Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: E-3 / e-30 / e-620

  1. #21
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    No i kupiłem E-30

    Zadowolenie okazałem już w innym wątku Jedną rzecz pragnę nadmienić. Chwała Olkowi za dostrajanie AF. Nie doceniałem tej wspaniałej funkcjonalności.
    W E-410 najprawdopodobniej procedurę testową źle robiłem (mały wizjer, ciężej trafić w punkt), bo niezauważalne było to, co wyszło na E-30:
    14-54 - FF skorygowany o +6 (centralny punkt AF) na szerokim...
    70-300 - FF skorygowany o +3 (centralny punkt AF) na szerokim...
    pobieżnie sprawdziłem inne punkty AF i lewa strona również niedomaga w 14-54, ale już w mniejszym stopniu, prawa natomiast wygląda ok.
    oba w tele bez zarzutu.

    Do wykonania poprawnie procedury testowej, bardzo przydała się poziomica (wbudowana oczywiście ) w uzyskaniu 45st.
    Reasumując, może to dziwne ale FF/BB jednak szkłom Olkowym się zdarza (może było strojone u poprzedniego właściciela i z inną puchą robi cuda, bo oba obiektywy kupiłem używane - nie wiem). Tym bardziej cieszy nowy zakup i cieszę się, że nie poszedłem w E-3.
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  2. #22
    | OlyJedi Awatar kYs
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    221
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    W temacie jest e-3/e-30/e-620 a w sumie większość postów przyrównuje e-30 do e-410. Czy ktoś z Was jest w stanie porównać e-30 i e-620? Bo szukam prezentu dla brata, który muszę już mieć w sobotę 26.06 na miejscu w Bydgoszczy a nadal nie wiem na którą z tych puszek się zdecydować.
    Będę baaardzo wdzięczny za jakiekolwiek opinie.
    ZD 14-45mm F/3.5-5.6 | -> Temat z moimi pracami <- | ZD 40-150mm F/3.5-4.5
    Olympus 50-200mm F/2.8-3.5
    | -> MOJA GALERIA OC <- |
    Olympus E-510


  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Różnice leżą głównie (poza tym co sobie w tabelce o parametrach przeczytasz -Inna liczba pól AF, fps itp) w tym, ze te puszki maja inne rozmiary i trzymanie.

    Czyli wybór ten czy ten pozostaje czysto subiektywny.

  4. #24
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    AF w E-620 jest wolniejszy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #25
    | OlyJedi Awatar kYs
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    221
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Już znalazłem co nie co tutaj ale z chęcią poczytam kolejne uwagi, za które oczywiście z góry dziękuję
    Obecnie zarówno ja jak i braciszek korzystaliśmy z mojego e510 i byliśmy zadowoleni, choć nie ukrywam, że po podpięciu
    50-200mm praca z tym zestawem stała się nieco trudniejsza z racji tego iż pucha po prostu zrobiła się za mała w stosunku do obiektywu i szkło ciągnęło całość do przodu. W tym wypadku argument wagi i wielkości e30 vs e620 zdecydowanie przeważa na korzyść e30.
    ZD 14-45mm F/3.5-5.6 | -> Temat z moimi pracami <- | ZD 40-150mm F/3.5-4.5
    Olympus 50-200mm F/2.8-3.5
    | -> MOJA GALERIA OC <- |
    Olympus E-510


  6. #26
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak, to ma z 50-200 współpracować, czy też ma byc aparatem do fotografowania jako celu samego w sobie, to e-30 zdecydowanie.

    Jak, to ma być aparat do robienia zdjęć "przy okazji" np. wycieczek, to brałbym e-620.

    Po prostu odpowiedz sobie na pytanie: idziesz (brat idzie) na wycieczkę, by fotografować, czy bierzesz aparat, bo idziesz na wycieczkę

  7. #27
    Awatar gaw270
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Mazowsze
    Posty
    70
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Zważywsz na to że czas cię goni nie możesz poczekać chwilę? Bo jeśli olympus wprowadzi coś nowego to i wybór większy, a i cena 30-opadnie. Po za tym 30 bym wziol jeśli bym musiał już zaraz, 6 setka gabrytowo przypomina 510, więc problem ergonomi zostanie. No nie wiem twoje pieniądze ...
    po piwie, głowa boli

  8. #28
    | OlyJedi Awatar kYs
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    221
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    gaw270 niestety czas goni więc na promocje lub wprowadzenie nowego modelu przez olka nie mogę czekać zresztą ciągle coś nowego wychodzi więc jakbyśmy mieli czekać ciągle na coś nowego aby kupić starszego to byśmy nadal na kliszy rejestrowali fotki żarcik oczywiście

    grizz między innymi z 50-200 ma współpracować, co ciekawsze w tablicy systemu e30 nie ma tego szkła i się zastanawiam czy będą dobrze grać ze sobą?
    zdecydowanie wybieramy się na wycieczki po to żeby focić a nie na odwrót więc gabaryty chyba nie będą miały aż takiego znaczenia podczas transportu, zresztą zawsze na dłuższe wycieczki można e510 wziąć
    ZD 14-45mm F/3.5-5.6 | -> Temat z moimi pracami <- | ZD 40-150mm F/3.5-4.5
    Olympus 50-200mm F/2.8-3.5
    | -> MOJA GALERIA OC <- |
    Olympus E-510


  9. #29
    | OlyJedi Awatar Maestro1984
    Dołączył
    Dec 2009
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Posty
    373
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeszcze jedna zasadnicza różnica e-3/30, która mnie dość mocno przeciąga w stronę e-3, jest taka że ten pierwszy jest uszczelniany (przynajmniej nigdzie nie znalazłem nic na temat tego aby e-30 również był uszczelniony, więc mogę się mylić...).

    PS. Co do ergonomii 510/620 uważam że jednak ten 1szy jest wygodniejszy głównie przez bardziej wyprofilowany uchwyt.
    Ostatnio edytowane przez Maestro1984 ; 18.06.10 o 13:51


  10. #30
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kYs Zobacz posta

    grizz między innymi z 50-200 ma współpracować, co ciekawsze w tablicy systemu e30 nie ma tego szkła i się zastanawiam czy będą dobrze grać ze sobą?
    Jest ZD 50-200 z silnikiem SWD, który zastąpił wcześniejszą wersję bez SWD.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.