pytan to jedna z form by ja zdobyc.
    Nie mam nic przeciwko temu.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #27

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    [quote=epicure;616930]
    Cytat Zamieszczone przez Pi0trazy Zobacz posta
    Z wypowiedzi autora watku wynika ze nie kazdy aparat robi zle fotki w trudnych warunkach.

    Pozwolę sobie nie opierać się na "wiedzy" autora wątku w tym temacie.
    Nie każdy kupuje aparat w celu nabywania wiedzy fotograficznej. Ja zakupiłem w celu cykania fotek bez ingerowania w ustawienia bo wcześniej nie było mi to potrzebne i nadal nie jest.


    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Myślę, że zadałyby to pytanie bez względu na to, jaki miałby aparat. A to dlatego, że problem leży w obsłudze aparatu (a raczej braku obsługi).
    To źle myślisz, przy dwóch poprzednich aparatach nie miałem żadnych problemów w trybie AUTO i nie zadawałem żadnych pytań.
    Ostatnio edytowane przez memphis ; 29.03.10 o 14:04

  8. #28
    qbic
    Gość
    To ja mam rade. Sprzedaj ten aparat na allegro i kup lepszy, poważnie - to żaden sarkazm.

  9. #29

    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    To ja mam rade. Sprzedaj ten aparat na allegro i kup lepszy, poważnie - to żaden sarkazm.
    Myślałem o tym ale w tej chwili jest już to nieopłacalne a zresztą ktoś kto by kupił mógłby mieć pretensje że zdjęcia wychodzą jakościowo słabo w tym trybie AUTO. Ja przynajmniej bym miał takie pretensje.

    Aparat zostawiam. Próbuje jeszcze zmienić na stałe ta preselekcję czasu ale niestety nie wiem jak, instrukcja o tym nie mówi. Nie mogę też uruchomić trybu manualnego jak mówił dzemski.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez memphis Zobacz posta
    ...przy dwóch poprzednich aparatach nie miałem żadnych problemów w trybie AUTO i nie zadawałem żadnych pytań.
    I robiłeś nimi zdjęcia w nocy, z ręki, na stadionie, z włączoną lampą błyskową? Pokaż.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Pytanie o mju 9000
    By jastin in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.09.10, 20:49
  2. MJU 9010 czy 9000
    By ukai in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18.04.10, 11:42
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 7.01.09, 09:57
  4. Olympus FE-210-tragedia niestety :(
    By elektrit in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 17.06.08, 21:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.