Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61

Wątek: Wyzwalacze radiowe Phottix Aster

  1. #1
    | OlyJedi Awatar empeel
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    35
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria

    Wyzwalacze radiowe Phottix Aster

    Witam wszystkich!

    Mam pytanie dotyczące wyzwalaczy wymienionych w temacie wątku. Zamierzam nabyć coś takiego: http://www.phottix.com/flash-accesso...h-trigger.html i używać z E-510 oraz lampami metz 48 AF-1 i metz 32CT3. Na stronie producenta są wymienione modele lamp kompatybilnych z tymi wyzwalaczami, ale nie ma wśród nich żadnego metza. Moim zdaniem jednak nie powinno to mieć większego znaczenia - nadajnik i odbiornik mają tylko styk centralny, więc i tak TTL i wymiana jakichkolwiek informacji między lampą a aparatem nie wchodzi w grę. Wydaje mi się, że powinny wyzwalać wszystkie lampy pracujące w trybie manualnym, bez względu na markę i model. Czy mam rację? Czy źle kombinuję? Nie mam zbyt dużego doświadczenia z lampami błyskowymi...

    Szukałem już informacji na ten temat, także na tym forum, ale Astry to zdaje się coś nowego na rynku. Jeżeli ktoś już nabył i używa, byłbym wdzięczny za uwagi dotyczące zasięgu i niezawodności. Z tego co wiem, Tetry raczej nie cieszyły się wyjątkowym uznaniem użytkowników. Zamierzam używać tego w domowym studio, a w plenerze rzadziej i na małych odległościach. Może nawet wystarczyłby mi na razie 5m kabel PC z odpowiednimi kostkami, ale koszt takiego rozwiązania będzie zbliżony, a z radyjkiem byłoby wygodniej.

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar razor_71
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja posiadam Tetre i sprawuje się dobrze z systemową FL-36R ale za to nie gada z Metzem 36 AF-4 Ponoć ten Aster lepszy ale to praktycznie to samo co Tetra tylko w nowej obudowie (zdecydowanie lepsze są wyzwalacze z nadajnikami 2,4 Ghz)
    E-520+Ownuser BH-E51 [dwa kit'y, Helios 58mm 44M-4, Jupiter 135mm (Olympus FL-36R, METZ 36 AF-4, Phottix Tetra, KH-120)]

  3. #3
    Alleg_pl
    Gość
    mam astry, w pomieszczeniach zamknietych dzialaja idealnie, na polu w sumie jescze nie testowalem.
    zasieg wydaje sie znakomity, dzialaja przez 4 sciany w mieszkaniu, ok 9 metrów. wiec mysle ze na polu beda spokojnie trzymac 30m deklarowane.
    b.dobrze zbudowane, fotocela, pc-sync. tylko moge polecic...

    raz mi sie zdarzylo ze na "1" kanale mi wyzwolil go telefon komorkowy

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dudzio
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja od kilku dni też mam ASTRy jestem bardzo zadowolony. Posiadam 2 lampy Metza 48 AF-1 i Sunpacka MZ440 z obiema współpracuje idealnie. Testowałem tylko w pomieszczeniu. W sobotę mam sesję i przetestuje je na otwartej przestrzeni. Tu masz link do testów http://cid-cbc9ca587eaf20e1.skydrive...%20Gregory.pdf
    Olympus[*] 2006-2010 http://www.gabisia.com

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Witt
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    54
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez razor_71 Zobacz posta
    Ja posiadam Tetre i sprawuje się dobrze z systemową FL-36R ale za to nie gada z Metzem 36 AF-4 Ponoć ten Aster lepszy ale to praktycznie to samo co Tetra tylko w nowej obudowie (zdecydowanie lepsze są wyzwalacze z nadajnikami 2,4 Ghz)
    Moja Tetra nie odpalała FL-36 (bez R), a ze Canonem Speedlite 580EX II nie miała problemów. Pomógł Google i mod w postaci dolutowania dodatkowego kabelka od "+" baterii (chyba, nie pamiętam teraz) do blaszki pod stopką. Te oryginalne jakieś strasznie cienkie były... Teraz odpala wszystko, co jej każę.

    Pozdr.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar razor_71
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Widziałem ten mod można to bez strachu zlutować? bo bym chciał aby wyzwalał tego Mezta (ogólny sceptyzm do lutownic i mieszania w małych chińskich urządzonkach)
    E-520+Ownuser BH-E51 [dwa kit'y, Helios 58mm 44M-4, Jupiter 135mm (Olympus FL-36R, METZ 36 AF-4, Phottix Tetra, KH-120)]

  7. #7
    | OlyJedi Awatar empeel
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    35
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Witam,

    dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Skoro piszecie, że zasięg niezły i gada z Metzem 48, to chyba się skuszę.

    Pozdrawiam,
    empeel

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Witt
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    54
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez razor_71 Zobacz posta
    Widziałem ten mod można to bez strachu zlutować? bo bym chciał aby wyzwalał tego Mezta (ogólny sceptyzm do lutownic i mieszania w małych chińskich urządzonkach)
    No ja też, więc poprosiłem zaprzyjaźnionego z lutownicą kumpla i wszystko hula Zajęło mu to jakieś 10 min pewnie... Ogólnie polecam.

  9. #9
    Alleg_pl
    Gość
    dzis na ponad 200 zdjec nie blyslo raz, i tez niewiem czy z winy wyzwalacza czy lampy, ze sie nie naladowala...

    bardzo pozytywnie, bardzo

  10. #10
    | OlyJedi Awatar toko
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    181
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Alleg_pl jakimi lampami sterujesz ? Mam Metza 58-AF1 i FL-36 właśnie rozważam zakup takich wyzwalaczy.

Podobne wątki

  1. Wyzwalacze z Chin - RF-602. Zadziałają z OLYMPUSEM
    By Glodny in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 17.05.10, 08:46
  2. wyzwalanie radiowe
    By filippohh in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.01.10, 12:26
  3. Phottix Hero - bezprzewodowy pilot z LiveView+audio
    By dziobolek in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12.12.09, 21:29
  4. wyzwalacze radiowe do studia i w plener
    By lessie in forum Studio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29.04.09, 02:38
  5. Pilot Radiowy PHOTTIX CLEON
    By jarek1973 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.04.09, 23:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.