Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: zoom spacerowy w m43... czyli czy 14-45 czy jednak 14-140?

  1. #11
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    jeszcze takie przemyśłenie - jeśli rozważałeś 14-140 jako spacerzoom to ZD14-54II 2,8-3,5 działa AF , ma świetną jakość i jest mniejszy od 14-140, a i jeszcze można nowego wyrwać za 1800zł + adapter , a jak już adapter, to może potem 9-18.
    Tak to wygląda via adapter z ZD 9-18
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_1130298.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	932,1 KB
ID:	30217  

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.937
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez PiterM Zobacz posta
    czy na zakresie 14-45mm obiektyw 14-45 ma przewagę nad 14-140 czy też różnicy nie ma? Czy też (?) przewagę ma 14-140??? Nie ukrywam, że mimo zooma liczę na jakość obrazu. Najepszą jaką z zooma m43 można wycisnąć.
    Czesc Piter!
    Ostatnio dyskutowalismy dokladnie o tym, zajrzyj do postow 26 oraz 31-36:
    https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=72449

    Ja jak pierwszy raz podpialem 14-140mm do GF1 to sie wystraszylem. Ze taki duzy, dlugi, ciezki. Jednak jak zrobilem to po kilku tyg. ponownie, przyjazniej na to spojrzalem.

    W Twoim przypadku, jesli masz 7-14mm, nalesnik 20mm, oraz macro 45mm - zakup 14-45mm raczej mija sie z celem. Chyba, ze sie cos zmienilo. Jesli godzisz sie na wiekszy rozmiar i wage - smialo bierz 14-140mm. W postach podanych przeze mnie znajdziesz linki do testow, raz jeden jest lepszy, raz drugi. Znajdziesz tez link do moich starych zdjec zrobionych dluzszym zoom'em.

    Da Ci on rowniez swietne rozmycie tla na 140mm - w dzien. Zarowno przy foto, jak i przy video. Jak chcesz, moge Ci sample portretow na 140mm przeslac na priv.

    Jesli zalezy Ci na najlepszej jakosci, ktora chcesz wyciagnac z body u43 - nie ma wyjscia - musisz kupic np. LEICA 14-50mm f/2.8-3.5 (szklo 43). Widzialem sporo sampli z niego, roznica jest widoczna nawet na ekranie przy full HD. Nie dziala wtedy AF.
    Tyle, ze w tej kombinacji - ze wzgledu na gabaryty - najlepiej podpiac to do G1\GH1.
    Wiec nie masz latwo Jesli zalezy Ci na AF - zastanow sie po prostu jakich ogniskowych potrzebujesz i odpowiedz sobie na pytanie dotyczace rozmiaru i wagi. Nie zobaczysz zadnych znaczacych roznic miedzy tymi szklami moim zdaniem.
    Tutaj mozesz 'przymierzyc' body i szkla:
    http://www.four-thirds.org/en/produc...ing/index.html

    No i zawsze mozesz sie zastanowic, czy potrzebujesz w ogole zoom'u
    Przez caly czas, kiedy mialem u43 nic mi nie zostalo na matrycy, a szkla zmienialem czesto. Ale to juz dyskusja na odrebny watek

    Udanych wyborow!

  3. #13
    rodzyn
    Gość
    JERRY_R:

    Da Ci on rowniez swietne rozmycie tla na 140mm - w dzien. Zarowno przy foto, jak i przy video. Jak chcesz, moge Ci sample portretow na 140mm

    tylko, to cecha szkieł o tej ogniskowej , a nie tego obiektywu, można mieć 14-45 i do tego kupić mnuala w zakresie 85-135mm nawet 1,4przy 85mm i bedąc znacznie jaśniejszę poza AF dadzą "lepsze efekty na tle" znacznie więcej możliwości i lepszą jakość .
    Generalnie zgadzam się z Jarkiem- jeśli ktoś zaakceptuje MF
    to Leica jest THE BEST
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    JERRY_R

    W Twoim przypadku, jesli masz 7-14mm, nalesnik 20mm, oraz macro 45mm - zakup 14-45mm raczej mija sie z celem. Chyba, ze sie cos zmienilo.

    we wstępie -kolega słowem nie wspomina, o jakichkolwiek posiadanych szkłach do mikro.
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.10 o 12:34 Powód: Automatyczne scalenie postów

  4. #14

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    184
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam dwa szkla, 20 f/1.7 i 45 f/2.8 Macro. Moze potem wdzuce nawet kilka fot z gor z ostatnich kilku dni. Mam tez Nikkora 80-200 f/4 A-Si na adapterze i o dziwo sie z nim przeprosilem! Tez kilka wrzuce, bo to bylo jedyna szklo ktore "siegalo" na gorna czesc stoku, na ktorym moja Mary (4.5 roku) uczyla sie smiga na nartach. I okazalo sie ze spokojnie mozna manualnie ostrzyc i focic dziecko smigajace na nartach.

