Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria

    Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

    Co sadzicie o tym Nikkorze? Warto go kupic? Moze przychodzi Wam do glowy jakis inny Nikkor lub Sigma? Brat jedzie do Pragi na pare dni i poprosil mnie o wywiad srodowiskowy Na optycznych znalazlem jego test i wydaje sie nawet ok za cene ~1700zl. W kazdym razie prosze o pomoc bo srednio sie rozeznaje w tym systemie
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    jezeli kogos interesuje ten test to podaje link:
    http://www.optyczne.pl/121.1-Test_ob....6G_ED_VR.html
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 21.03.10 o 16:34 Powód: Automatyczne scalenie postów

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ciężko będzie go podpiąć do Olympusa.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    spoko jakos sobie poradze podpinajac go do Nikona

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Roba66
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Galicja... koło Oświęcimia
    Posty
    317
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Co sadzicie o tym Nikkorze? Warto go kupic? Moze przychodzi Wam do glowy jakis inny Nikkor lub Sigma? Brat jedzie do Pragi na pare dni i poprosil mnie o wywiad srodowiskowy Na optycznych znalazlem jego test i wydaje sie nawet ok za cene ~1700zl. W kazdym razie prosze o pomoc bo srednio sie rozeznaje w tym systemie
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    jezeli kogos interesuje ten test to podaje link:
    http://www.optyczne.pl/121.1-Test_ob....6G_ED_VR.html
    Warto, ostry, ostrzejszy moim zdaniem od 18-200 mm, a 16 mm na krótkim końcu przydaje się bardziej niż 200 ma długim. Ciemność rekompensuje w jakimś stopniu stabilizacja. Choć połowę tańszy 18-105 mm nie odstaje za bardzo.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ciężko będzie go podpiąć do Olympusa.
    Ale to dział: pozostali producenci
    "Fotografia jest jak seks - jak nie ma w niej uczucia, to technika niewiele pomoże"

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roba66 Zobacz posta
    Ale to dział: pozostali producenci
    O cholera, to przepraszam bardzo, cissic. Mea culpa. Gdybym mógł pojechać sobie za to po reputacji, zrobiłbym to bez wahania
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Roba66
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Galicja... koło Oświęcimia
    Posty
    317
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    O cholera, to przepraszam bardzo, cissic. Mea culpa. Gdybym mógł pojechać sobie za to po reputacji, zrobiłbym to bez wahania
    Mówisz-masz
    "Fotografia jest jak seks - jak nie ma w niej uczucia, to technika niewiele pomoże"

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    no wlasnie dzieki za odp. mam troszke klopot bo tak jak wspomnialem nie jestem specem od Nikona a wybor szkiel jest troszke wiekszy niz w przypadku okla. to 18-200 to raczej odpada bo w domu zalega 70-300 a brakuje szkla wlasnie bardziej uniwersalnego - takiego jak Zuiko 14-54 lub 12-60mm. moze ktos cos jeszcze podpowie. idealnie by bylo szkielko troszke jasniejsze niz ww Nikkory

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Roba66
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Galicja... koło Oświęcimia
    Posty
    317
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    no wlasnie dzieki za odp. mam troszke klopot bo tak jak wspomnialem nie jestem specem od Nikona a wybor szkiel jest troszke wiekszy niz w przypadku okla. to 18-200 to raczej odpada bo w domu zalega 70-300 a brakuje szkla wlasnie bardziej uniwersalnego - takiego jak Zuiko 14-54 lub 12-60mm. moze ktos cos jeszcze podpowie. idealnie by bylo szkielko troszke jasniejsze niz ww Nikkory
    Jaśniejsze, to jedynie Sigma i Tamron. Ale czasami wybór dobrego egzemplarza może być prawdziwą drogą przez mękę.
    Jak to ma być zoom spacerowy, to brałbym połowę tańszego 18-105, a resztę wydał na... cokolwiek
    A jak nie, to powalczył z Tamronem. Tyle, że on krótki jest: 17-50.
    "Fotografia jest jak seks - jak nie ma w niej uczucia, to technika niewiele pomoże"

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    O cholera, to przepraszam bardzo, cissic. Mea culpa. Gdybym mógł pojechać sobie za to po reputacji, zrobiłbym to bez wahania
    spoko, staram sie wrzucac na luz - przynajmniej przy weekendzie ale musze przyznac, ze obco brzmiace marki czasami dzialaja na ludzi jak plachta na byka. ostatnio wlasnie na optycznych czytalem o nastepcy e-3 i tam tez sie dzialo po reputacji nie jezdze bo uwazam to za najslabsze ogniwo tego (i kazdego innego podobnego) forum. pozdro
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez Roba66 Zobacz posta
    Jaśniejsze, to jedynie Sigma i Tamron. Ale czasami wybór dobrego egzemplarza może być prawdziwą drogą przez mękę.
    Jak to ma być zoom spacerowy, to brałbym połowę tańszego 18-105, a resztę wydał na... cokolwiek
    A jak nie, to powalczył z Tamronem. Tyle, że on krótki jest: 17-50.
    no wlasnie ta loteria mnie troszke przeraza. chyba sie jednak zdecyduje sie jednak zarekomenderowac tego Nikkora 16-85. tyle, ze jasnosc jest raczej srednia. dobrze, ze przynajmniej jest ostry
    Ostatnio edytowane przez cissic ; 21.03.10 o 18:00 Powód: Automatyczne scalenie postów

  10. #10
    zonkinho
    Gość
    Wolałbym jednak coś jaśniejszego. Tamron 17-50 to fajne szkiełko. Ostatnio testowałem Tamrona 28-75 i również ok, zwłaszcza jak za tą cenę a światła nigdy za wiele.

Podobne wątki

  1. Manualna portretówka 85mm (m42,K,OM..)
    By Mcarto in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.07.11, 19:21
  2. Sigma 85mm 1.4
    By qbic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 19.10.10, 17:53
  3. Samyang 85mm dla Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 00:37
  4. Nikkor 85mm F/1.8 D i aberracje
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22.10.08, 10:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.