Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 94

Wątek: książki dla początkujących fotoamatorów

  1. #81

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Interesuje mnie książka jak Czytać fotografię, ale niestety nie mogę jej znaleźć, czy może ktos polecić gdzie szukać takiej książki
    Wiittamm

  2. #82
    | OlyJedi Awatar jarek_gd
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1.343
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Cytat Zamieszczone przez MarlenqaBii Zobacz posta
    Interesuje mnie książka jak Czytać fotografię, ale niestety nie mogę jej znaleźć, czy może ktos polecić gdzie szukać takiej książki
    Jak czytać fotografię
    “When you photograph people in color, you photograph their clothes. But when you photograph people in Black and white, you photograph their souls!”

    Ted Grant

  3. #83
    Awatar IronMario
    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    15
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	idealna-ekspozycja-b-iext18555906 (1).jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	110460Polecam książkę
    Michael Freeman - Idealna ekspozycja
    Bardzo dobrze się ją czyta i wyjaśnia szczegółowo zasady poprawnej ekspozycji

  4. #84
    Awatar looki76
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    57
    Siła reputacji
    11
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Roland Barthes - Światło Obrazu

  5. #85
    Awatar teleri
    Dołączył
    Aug 2014
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Fajną książką dla początkujących jest "Język wyświetleń".

  6. #86
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Jest też książka o kompozycji Petersona:
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

  7. #87
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Wszystkie tomiki książek z serii ".....bez Tajemnic" są w bardzo prosty i zrozumiały sposób napisane dla początkującego fotoamatora. Bez zbędnego zadęcia i szermowania "specjalistyczną głębią" jak zdarza się u Michaela Freemana. (z , którym zupełnie początkujący mogą mieć problem)

  8. #88
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Mam chyba wszystkie książki Bryana Petersona i najwięcej mnie nauczyła "Ekspozycja bez tajemnic", bez innych książek z serii można się obejść. "Ekpozycja.." jest pozycją obowiązkową dla każdego kto zaczyna interesować się foto.

  9. #89
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Bardzo fajne dla początkujących, zresztą nie tylko, może być aktualnie dostępne wydanie Digital Foto Video:

    http://www.dfv.pl/w_numerze.html?id=2044
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  10. #90
    | OlyJedi Awatar Careme
    Dołączył
    Jun 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.626
    Siła reputacji
    81
    Moja galeria

    Odp: książki dla początkujących fotoamatorów

    Cytat Zamieszczone przez piaseczek Zobacz posta
    Mam chyba wszystkie książki Bryana Petersona i najwięcej mnie nauczyła "Ekspozycja bez tajemnic", bez innych książek z serii można się obejść. "Ekpozycja.." jest pozycją obowiązkową dla każdego kto zaczyna interesować się foto.
    Przyznaję, że zainteresowany tym postem kupiłem. Jest to druga pozycja Petersona jaką nabyłem i w oczy rzuciła jedna rzecz (jak do tej pory) lekko irytująca.

    W książce "Kompozycja bez tajemnic" na stronach 134-135 jest omówienie zdjęć sygnalizatora ulicznego z czerwonym i zielonym światłem.
    W komentarzu do zdjęcia czytamy (strona 135):
    Był to jeden z tych wczesnych poranków, kiedy znalazłszy się w nowym miejscu i nie znając tak naprawdę terenu, starałem się sfotografować interesującego. Tego konkretnego poranka zamierzałem znaleźć odpowiednie miejsce, z którego można zrobić panoramę budynków Tampa Bay oświetlonych światłem przedświtu, ale nagle moją uwagę zwrócił sygnalizator świetlny. Kiedy przeszedłem już niemal na drugą stronę ulicy zaintrygował mnie kontrast między czerwonym a zielonym światłem. Często odnoszę wrażenie, że wiele z tego co fotografuję, to "autoportrety" mojej duszy. To zdjęcie nie jest wyjątkiem. Zaledwie dzień wcześniej miałem sprzeczkę z moją najstarszą córką, a ten obraz z pewnością do niej nawiązywał: zielone mówi "tak", podczas gdy czerwone mówi "nie"! Kilka minut później poczułem, że muszę zrobić zdjęcie dwóch światłem tego samego koloru ustawionych w jednej linii. Być może miało ono odzwierciedlać moje życzenie, by pogodzić się z córką.
    Wszystko pięknie. Ładna opowieść, istny autoportret duszy. Jednakże w książce "Ekspozycja bez tajemnic" Wyd. I dodruk 2014 mamy na stronie 65 to samo zdjęcie i trochę inny komentarz (strona 64):
    Często mówię moim uczniom, że każde zdjęcie jest "portretem naszej psychiki", nic dziwnego zatem, że tego wczesnego ranka moja wizja pozostawała pod wpływem konfliktu w rodzinie, powstałego wokół kwestii, czy pozostać jeszcze rok we Francji, czy wracać do Ameryki. Było wiele argumentów za pozostaniem, ale tyle samo za powrotem do Ameryki. Na dodatek gdy jechałem tego ranka samochodem do centrum Tampy, słuchałem piosenki zespołu The Clash Should I Stay or Should I Go. Czy w tej sytuacji dziwne było to, że zjechałem na pobocze drogi, by sfotografować tę "Kogo to obchodzi?"* kompozycję ulicznych świateł, które mówiły jednocześnie "stop" i "jedź"?
    * Chodzi o przysłonę.

    Zgadza się sytuacja konfliktowa, miejsce jazdy docelowe, ale inne szczegóły nie bardzo, zwłaszcza ten autoportret psychiki, który z tych dwóch opisów jawi się zupełnie inaczej.

    Powiecie, że się czepiam. Możliwe, ale dodam jeszcze opis zdjęć:
    w: "Ekspozycja bez...", Obiektyw 70-200, ISO 200, f/8, 1/30 s.
    w: "Kompozycja bez..." Nikon D300s z obiektywem Nikkor 70-300 mm, f/11, 2 s, 200 ISO.

    W tej drugiej jest też wspomniane zdjęcie dwóch świateł czerwonych z parametrami takimi jak podałem, ale z czasem 1/2 s.
    XZ-2; O-MD E-M10, mZ: 9-18mm, 25mm, 45mm, 75-300mm | Moje fotki - zapraszam do oglądania, komentowania, krytyki.

Podobne wątki

  1. Promocja na książki o fotografii
    By m_kola in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.04.10, 12:02
  2. Książki o fotografach
    By darkelf in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 7.05.09, 12:40
  3. Książki poradniki jak fotografować
    By witekrozak in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 7.09.07, 13:20
  4. Książki o fotografii
    By krupek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.11.04, 10:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.