Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Strobing - Twoje przenośne studio

  1. #21
    | OlyJedi Awatar dudzio
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wojciech_gd Zobacz posta
    zawsze można chodzić z paroma śledziami i linką do napinania. Mniej waży a przy odpowiednim naciągu, zapewnia właściwie taką samą stabilność jak worki.
    ale przy zdjęciach streetowych w chodnik lub asfalt raczej nie wbiję

    ja problem zazwyczaj rozwiązuję żywym systemem kontroli oświetlenia w postaci asystentki lub asystenta który przy silnym wietrze taki statyw trzyma.
    Tak jak każdy chyba kto używał statywu w plenerze ja też zaliczyłem tzw. glebę i to dodatkowo w śnieg.

    Tu jest link do sprytnej modyfikacji -> http://reubenkrabbe.com/wordpress/di...-the-outdoors/ ale jeszcze swoich statywów tak nie modyfikowałem może ktoś sprawdzi jak i czy to działa
    Olympus[*] 2006-2010 http://www.gabisia.com

  2. #22
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jak pozbyć się "zabawy" w stabilizowanie statywu oświetleniowego w plenerze? Ja załatwiam to klasycznym statywem który z racji szeroko rozstawianych nóg jest o kilka razy stabilniejszy niż te oświetleniowe (warunek jest oczywisty - musi być wysoki). Odpada nam opcja noszenia dodatkowego statywu oraz akcesoriów w postaci woreczków balastowych itp. Ponieważ na chwilę obecną mam tylko jedną lampkę, w uzyskaniu światła kontrowego pomaga mi matka natura ze swoim słoneczkiem
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lighting-diagram-1269621429.png
Wyświetleń:	224
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	31065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3265526.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	135,7 KB
ID:	31066  
    E-520 i inne foto szpeje

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Przepraszam za wykopaliska ale to największy temat o strobingu jaki chyba mamy na forum a moje pytanie jest z tym tematem związane. Może ktoś z Was wie, co powie system AF w moim E-520 jeśli na obiektyw założę filtr ND zbijający EV o 3 działki (chyba takie są "najmocniejsze"). Chciałbym postrobować "w samo południe" z niższymi wartościami przysłony niż np 16 czy 22 a lampki wyzwalają mi się przy max 1/200. A może coś źle kombinuję albo jest na to jakaś inna metoda?
    PS. Zapomniałem dodać że pracuję na 14-42; 40-150 i 70-300
    E-520 i inne foto szpeje

  4. #24
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MartinP Zobacz posta
    Przepraszam za wykopaliska ale to największy temat o strobingu jaki chyba mamy na forum a moje pytanie jest z tym tematem związane. Może ktoś z Was wie, co powie system AF w moim E-520 jeśli na obiektyw założę filtr ND zbijający EV o 3 działki (chyba takie są "najmocniejsze"). Chciałbym postrobować "w samo południe" z niższymi wartościami przysłony niż np 16 czy 22 a lampki wyzwalają mi się przy max 1/200. A może coś źle kombinuję albo jest na to jakaś inna metoda?
    PS. Zapomniałem dodać że pracuję na 14-42; 40-150 i 70-300

    AF może Ci często nie trafiać (lub w ogóle). Poza tym jak mocne masz lampy? Bo mocy przy f22 to trzeba mieć duuuużo...

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    dzięki S4INT za odzew Działam (a przynajmniej staram się) na Metz'ie 48, YN-460II oraz słońcu Pytanie czy idę odpowiednim tropem myślowym z tym filtrem ND? proszę się nie śmiać - raczkuję w tej dziedzinie.
    E-520 i inne foto szpeje

  6. #26
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MartinP Zobacz posta
    dzięki S4INT za odzew Działam (a przynajmniej staram się) na Metz'ie 48, YN-460II oraz słońcu Pytanie czy idę odpowiednim tropem myślowym z tym filtrem ND? proszę się nie śmiać - raczkuję w tej dziedzinie.
    Teoretycznie tak - filtry ND stosuje się po to, żeby zmieścić się czasie synchro czy to z powodu dużego otworu (małej GO) lub chęci zdominowania światła zastanego błyskowym (fajna sprawa w pełnym słońcu swoją drogą).

    Szczerze mówiąc obawiam się, że braknie Ci mocy... chyba, że użyjesz dwóch lamp jako jednego źródła światla (z tego samego miejsca - moc się skumuluje) a słońca jako np drugiego (kontry, krzyżowego).

    A próbowałeś z trybie synchronizacji z krótkimi czasami? HSS, FP czy jak to się nazywa w olku (metz chyba obsługuje to)?

  7. #27
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Kiedyś sprawdzałem i w HSS sporo traci się z mocy Metz'a zwłaszcza gdy siedzi on w softbox'ie lub za parasolem (jeśli uda nam się już go wyzwolić to do rozświetlenia zacienionych detali twarzy przy portrecie wystarczy ale coś więcej może być kłopocik). No i druga lampka mi wtedy odpada więc pozostaję przy opcji zbijania światła.
    E-520 i inne foto szpeje

  8. #28
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MartinP Zobacz posta
    Kiedyś sprawdzałem i w HSS sporo traci się z mocy Metz'a zwłaszcza gdy siedzi on w softbox'ie lub za parasolem (jeśli uda nam się już go wyzwolić to do rozświetlenia zacienionych detali twarzy przy portrecie wystarczy ale coś więcej może być kłopocik). No i druga lampka mi wtedy odpada więc pozostaję przy opcji zbijania światła.
    No to nie powalczysz za dużo... chociaż spróbować można

    Mcnally i jego "drzewka" :


  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    łatwo się nie poddaję a i koszta tej próby nie przekroczą pewnie 100zł więc zobaczymy co z tego będzie
    E-520 i inne foto szpeje

Podobne wątki

  1. Nadmuchiwane, przenośne studio fotograficzne
    By domadm in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.10.10, 15:41
  2. Przenośne studio lampkowe.
    By jestmeksyk in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 7.02.10, 13:39
  3. Twoje oczy
    By vendro in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.01.06, 09:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.