Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 59

Wątek: E-3 / e-30 / e-620

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    E-3,albo trolujesz!

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Polecam odwiedzić stronę wrotniak.net, wymienione w tytule korpusy są dosyć ciekawie przeanalizowane, także pod kątem wzajemnych różnic i oferowanych możliwości. Link: Olympus E-620 - A Technical Review and Reference.

    Pozdrawiam

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Posty
    142
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    hmm.. trudno tak doradzać bo zawsze będzie to subiektywna rada. Po roku użytkowania E-30 mogę powiedzieć, że nie zamieniłbym go na nic mniejszego (poprzednio miałem E-510, i mam E-330 ale ten ostatni od pół roku nie jest wyciągany na światło dzienne). Komfort użytkowania E-30 vs E-510 mocno mnie rozpieścił i raczej nie cofałbym się do niższych modeli. Podstawowe cechy, za które doceniam E-30 to np. 11 punktowy, w pełni krzyżowy, szybki AF. Te 11 punktów AF nabiera znaczenia gdy używasz takich szkieł jak ZD 50 czy sigma 30 f1,4 na pełnych dziurach = brak konieczności częstego przekadrowywania. Tym bardziej,że punkty AF są rozmieszczone we właściwych miejscach (i z cała odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że z 3 punktowym AF może i da się żyć ale nie cofnąłbym się do niego). Dwie rolki, świetna rzecz choć przestawienie się z kciukowo-rolkowej obsługi 510ki zajęło mi trochę czasu i początkowo nawet się wkurzałem 11 punktowy AF + rolki do wyboru pola AF to tez szybkość wyboru tegoż pola. Wizjer, w końcu duuży (jak na olka) z info wyświetlanymi na dole więc nie trzeba zezować w prawo jak u braci mniejszych. No i nie ma efektu światełka w tunelu ... to kolejny powód, żeby odrzucić konstrukcje tańsze (przynajmniej dla mnie). Uchylny LCD, pożyteczna gadget pomimo, że nie wykorzystuję jego uchylności do kadrowania ale daje psychologiczny komfort poczucia bezpieczeństwa gdy upycham w torbie zestaw z E-30 + 50-200 lub jeszcze EC-14 na dokładkę (z EC20 już nie wejdzie ) ). Doceniam też, wygodę w/w zestawu i pomimo wagi dobrze całość leży w ręce nawet z EC-20 a z tym TC robi się już niezła armata. Zabrzmi to jak herezja ale doceniam mobilność tego zestawu (nawet EC-20) bo najczęściej robię z ręki. Czyli kłania się całkiem skuteczna stabilizacja. Bardziej kontrowersyjnie zabrzmi jak napiszę, że E-30 całkiem sensownie radzi sobie z szumem to chyba największa herezja I owszem daleko mu do takiego N czy C ale staram się wykorzystywać to co mam w tej puszce... bezpiecznie jest do ISO 1000 choć 1600 nader często zdarza mi się wykorzystywać Skromny przykład masz w ALT, podlotek wilgi to przykład wykorzystania ISO 1600 z E-30, a w galerii publicznej na razie wiszą "Gęsi dwie" też na tej czułości. Oba zdjęcia nie wyszły poza wywołanie RAWa w LR, tzn. nie uciekałem się do żadnego oprogramowania odszumiającego. Generalnie strach pisać cokolwiek pozytywnego w kategorii szumów bo zwykle grozi to mała wojenką systemową. Teoretycznie mało użyteczny drobiazg w postaci korekty bf/ff przydał mi się do skorygowania sigmy. Myślę, że lepiej go mieć niż nie mieć, od przybytku głowa nie boli. Jedyne czego brakuje mi w E-30 to uszczelnienia korpusu bo lubię poszlajać się ze sprzętem w różnych dziwnych, niesprzyjających warunkach pogodowych
    OMD-EM5 II + M. ZD 12-40mm f/2,8 und M.ZD 25 f1,8 + HLD8 oraz nadal E-30... ZD14-54, ZD50 Macro, ZD50-200SWD, ZD 9-18, ZD 14-45, EC-14, EC-20, EX-25, Sigma 30mm f/1,4 EX DC HSM, FL-50, 055X PRO B + 322RC

