Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 85

Wątek: Świetne galerie

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    World Press Photo 2006

    A moim zdaniem jest to świetne zdjęcie. może i z wojny ale trzeba zauważyć, że zdjęcie te nio zdobyło uznania za drastyczność. Zawiodły mnie natomiast zdj. z kategorii natura. Ze sportu jak zwykle są ciekawe, oprócz główki Zidana trochę przesadzili jak dla mnie. No i genialne zdjęcie, chyba najlepsze jak dla mnie to pierwsza nagroda w kategorii wydarzenia pojedyńcze zdjęcie.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Tu są już wszystkie nagrodzone zdjęcia World Press Photo 2006

  3. #13
    excel
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Part
    A propos World Press Photo. Wlasnie opublikowano zdjecie z 2006, ktore wygralo ostatnia edycje. Moim zdaniem NIC w tym zdjeciu nie ma. Jak zwykle - reporterskie foto z dzialan wojennych. Popatrzylem chwile i nawet nie przykulo mojej uwagi.
    Part,

    przyjrzyj sie uwaznie. Zwroc uwage na dwa istniejace obok siebie swiaty. Zwroc uwage na "normalnie "toczace sie" zycie i konfrontacja z inna rzeczywistoscia. Pieknie uchwycony moment, wiele mowiacy.

    Moze to nie ta interpretacja, wtedy prosilbym o skierowanie mnie na wlasciwa sciezke.

    pozdrawiam,
    excel

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Re: Galerie mistrzów

    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Na początek wrzucę link do galerii zwycięzców w konkursie World Press Photo z ostatnich 50 lat. Jestem tam masa znakomitych zdjęć reporterskich, ale kilka w mojej skromnej opinii to nieporozumienie.
    to jak z wyborem miss w dzisiejszych czasach - nie wygrywa najladniejsza, ale najlepszego sponsora, a w przypadku miss swiata - obowiazkowo na drugim miejscu miss chin lub rosji - miss polityczna ???

    nie wierze w dzisiejszych czasach w bezstronnosc werdyktow miedzynarodowych konkursow - sorry
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  5. #15
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Czasami się zdarza ze wygrywa najlepszy w mniemaniu większości ale to jak rzucenie kostką....
    Jest to smutna rzeczywistość, ale jeszcze jeszcze gorszy prognostyk na przyszłość.....
    Generalnie te fotki mi się nie podobają. Powiedziałbym że są przeciętne. Choć kilka się wyróżnia
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #16
    excel
    Gość
    Obejrzalem uwaznie zwycieskie fotki z World Press Photo, choc na tak malej fotce trudno o optymalne spojrzenie, ale musze powiedziec, ze jestem pod wrazeniem.
    Z opinii poprzednikow wynika, ze nie ma zadnych rewelacji, wiec sie chyba nie zgodzicie z moja opinia, ze zwycieska fotka posiada ogromny ladunek. Nazwalbym to historyczno-psychologiczno-socjologicznym bagazem, jaki ta fotka ze soba niesie. Niesamowicie przytomne ujecie, doskonale przedstawiajace okrucienstwo naszej codziennosci. Agresja i bezbronnosc - nierozlaczne przyjaciolki.

    Najbardziej przykrym jest fakt, ze na przestrzeni lat cala uwage fotografow, jury i w koncu nasza, przyciaga okrucienstwo czlowieka - coraz bardziej wyszukane, z coraz to wieksza skrupulatnoscia i bezwzglednoscia wykonane. Nawet sport staje sie coraz czesciej arena nienawistnych porachunkow niz miejscem czystej walki sportowej, czego przykladem jest popis Zinadine Zidane.

    Fotki niewatpliwie warte obejrzenia, choc w wiekszosci okrutne w wymowie, lecz w wiekszym formacie.
    Dla mnie ogladanie zdjec z World Press Photo, to miniaturowy przeglad najokrutniejszych wydarzen na oczach milczacej reszty swiata.

    pozdrawiam,
    excel

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Zdjęcie które są moim zdaniem warte obejrzenia.
    Pojedyńcze:
    Spot News: 1(najgenialniejsze) i 2 nagroda
    General news: 1 i 2
    People in the news: 1
    Sport action: 1
    Sport features: 2
    Daily Life: 1 i 3(najgenialniejsze)
    Portraits : 3

    Zawiodła mnie natura i sztuka.

    Seria:
    Sport Action: 2
    Contemporary Issues: 1(najgenialniejsza seria)
    Arts and Entertainment: 1


    Na zauważenie również zasługuje Honorable mention z spot news. To zdjęcie pokazuje okrutność fotoreporterów. Ten kto zrobił to właśnie zdjęcie podejrzewam, że zdawał sobie sprawę i nie fotografował dziecka ale zachowanie swoich kolegów po fachu(mam nadzieję że się nie myle). A część fotografów poprostu odeszła nie robiąc w tamtej sytuacji ani jednego zdjęcia i to im się bardzo chwali.

  8. #18
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    nie da sie ukryc-im bardziej wstrzasajacy temat, tym wieksze uznanie jury, takie zycie, nawet kategoria portret nie zostala oszczedzona, za kazdym razem jak ogladam galerie WPP to zadaje sobie pytanie: gdzie sa granice, i czy jakies sa. kazdy sobie zdaje sprawe, ze swiat nie jest rozowy, ale nie chcialbym, zeby moje dziecko zobaczylo gdziekolwiek zdjecie z egzekucji i to bez wzgledu na to, ze tak sie stalo, tak sie dzieje i tak sie bedzie dzialo.. szczerze mowiac, to ja sam niechetnie ogladam takie zdjecia.
    i zgadzam sie z opinia kalego999-tylko wydaje mi sie, ze reporter po prostu sie nie "dopchal" do "lepszego" miejsca, ale to moje gdybanie tylko.
    Upierdliwiec Forumowy nr 4142 | OR + + + + | Zlotowicz:0 | Poprawka:0 | DITL ++ | Autoban+| Honorowa Wystawa+ | Oplacone Skladki TWA+++++++

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Mistrz ciemni

    Naprawde gosc ma talent

  10. #20
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kali999
    Mistrz ciemni

    Naprawde gosc ma talent
    Niektóre są niesamowite, jak z jakiegoś koszmarnego snu... podziwiam ludzi z taką wyobraźnią
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. Świetne panoramy 360°
    By grizz in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11.12.09, 00:17
  2. Swietne fotografie z Olka
    By dulak in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.12.08, 00:57
  3. Świetne opracowanie na temat użycia flasha
    By RadioErewan in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31.12.07, 19:55
  4. refleksy swietne, flary itp w C4000
    By qwerty in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10.05.07, 07:47
  5. Galerie
    By eMZet in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.02.04, 12:54

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.