Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Psy w ruchu - S-af czy c-af?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Oj, jak mogłam przegapić taki fajny temat...?!

    Do psiaków C-AF oczywiście i środkowy punkt AF. Na jakim trybie robisz zdjęcia? Jeśli na A, to ustaw M - odczuwalnie w tej tematyce ostrość szybciej jest ustawiana niż w trybie A - pewnie dlatego, że przy A aparat dokonuje jeszcze jakichś czynności przed. No, ale różnica jest odczuwalna. Jeszcze możesz wyłączyć "release priority" - nie wiem, jak to jest po polsku dokładnie, ale chodzi o to, by aparat pozwolił w trybie C-AF zrobić zdjęcie bez czekania na potwierdzenie. Jak zobaczysz, że ostrość jest okej, a obiektyw jeszcze o milimetr chce podostrzyć to robisz zdjęcie, a nie czekasz, aż szkło się zdecyduje...

    A do Canonka nawet nie trzeba eLki, spokojnie starczy 100-300 f/jakieściemne - jedyny minus to jasność, prędkościowo spokojnie sobie da radę, i z czarnym i z małym...

    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    C-af ze starymi olkami i jeszcze w połączeniu z ciemnym, wolnym szkłem... lepiej sobie odpuścić.
    Nie zgadzam się. Da się, da się Nawet z całym czarnym, co to jest chyba najgorsze. A nowe 40-150 jest szybsze od starego, więc tym bardziej się da

    (uszy, ah te uszy! )
    Ostatnio edytowane przez dog_master ; 10.04.10 o 00:51
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  2. #12

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Oj, jak mogłam przegapić taki fajny temat...?!

    Do psiaków C-AF oczywiście i środkowy punkt AF. Na jakim trybie robisz zdjęcia? Jeśli na A, to ustaw M - odczuwalnie w tej tematyce ostrość szybciej jest ustawiana niż w trybie A - pewnie dlatego, że przy A aparat dokonuje jeszcze jakichś czynności przed. No, ale różnica jest odczuwalna. Jeszcze możesz wyłączyć "release priority" - nie wiem, jak to jest po polsku dokładnie, ale chodzi o to, by aparat pozwolił w trybie C-AF zrobić zdjęcie bez czekania na potwierdzenie. Jak zobaczysz, że ostrość jest okej, a obiektyw jeszcze o milimetr chce podostrzyć to robisz zdjęcie, a nie czekasz, aż szkło się zdecyduje...

    A do Canonka nawet nie trzeba eLki, spokojnie starczy 100-300 f/jakieściemne - jedyny minus to jasność, prędkościowo spokojnie sobie da radę, i z czarnym i z małym...


    Nie zgadzam się. Da się, da się Nawet z całym czarnym, co to jest chyba najgorsze. A nowe 40-150 jest szybsze od starego, więc tym bardziej się da

    (uszy, ah te uszy! )
    Robie zawsze na M

    No i mam c-af i srodkowy punkt ale nie zawsze chcial ostrzyc na tych dalszych odleglosciach.

    ja mam szwedzkie menu ale zaraz poszukam gdzie tak opcja jest

    Do canona nie potrzebujemy nic dokupywac jestesmy zadowoleni z tych co mamy

    A kied wyszlo nowe 40-150? nic nie czytalam o tym.. ja moje z pol roku temu kupowalam

  3. #13
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dirdib Zobacz posta
    A kied wyszlo nowe 40-150? nic nie czytalam o tym.. ja moje z pol roku temu kupowalam
    To masz zapewne nowe - takie malutkie z niebieskim paskiem.

  4. #14

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To masz zapewne nowe - takie malutkie z niebieskim paskiem.

  5. #15
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    To własnie jest nowe

  6. #16

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    To własnie jest nowe
    No to widac u mnie tylko sprawa tego ze focilam na najdalej wyciagnietym i wtedy na trawie ostrosc sie ustawiala

    Szkoda ze nie stac mnie na 50-200 - tak to bym oba moje mogla sprzedac ale i tak bym nie uzbierala na ten co dom_master poleca

  7. #17
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Hmm. A może faktycznie coś pod koniec ogniskowych złego dzieje się ze szkłem? Możesz popróbować potestować, czy przy tych samych ustawieniach, celując na np. drzewo, ostre jest ono czy inny punkt. Jeśli to dzieje się zawsze, to serwis
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  8. #18
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dirdib Zobacz posta
    Szkoda ze nie stac mnie na 50-200 - tak to bym oba moje mogla sprzedac ale i tak bym nie uzbierala na ten co dom_master poleca
    Zawsze możesz poprzestać na ZD 40-150/3.5-4.5 (pierwsza wersja). Na Allegro są dostępne zarówno używane sztuki (ok. 450zł) jak i nowe (700zł). Starsza wersja jest jaśniejsza i lepiej wykonana.

  9. #19

    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Szwecja
    Posty
    40
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master Zobacz posta
    Hmm. A może faktycznie coś pod koniec ogniskowych złego dzieje się ze szkłem? Możesz popróbować potestować, czy przy tych samych ustawieniach, celując na np. drzewo, ostre jest ono czy inny punkt. Jeśli to dzieje się zawsze, to serwis
    No bede musiala poprobowac ale najpierw musze poszukac gwaracji na obiektyw bo nie byl kupowany z aparatem

    Cytat Zamieszczone przez EuroLiberty Zobacz posta
    Zawsze możesz poprzestać na ZD 40-150/3.5-4.5 (pierwsza wersja). Na Allegro są dostępne zarówno używane sztuki (ok. 450zł) jak i nowe (700zł). Starsza wersja jest jaśniejsza i lepiej wykonana.
    ale z kolei pisali tutaj ludzie ze ta nowsza jest duzo lepsza.

    u mnie problemem moze byc droga wysylka z allegro do szwecji

  10. #20
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Nowa:
    + mniejsza
    + szybsza

    Stara:
    + jaśniejsza
    + trwalsza

    O ile światła nie brakuje, to zostałabym przy nowszej na rzecz minimalnej ale jednak szybkości. Chociaż trudno tu mówić o różnicach, gdy postawi się je przy n. 50-200

    I naprawdę bym to przetestowała, czy na pewno wina nie leży w wadzie sprzętu.
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

Podobne wątki

  1. Rower w ruchu
    By speedybike in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14.03.11, 14:42
  2. Zdjecia w ruchu
    By Marin in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.10.10, 00:11
  3. Wyniki OR: W ruchu
    By hades in forum Konkurs Oly Rulez
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19.12.09, 11:28
  4. zdjęcia w ruchu
    By aikidudi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30.06.09, 01:07
  5. zdjęcia w ruchu
    By Szym in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 18.02.04, 17:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.