Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Nikkor AF-S DX 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR

  1. #21
    Alleg_pl
    Gość
    mam w tym momencie w domu.
    szybkie, troszke winetuje na 18mm

    lapie paprochy dio srodka ale optycznie bardzo przyzwoicie.

    a ta sigma 17-70 to nie ma 2,8 tylko na 17mm? i minimalne ruszenie zoomem powoduje spadej jasnosci?:P
    bo jesli to ten wybitny model to 2.8 to sztuka dla sztuki.
    Ostatnio edytowane przez Alleg_pl ; 21.03.10 o 22:59

  2. #22
    jungli
    Gość
    Jesli komus strasznie nie zalezy na szerokim, to od siebie polecam w NIkonie malo znane ale swietne optycznie 24-85 3.5-4.5 AFS,

    18-70 tanie i bdb porownywalnie z Sigma 17-70 wiec poco przeplacac...

    pozdroofka

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    a jak na Nikkorze 16-85 jest z winetowaniem na 17? w Sigmie to chyba jest dosc widoczne. martwi mnie troche ustawianie ostrosci za fotografowanym obiektem i ten glosny autofokus o ktorym pisza na optycznych - chociaz to drugie nie jest az tak istotne. w tym Nikkorze ten problem raczej nie wystepuje. z drugiej strony roznica w cenie jest widoczna. chyba ciagle jestem za Nikkorem. szkoda tylko, ze takie ciemne

  4. #24
    S4INT
    Gość
    18-70 - bardzo fajne, ostre, bardzo szybkie i tanie szkło. Polecam każdemu, komu nie zależy na świetle. Z minusów to zasysa trochę paprochów i ma taki telepiący się w środku pierścień - po wysunięciu może na początku irytować

    18-105 - jak wyżej, z tym, że dłuższe, ma VR (całkiem fajna sprawa) i plastikowy bagnet (mniej fajna sprawa). Konstrukcja bardziej zwarta, ale z kolei trochę większy. Mam wrażenie, że minimalnie ostrzejszy, ale bardziej aberuje.

    16-85 - rewelka optyczna, ostry od pełnej dziury, nie wymagający przymykania (chyba, że ze względu na GO), bardzo dobra budowa - nic nie lata nie trzeszczy, solidnie spasowane elementy. VR bardzo dobrze się spisuje.

    Dla mnie dużo ważniejsze było 2mm na szerokim końcu, niż parenaście na dłuższym (między 70 a 85 róznica jest pomijalna, między 85 a 105 już bardziej widoczna). Jest odczuwalna różnica w szerokości w stosunku do 18 - jest uniwersalniej, daje to już jakąś namiastke szerokiego kąta i bardzo często się przydaje (zwłaszcza jak nie mamy/nie planujemy/nie chcemy zabierać jakiegoś typowo szerokokątnego szkła np 10-20, 10-24).

    Wszystkie miałem (16-85 mam nadal), używałem, piszę z własnego doświadczenia.

  5. #25
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Wszystkie miałem (16-85 mam nadal), używałem, piszę z własnego doświadczenia.
    wielkie dzieki, chyba jednak zostane przy Nikkorze 16-85. szkoda tylko tego nieszczesnego swiatla, ale przeciez w zyciu nie moze byc az tak pieknie

  6. #26
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    S4INT - a czy mógłbyś się odnieść także do Sigmy 17-70mm?
    Sprzedam: Samyang 7,5mm f/3,5,

  7. #27
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez serafin Zobacz posta
    @S4INT

    Jeśli by się miało 16-85 to czy warto jeszcze mieć coś szerokiego np. sigme 10-20 [2300pln]? ewentualnie nikkora 10-24 [ok 1000 pln więcej] Jest różnica mega-ogromna z 16 a 10 mm ?
    Imo zdecydowanie warto kupić szeroki kąt. Jest naprawdę olbrzymia różnica. Jak się raz spróbuje, nie można się później oderwać
    Postaram się dzisiaj coś pstryknąć, jakieś dwa kadry dla pokazania różnicy.

    Co do szkła to już głównie od zasobności portfela zależy... ja osobiście nie dopłaciłbym do Nikkora, nie przekonuje mnie, choć jest to na pewno dobre szkło.
    Sam używałem 10-20 starszej wersji i był to naprawdę rewelacyjny obiektyw. Szerokie, szybkie (to akurat bez znaczenia), ostre, bardzo mało aberujące i świetnie działające pod słońce - trzeba było się naprawdę namęczyć, żeby jakieś bliki czy flary złapać.
    Jeśli na świetle zależy to można i nowszą wersje f/3.5, ale tej nie używałem więc nie wiem jak sie spisuje (podejrzewam, że nie gorzej). Minus to większe średnica filtra w stosunku do starej: 77->82.

    Dużo osób poleca Tokine 11-16 2.8 jako bardzo ostre i fajne szkło. Jest na pewno najjaśniejszym szerokim kątem pod DX. Słabo pracuje pod światło, mocno aberuje, no i zakres taki troszkę malutki - dobrze jednak mieć zakładke w ogniskowych.

    Tamrony proponowałbym odpuścić, w tym zakresie nie błyszczą pod żadnym względem. No może cenowo są atrakcyjne...

    EDYTKA:
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    S4INT - a czy mógłbyś się odnieść także do Sigmy 17-70mm?
    Używałem jej tylko chwile na jakiś warsztatach Sigmy i wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Budowa ok, choć dla mnie trochę "dziwna" - może dlatego, że to nie EX. Imo ostry obiektyw, ale ni pamiętam czy od pełnej dziury czy po przymknięciu. W sumie nic więcej nie powiem, bo za mało używałem...
    Ostatnio edytowane przez S4INT ; 24.03.10 o 10:06

Podobne wątki

  1. Manualna portretówka 85mm (m42,K,OM..)
    By Mcarto in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.07.11, 19:21
  2. Sigma 85mm 1.4
    By qbic in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 19.10.10, 17:53
  3. Samyang 85mm dla Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.06.10, 00:37
  4. Nikkor 85mm F/1.8 D i aberracje
    By rocco in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 22.10.08, 10:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.