Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: E-3 / e-30 / e-620

  1. #51
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    E30 z 12-60 nie trzyma mi się najlepiej przez dłuższy czas, mniejszy obiektyw 14-54 jest pod tym względem lepszy.
    Przy wykonywaniu zdjęć w pionie i z lampą 48AF-1 grip hld-4 jest niezbędny, po prostu nie da się inaczej używać E30.
    Odczuwam głęboką niechęć przed zabieraniem E30 z 12-60 w góry. Nie miałem aż takich dylematów przy E420 który w takich warunkach był dla mnie o wiele lepszy.

  2. #52
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    Odczuwam głęboką niechęć przed zabieraniem E30 z 12-60 w góry. Nie miałem aż takich dylematów przy E420 który w takich warunkach był dla mnie o wiele lepszy.
    E tam.
    Ciągle tylko słyszy się bo za duży, bo za mały, bo za lekki, za ciężki a według mnie wszystko sprowadza się do przyzwyczajenia.
    Jedyna różnica jaką poczułem na dłuższą metę po przesiadce z 410 na 30 (poza walorami funkcjonalnymi oczywiście) to fakt, że profil po prawej stronie pomaga robić zdjęcia jedną ręką, ale zaznaczam - pomaga - bo w 410 też nie miałem z tym problemu
    Wagę przestałem zauważać praktycznie po dniu pstrykania i nie ma znaczenia czy wycieczka, czy wypad gdzieś za miasto.

    PS. żeby nie było tego maila nie kieruję do nikogo personalnie, ot takie spostrzeżenie
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  3. #53
    | OlyJedi Awatar wulf
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    647
    Siła reputacji
    75
    Moja galeria
    Nie biorę sobie tego do siebie tylko opisuje swoje spostrzeżenia, wcześniej miałem R1, który to lekki i mały też nie był (choć jednak nieco mniejszy) ale łatwiej było mi go zabrać w góry.
    I jest w E30 z 12-60 jedna rzecz, która mnie wkurza: cień od wbudowanej lampy. Ciekawe czy 14-54 który w sumie bardziej pasuje do zestawu z E30 też rzuca cień? Ale nawet jak nie rzuca to się i tak nie zamienię
    No ale cóż zgodziłem się na kompromis, wygoda obsługi w zamian za niewygodę w transporcie (zwłaszcza na własnych plecach)

  4. #54
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    I jest w E30 z 12-60 jedna rzecz, która mnie wkurza: cień od wbudowanej lampy. Ciekawe czy 14-54 który w sumie bardziej pasuje do zestawu z E30 też rzuca cień?
    Przy wbudowanej lampie, cień to norma... Ja radziłem sobie pseudo dyfuzorami (proszkowana nakrętka na żarówkę, papier, mini dyfuzor montowany w sanki...). Polecam jednak lampę. Odkąd ją mam, problem praktycznie nie występuje
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  5. #55
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wulf Zobacz posta
    I jest w E30 z 12-60 jedna rzecz, która mnie wkurza: cień od wbudowanej lampy. Ciekawe czy 14-54 który w sumie bardziej pasuje do zestawu z E30 też rzuca cień?
    E-3 + 14-54 nie daje cienia od lampy, 12-60 jest jednak trochę dłuższy i szerszy, poza tym nie wiem czy w E-30 lampa podnosi się równie wysoko jak w E-3. E-3 + 9-18 daje cień od lampy, ale minimalny tylko przy 9mm. Właśnie zrobiłem test na białej ścianie i sobie uświadomiłem, że to chyba pierwsze użycie wbudowanej w E-3 lampki .
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  6. #56
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    E-30 + 14-54 rzuca cień. Wbudowana lampa nadaje się co najwyżej do sterowania zewnętrznymi lampami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #57
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Mam 400 i 30. W kwestii cienia granicą jest 14 mm - bez względu na aparat.
    400-etka ma niżej lampę i cień sięga nawet 16 mm z 14-42 i ok 18 do 20 mm z 14-54. Ponieważ 9-18 ma szeroką kryzę - praktycznie nie nadaje się do pracy z lampą wbudowaną. W tym przypadku tylko lampa zewnętrzna na całym zakresie.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #58
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    179
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Karol, E-3 + 14-54 z założoną osłoną daje cień.

  9. #59
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez puciu Zobacz posta
    Karol, E-3 + 14-54 z założoną osłoną daje cień.
    Pewnie tak, słuszna uwaga, ja sprawdzałem bez tulipana.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.