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez janek222 Zobacz posta
    -12Mpx modele mają bez sensu zawyżane wartości ISO (według dxomark przy 1600 zmierzone ISO wynosi ledwo ponad 1000) i już wiadomo skąd ten chwilowy mit o lepszej jakości przy wyższym ISO E30 vs E3. O co kaman?
    ISO mierzone przez DXO nie ma nic wspólnego z ISO, jakie jest na zdjęciu. Oni tam mierzą tylko czułość matrycy. A to, co będzie na zdjęciu, zależy od tego, co z tą czułością matrycy zrobi jeszcze soft aparatu. I tak się składa, że ta czułość zawsze jest programowo podnoszona do odpowiedniego poziomu - inaczej zdjęcia przy tych samych parametrach w takim E-30, E-620 czy w Penach byłyby ciemniejsze, a tak nie jest*. Moim zdaniem Olek wykonał tutaj dobry ruch, bo w ten sposób udało mu się zwiększyć rozpiętość tonalną, a przy tym uniknąć wyższych szumów w wyniku tego programowego rozjaśnienia zdjęć.

    Ja też miałem E-410 i przeskoczyłem na E-30. Poczytaj, jakie były moje wrażenia po przesiadce:

    https://forum.olympusclub.pl/showpos...postcount=1363



    *o ile nie zdecydujesz inaczej przy wywoływaniu rawów, bo możesz zastosować jasność taką, jaką proponuje producent i wtedy wszystko będzie dobrze, a możesz to zrobić po swojemu i przy zupełnie neutralnych ustawieniach zdjęcie będzie ciemniejsze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Ełk
    Posty
    355
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ISO mierzone przez DXO nie ma nic wspólnego z ISO, jakie jest na zdjęciu. Oni tam mierzą tylko czułość matrycy. A to, co będzie na zdjęciu, zależy od tego, co z tą czułością matrycy zrobi jeszcze soft aparatu. I tak się składa, że ta czułość zawsze jest programowo podnoszona do odpowiedniego poziomu - inaczej zdjęcia przy tych samych parametrach w takim E-30, E-620 czy w Penach byłyby ciemniejsze, a tak nie jest*. Moim zdaniem Olek wykonał tutaj dobry ruch, bo w ten sposób udało mu się zwiększyć rozpiętość tonalną, a przy tym uniknąć wyższych szumów w wyniku tego programowego rozjaśnienia zdjęć.

    Ja też miałem E-410 i przeskoczyłem na E-30. Poczytaj, jakie były moje wrażenia po przesiadce:

    https://forum.olympusclub.pl/showpos...postcount=1363



    *o ile nie zdecydujesz inaczej przy wywoływaniu rawów, bo możesz zastosować jasność taką, jaką proponuje producent i wtedy wszystko będzie dobrze, a możesz to zrobić po swojemu i przy zupełnie neutralnych ustawieniach zdjęcie będzie ciemniejsze.
    Właśnie,w E-3 niby ta sama matryca,ale soft co innego robi.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar tkud
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja również miałem podobny dylemat. Teraz po kilku miesiącach użytkowania E30 musze mieć konkretny powód aby sięgnąć po E410. Przeważnie robię to gdy istnieje duże niebezpieczeństwo zakoszenia sprzętu lub gdy używam dwóch aparatów jednocześnie aby nie zmieniać co chwila obiektywów. Ze względu na górska pasje E410 był świetny za jego gabaryty ale teraz większy ciężar mi nie przeszkadza bowiem przyjemność z robienia zdjęć lepsza puszką przeważyła.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar polmos
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    norwegia
    Posty
    21
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez janek222 Zobacz posta
    A czego oczekuję po nowej puszce?
    -Szybszy AF
    -Troszkę lepszej jakości przy wyższym ISO
    -Dłuższych czasów bez rozmycia (stabilizacja)
    -Większy wizjer z parametrami na spodzie a nie z boku
    Reszta jest nieistotna (waga, rozmiar, uszczelnianie itp.)

