Strona 3 z 95 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 948

Wątek: Biebrza całodobowo

  1. #21
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Sobota, godz. 19.00, dzwonię do moose'a, żeby spytać jak się ma sprawa z Łosiami. Po uzyskaniu informacji decyduję się na wyjazd, pobudka godz. 5.30.

    Wstaję rano, jest dobrze, bo nie pada. O 8.30 mijam Strękową Górę i Laskowiec. Za Laskowcem po lewej stronie widzę parę Żurawi, blisko wsi, to pierwsze, jakie widziałem w tym roku. Jadę dalej Carską Drogą, mijam dwie sarny tuż obok asfaltu. Niestety wraz z zatrzymaniem się odchodzą powoli w głąb lasu. Dojeżdzam do Dobarza, ale zawracam do Gugien. Po drodze mijam leżącego Łosia. Wylegiwał się w lesie pod drzewem. Niestety po zatrzymaniu samochodu poderwał się wystraszony i uciekł. Zatrzymuję się w Gugnach. Ruszam z żoną na szlak Gugny-Barwik. Niestety za wsią utknęliśmy, pomimo że byliśmy przygotowani na najgorsze. Robimy koło lasem i przecinamy asfalt w połowie drogi między Gugnami a Dobarzem. W międzyczasie zaczęło padać, więc powrót do samochodu.

    Podjechaliśmy dalej na wieżę widokową jakieś 11km od Laskowca. Pogoda zrobiła się piękna, słoneczko i ciepło. Po jakiejś godzinie ruszamy dalej, ponownie w stronę Gugien i nagle jest!! Wysiadam powoli z samochodu i spokojnie czekam. Łoś patrzy na mnie i czeka na moją reakcję. Po kilku minutach widzę, że zajął się jedzeniem, tak jak mówił moose, leszczyna mu posmakowała. Podchodzę powoli, on nie zwraca za bardzo na mnie uwagi. Robię zdjęcia powoli, klatka i parę kroków w pobliże Łosia, ale jest ciężko. Skubany ustawił się w strasznych zaroślach. Obszedłem go od prawej do lewej wypatrując najczystszej pozycji do zdjęć. W między czasie zatrzymało się już kilka samochodów i Łoszaczek miał niezłą publiczność.

    Byłem dziś jeszcze po drugiej stronie Biebrzy, dokładnie w Burzynie, Brzostowie i Mocarzach. Rzeka jest tam bardzo szeroka i częściowo pokryta lodem, także wiosna nadchodzi, ale jeszcze powoli. Nad rzeką krążą klucze Gęsi i wszystko powoli się budzi.

    PS. Moose, wielkie dzięki za nakreślenie aktualnych warunków na Biebrzy, następnym razem na pewno się odezwę. W załączniku fotka mojego pierwszego Łosia.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Łoś.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	298,2 KB
ID:	30795  
    Ostatnio edytowane przez lucas_g ; 21.03.10 o 19:07

  2. #22
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Super. Piękny opis i fajna fota. Zazdroszczę wyprawy. Ja ruszę w drugiej połowie kwietnia.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar MartinP
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    215
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    lucas_g - piękny ten Twój łoś no i zdrowe ząbki ma
    E-520 i inne foto szpeje

  4. #24
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    jestem pewien że dzięki temu wątkowi będziemy mieli wysyp biebrzańskich zdjęć na Forum

    hehehe ja ruszam za jakieś 10 - 11 h

  5. #25
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    A ja muszę czekać na łaskę urlopu, choć mam zaległy z zeszłego roku. No i ode mnie to jakieś 350 km - trochę daleko na jednodniową wyprawę
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #26
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria


    odpuścilismy weekend zeby było mniej ludzi i w poniedziałek rano ruszyliśmy do BPNu. Przedpołudnem zawitaliśmy do moose'a z pytaniem co gdzie jak i z dobrze oznakowana mapą ruszyliśmy szukać losi i bobrów

    turystów tyle co kot napłakał - jeden pieszy i samochód z Belgami.. a tak to pusto. Pierwsze "przeturlanie się po Carskiej - bezowocne - zero ruchu po prawej i po lewej stronie.
    Za drugim przejazdem trafiliśmy dziewczynkę (chyba ? ) która spokojnie wcinała gałązki...

    Najpierwsz szybkie zdjęcia z samochodu, potem delikatnie wysiedliśmy..
    Zainteresowała się ale generalnie nie wygladała na zaniepokojona i po chwili jadła dalej

    sesja trwała sporo aż w końcu pędząca ciężarówka przepłoszyła klępę...


    zdjęć mam sporo - jeszcze nie wywłane i nie przebrane - ale urzekło mnie to z języczkiem



    potem pojechaliśmy na bobry ale o tym w nadstepnej odslonie

    dwa razy łoś przelazł przez drogę - na prawdę nalezy bardzo uważać i nie gnac jak idiota bo zderzenie z tym zwierzakiem jest mozno niebezpieczne.

    drugie spotkanie foto było w borze sosnowym - również na Carskiej - już blizej Osowca. Łoś tez przechodził przez droge ale leniwie...

    na tyle leniwie że dało się wysiąść i fotografować. dostojnie wlazł na górkę gdzie akurat padało słoneczko... motyw fajny



    no i wszechobecna kupa łosia



    Wyjazd bardzo udany - łosie łosiami - ale bobry hehe o było spotkanie

    Gdyby nie moose, na pewno jeździlibyśmy tam jak głupki i tylko od szczęścia zależało by czy coś spotkamy. Tak tez zależało od szczęścia - ale wieksze szanse na jakies owocne spotkanie znając upodobania i przyzwyczajenia zwierzaków. wracam tam na pewno
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MD227879.jpg
Wyświetleń:	3437
Rozmiar:	111,8 KB
ID:	31022   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jezyk.jpg
Wyświetleń:	1242
Rozmiar:	287,0 KB
ID:	31023   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MD237958.JPG
Wyświetleń:	1560
Rozmiar:	141,6 KB
ID:	31024  

  7. #27
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Hehe jak ładnie się uśmiechnął i języczek pokazał
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  8. #28
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    kupa jest super
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #29
    | OlyJedi Awatar lucas_g
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    996
    Siła reputacji
    153
    Moja galeria
    Dobas, czekamy na Bobry!! Łoszaczki pierwsza klasa.

  10. #30
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    bobry wyszły nędznie. pokażę później. nacieszyliśmy raczej wzrok niż matryce

Podobne wątki

  1. Znów byłem nad Biebrzą.
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16.04.07, 16:14
  2. Noc nad Biebrzą raz jeszcze.
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18.02.07, 19:11
  3. Burzyn nad Biebrzą
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.10.06, 22:24
  4. Wiosna nad Biebrzą
    By wojtek_68 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.05.06, 20:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.