    14-54 II sprzedalem razem z E520 aby kupic GF1. Jesli kupilbym 14-54 II to potem mogloby sie skonczyc na dokupieniu puszki E620 i... powrocie do genialnego przyrzadu optycznego jakim jest jednakowoz WIZJER OPTYCZNY! Zreszta idzie do mnie z US wizjerek do nalesnika (80% moich fot) czyli Voiglander 40mm, bo EVF Panasa jest dramatyczny a praca w pozycji "zombie" jakos mnie nie przekonuje na dluzsza mete :/

  5. #15
    rodzyn
    Gość
    w tym układzie jeśli chcesz rzeczywiście spacerowego zooma mikro, mając tego 80-200 dodatkowo umacnia opcję Lumixa 14-45 wersja z nr 00....(czytając same cyfry bez względu na litery) jest wersją pierwsza słaba, a z nr 01....; 02.......;03.... ;itd to wersja II bdb
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.10 o 13:39

  6. #16

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    35
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rodzyn Zobacz posta
    w tym układzie jeśli chcesz rzeczywiście spacerowego zooma mikro, mając tego 80-200 dodatkowo umacnia opcję Lumixa 14-45 wersja z nr 00....(czytając same cyfry bez względu na litery) jest wersją pierwsza słaba, a z nr 01....; 02.......;03.... ;itd to wersja II bdb
    A ja mam pytanie, czy opinia o słabości pierwszej wersji 14-45 wynika z własnych spostrzeżeń, czy jest dodatkowo oparta na wynikach testów, bądź innych doniesieniach?. Oczywiście nie podważam Twojej opinii, jednak nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.

  7. #17
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez arczi80 Zobacz posta
    A ja mam pytanie, czy opinia o słabości pierwszej wersji 14-45 wynika z własnych spostrzeżeń, czy jest dodatkowo oparta na wynikach testów, bądź innych doniesieniach?. Oczywiście nie podważam Twojej opinii, jednak nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Pozdrawiam.
    Sprawdzanie , zaczeło się od drugiej G1 dla córki u mnie ja kupiłem w lutym a dla niej w maju i różnica była widoczna odrazu potem Jarek chciał kupić powiedziałem mu o sytuacji i sprawdziliśmy razem z Jarkiem 10szt - sam miałem swoich siedem szt obiektywów i jednej na rynek niemiecki.
    4 szt + niemiecki z nr 00.... znacznie słabsze
    a reszta 01.....; 02... i 03..... była jednakowo lepsza .
    Panas się do niczego nie przyznaje, tak jak "poprawia " jeden aparat ( gh1) psując drugi ( g1 ) softem 1,3 i 1,4 wypuszczonym w czasie premiery gh1 zwiększają szumy o ok 1 EV i robią inny bałagan w g1 dając pozorną przewagę testową gh1
    z powodu duzego bandingu zmieniają matrycę w gh1 i też cisza.
    A wersji softu, nie można cofnąc nawet w serwisie.
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.10 o 15:51

  8. #18

    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    35
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    No tak, przy takim sprawdzeniu niema mowy o przypadkowości. Dzięki za odpowiedź.

  9. #19
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez arczi80 Zobacz posta
    No tak, przy takim sprawdzeniu niema mowy o przypadkowości. Dzięki za odpowiedź.
    teraz jeszcze przypomniałem sobie - w pierwszym w ogóle teście GF1 z Australii- test z tym kitem było info , że kit jest odnowiony a potem juz cisza, jak przyszedł drugi G1 to był bodziec .
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 11.03.10 o 16:00

  10. #20

    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    184
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    a to moje pierwsze wyjazdowe fotki z GF1. Generalnie nie ma tragedii, ale powalony też nie jestem. Brak wizjera mam zamiar nadrobić voiglanderem za jakieś 2-3 tyg (już idzie) ale poza tym chyba da się żyć. Tyle, że przy zoomie to już nie zadziała :/

    EDIT: prosze wziac poprawke na schroniskowa obrobke netbookiem 10"

    Na początek ze szkiełkiem 20mm oczywiście:






    a tu jeszcze z manualnego Nikkora 80-200


    Ostatnio edytowane przez PiterM ; 11.03.10 o 20:27

Podobne wątki

  1. canon 7d czy może jednak e5?albo 5dmk2???
    By siaful in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 88
    Ostatni post / autor: 14.03.11, 21:19
  2. Jednak grip do E-510 !!!
    By zibi1303 in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26.06.07, 07:01
  3. BU-300 - jednak procesorowa !
    By katmai in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21.06.04, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.