    Za wszelkie uwagi/wyjaśnienia do powyższego, wielkie dzięki.
    posiadam e-620 i e-3. Od czasu zakupu tego drugiego 620 lezy sobie na pułeczce. e-30 nie miałem w rękach, ale e-3 to przede wszystikm duży komfort robienia zdjęć głownie za sprawą AF, wizjera, który ma sie do tego z 6220 jak okno do dziurki od klucza, dobrej stabilizacja obrazu. ja zdecydowałem się na e-3 zeby później nie jęczeć, ze wziąłem e-30 za minimalnie mniejsze pieniąedze, a mogłem miec model profesionalny. W tym względzie myśle, że raz a dobrze.
    Wazne jest tutaj jakie masz abicje jeśli chodzi o fotografię. to twoja pasja, czy raczej dodatkowe hobby, chcesz ustawicznie zwiększać swoje umiejętności, czy raczej fotografujesz kronikarsko. do tego ostatniego w zupełności 620 wystarczy - e-30 aż nadto.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar janek222
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    108
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek Zobacz posta
    Witam

    Polecam odwiedzić stronę wrotniak.net, wymienione w tytule korpusy są dosyć ciekawie przeanalizowane, także pod kątem wzajemnych różnic i oferowanych możliwości. Link: Olympus E-620 - A Technical Review and Reference.

    Pozdrawiam

    Kurcze, i ja się na to wcześniej nie natknąłem Genialna stronka.
    Po średnio wnikliwej lekturze (pewnie jeszcze nie raz tam zajrzę), oraz cennych uwagach innych jestem póki co zwrócony ku E-30 (jednak ten AF jakoś tak do mnie przemawia).
    Pozostało "tylko" przekonać "bank" (czyt. żona) do "pożyczki" i na zakupy

    Jeszcze raz dzięki wszystkim.
    FL50 zapinane czasem do A7MK2...

  9. #19
    | OlyJedi Awatar studioart
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kaszuby
    Posty
    109
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ze względu na małe rozmiary oznaczające mobilność puszki w plecaku z komputerem (który zabieram w służbowe podróże) zdecydowałem się na e-610. Zaoszczędzony tys. odłożyłem na EC-20. Jeszcze muszę dozbierać. Maleństwo w domu uzbrajam w GRIP. Wtedy wielkość jest ok (nie taki mały). Długo podejmowałem decyzję o wyborze E (3/30/610). Szczególnie analizowałem wątki porównawcze. W rezultacie rozważań mam E-610, który jest fajny. Niestety punkty AF są rozmieszczone nie tam gdzie trzeba. To na razie jedyny mankament.
    EM5MII i od Olka: 17F1.8 + 45F2.0 + 60F2.8 + 75F1.8 + 7-14F.2.8 + 40-150F2.8 + Voigtlander 25mm F/0.95 (kiedyś EM5 + Panas20F1.7 + Oly12F2.0 + Sigma30F2.
    E300+E620+ Samyang8Fish-Eye i 85mmF1.4+ZD35mmF3.5+ZD14-54F2.8-3.5+Sigma50F1.4+ZD50-200F2.8-3.5+FL-50R;C5060WZ
    Moje prace fotograficzne można zobaczyć na szwajcaria-kaszubska.pl.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez studioart Zobacz posta
    Ze względu na małe rozmiary oznaczające mobilność puszki w plecaku z komputerem (który zabieram w służbowe podróże) zdecydowałem się na e-610. Zaoszczędzony tys. odłożyłem na EC-20. Jeszcze muszę dozbierać. Maleństwo w domu uzbrajam w GRIP. Wtedy wielkość jest ok (nie taki mały). Długo podejmowałem decyzję o wyborze E (3/30/610). Szczególnie analizowałem wątki porównawcze. W rezultacie rozważań mam E-610, który jest fajny. Niestety punkty AF są rozmieszczone nie tam gdzie trzeba. To na razie jedyny mankament.
    Masz przedpremierową puszkę i nic nie mówisz?? Chłopie, dawaj fotki, parametry :] każdy chce zobaczyć nową puszkę Co ma innego względem E-600 i E-620 ??
    The question is: What is a Mahna Mahna?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.