Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Karta pamięci - jedna duża czy kilka mniejszych?

  1. #21
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Prawda jest taka, że ryzyko danych istnieje w każdej możliwej konfiguracji.
    Owszem, można spekulować na temat mniejszego lub większego ryzyka w przypadku różnych rozwiązań, niemniej są to tylko spekulacje nie poparte matematyką.

    Nawet zdjęcia Capy spłynęły w wyniku błędu człowieka, którego to błędu mało kto mógł się spodziewać.

    Każdy wybiera to, co mu bardziej leży i zawsze znajdą się osoby, dla których wyda się to niewystarczające.
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  2. #22
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez BartB Zobacz posta
    Prawda jest taka, że ryzyko danych istnieje w każdej możliwej konfiguracji.
    Owszem, można spekulować na temat mniejszego lub większego ryzyka w przypadku różnych rozwiązań, niemniej są to tylko spekulacje nie poparte matematyką.

    Nawet zdjęcia Capy spłynęły w wyniku błędu człowieka, którego to błędu mało kto mógł się spodziewać.

    Każdy wybiera to, co mu bardziej leży i zawsze znajdą się osoby, dla których wyda się to niewystarczające.
    to nie spekulacje tylko matematyka właśnie

    jesli awaria karty jest zdarzeniem losowym, to oczywistym faktem jest że większe jest prawdopodobieńcztwo że popsuje Ci się jedna karta pamięci niz 4 na raz.

    mi karta CF raz odmówiłe posłuszeństwa i dwa razy XD się posypały...

    gdyby to była 16 GB i miałbym tam wszystkie zdjęcia ze zlecenia czy wyjazdu to by była porażka....

    tak zostały 3/4 zrobionych fotografii..




    A jesli juz wracamy do czasów analogowych to dobrym zwyczajem fotografów działajacych za granicą było wysyłanie negatywów KILKOMA paczkami. Jesli którac miała zginąć, zostać ukradziona itp itd... to traciło się nie wszystkie negatywy tylko na przykład 1/4

  3. #23
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem żadnego ze sposobów dzielenia zdjęć, po prostu lubię hipotetyzować: jeśli dzieliłbyś swój materiał na kilka kart, czyli zapełnione wkładał do torby/kieszeni, a złodziej obrałby je sobie (kieszenie/torbę) za cel...? Co wtedy?

    Z drugiej strony, zawsze może ukraść cały aparat, a jeśli posiada się tylko jedną kartę, to także wszystko się traci.
    Rzeczywistość jest złożona

    Niemniej rozdzielanie materiału na kilka części wydaje się być bezpieczniejsze...
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  4. #24
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Zawsze możesz każdą z 4 kart schować w inne miejsce (nie zajmuje to nie wiadomo ile miejsca żeby np. do kieszeni się nie zmieściło), co zapobiegnie kradzieży całości
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  5. #25
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jak wyżej wspominałem, mam 4 karty różnej wielkości. Podczas ostatniego dłuższego wyjazdu do Szkocji, oprócz sprzętu wziąłem ze sobą dysk USB, i codziennie na niego zrzucałem "urobek"
    Czyli możliwość straty praktycznie do zera zminimalizowana.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #26
    | OlyJedi Awatar PawelG
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    77
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ale kombinujecie . Słowo dywersyfikacja chyba znacie? Oczywiście wygodniej jest mieć jedną dużą kartę. Tyle, że aż się prosi o zadziałanie prawa Murphy'ego. Każda karta prędzej czy później padnie - co prawda nie ma części ruchomych, ale złącza i ścieżki struktury półprzewodnika ulegają degradacji. Wtedy kwestia szczęścia, czy karta padnie od razu, bo padnie kontroler, czy najpierw pojawią się pojedyncze uszkodzone zdjęcia i zorientujemy się że karta pada. Dochodzą sprawy losowe - zgubienie, uszkodzenie. Przypominam też o hecach z licznikiem wolnego miejsca w Olkach (było to omawiane w kilku wątkach). Wg. mnie lepiej mieć kilka kart. Ja mam 2 szt. 8GB różnych firm (też zmniejszam ryzyko) i zapas w postaci xD 2GB. Wystarczy na 1300 RAW+JPG, więc na całe wczasy z intensywnym zwiedzaniem i pstrykaniem. Oczywiście w domu zrzucam na dwa fizycznie różne dyski, a pstrykanie staram się w miarę rozsądnie ograniczać - w końcu te fotki trzeba później przejrzeć, pokatalogować, zgeotagować (fuj co za słowo!), opisać, porobić panoramy (mam akurat takiego hopla ) itp.
    E-520 dual kit + ZD18-180, Raynox DCR-250, filtry Cokin, Metz 48 AF-1, Metz 32CT3, trochę dupereli oraz Canon A710IS

  7. #27
    | OlyJedi Awatar witwicky
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Ślůnsk - Radzionków
    Posty
    2.354
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Robię prawie tak samo jak PawelG. 2 x 8GB + 2 GB xD jako rezerwa. Na wyjazdach, przeważnie urlopowych, wystarcza 2-3 tygodnie. W trakcie zrzucam kopię na kompa. W domu po obróbce (od niedawna) backup do cysterny.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar acidmk
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Mokotów
    Posty
    1.065
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria
    Ja mam dwa x CF 4 i 8 GB, zawsze mam tez ze sobą notebooka i dysk zew. wiec backup na bieżąco na hdd lapciaka i na zew Hdd.

    Myślę że sposób optymalny
    POzdrawiam
    Acidmk
    Mój wątek, moja Sicilia na forum oraz w necie LaBellaSicilia.pl oraz moje www

  9. #29
    | OlyJedi Awatar PawelG
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Posty
    77
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Optymalny, z jednym (jak dla mnie) wyjątkiem: NIGDY nie biorę notebooka na wczasy. Żeby nie kusiło . A zrzut karty na DVD można uprosić w każdej mieścinie gdzie są jakieś usługi foto, firemka komputerowa, kfejka internowanych itp...
    Ostatnio edytowane przez PawelG ; 17.03.10 o 00:51
    E-520 dual kit + ZD18-180, Raynox DCR-250, filtry Cokin, Metz 48 AF-1, Metz 32CT3, trochę dupereli oraz Canon A710IS

  10. #30
    qbic
    Gość
    1 duża - nie ma żonglerki i mniejsza szansa na zepsucie złącza w aparacie/na karcie.

Podobne wątki

  1. duża karta 8gb i e330, szybkie zdjęcia, naświetlanie kolorów
    By dog_master in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10.07.08, 20:13
  2. C-750 UZ i karta pamięci
    By rmacieja in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.08, 23:52
  3. karta pamięci
    By myha in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.03.05, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.