Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: MMF-1 vs MMF-2

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria

    MMF-1 vs MMF-2

    Czym różni się adapter MMF-1 od MMF-2?
    Oprócz koloru oczywiście
    Bo chyba MMF-2 nie jest plastikowy jak niektórzy piszą

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    314
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czytałem gdzieś, że bagnet i mocowanie MMF2 jest wykonane z lekki stopów, a nie stali i przez to jest dwa razy lżejszy od MMF1.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar outsider
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    chacie nad Sweliną
    Posty
    542
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    EDIT: Sorry! Nawet steve's digicams myli MMF-2 z MF-2 !
    nie wiem czym różni się w takim razie MMF-1 od MMF-2



    Oprócz koloru i wielkości podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma adapterami jest:

    MMF-1
    - do obiektywów 4/3 AF
    - działa AF


    To use some of your existing 4/3 system lenses, Olympus does offer the MMF-1 4/3 mount adapter. This lens adapter makes it possible to mount any existing Four Thirds lens on a Micro Four Thirds digital camera. AF shooting using Live View is possible with lenses featuring contrast AF compatibility. When a contrast AF incompatible lens is used, the AF assist function engages.




    MMF-2

    EDIT: - steve's digicams dało opis MF-2 do MMF-2


    Olympus offers the MMF-2 UM lens adapter, which permits the use of Olympus OM lenses to be used on a Micro Four Thirds digital camera.
    Autofocus(AF) is not available.
    Stop-down metering is used.
    Although it is possible to use A (aperture priority AE) mode in auto exposure, the aperture display is not available.
    In P (Program AE) or S (Shutter speed - priority AE) mode, the shutter releases, but the auto exposure does not work.
    The distance scale on the OM system lens may not indicate the actual distance. Always use the viewfinder for focusing.
    Ostatnio edytowane przez outsider ; 4.03.10 o 12:26

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Zaczynam się gubić w tych olkowych oznaczeniach. Mam jeszcze jedną wątpliwość - czym się różni obiektyw - dłuższy kit - ten sprzedawany z aparatami 4/3 ma oznaczenie w cenniku EZ-4015-2, a ten z m4/3 EZ4015-2. Myślałem, że w zestawie E-PL1 z adapterem MMF-2 jest po prostu E-Systemowy dłuższy kit (stąd adapter m4/3-4/3), ale skąd różnica w oznaczeniach? Literówka czy są to różne obiektywy?
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    rodzyn
    Gość
    to ten sam obiektyw z 4/3 dlatego dodają adapter,
    na razie nie ma w ofercie obiektywu wprost do mikro choć ma być , dlatego by był dual kit sprzedawcy ratują się taką opcją
    Ostatnio edytowane przez rodzyn ; 4.03.10 o 13:28

  6. #6
    rodzyn
    Gość
    To jednak kity zestawiane tak przez Olka.

  7. #7
    Awatar burbot
    Dołączył
    Jun 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    50
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez droplet Zobacz posta
    Czym różni się adapter MMF-1 od MMF-2?
    Oprócz koloru oczywiście
    Bo chyba MMF-2 nie jest plastikowy jak niektórzy piszą
    Ze strony Olympusa:
    http://www2.olympus.pl/consumer/21693_21733.htm
    MMF-2 - Adapter Cztery Trzecie
    Adapter Mikro Cztery Trzecie dla obiektywów Cztery Trzecie
    Adapter dla dołączania obiektywów Cztery Trzecie do mocowania Mikro Cztery Trzecie
    Wraz z MMF-2 obiektywy Cztery Trzecie mogą być podłączane do wyjątkowo małego mocowania Mikro Cztery Trzecie. Cała gama obiektywów Cztery Trzecie może współpracować z korpusami Mikro Cztery Trzecie *, a wszystko za sprawą adaptera ważącego zaledwie 41g.

    *Jeśli używany jest obiektyw ZUIKO DIGITAL, który nie jest kompatybilny z szybkim AF opartym na detekcji kontrastu , to zalecamy fotografowanie w trybie "S-AF+MF" i w razie potrzeby wprowadzanie niezbędnych korekt

    MMF-1 Adapter Mikro Cztery Trzecie
    Adapter dla dołączania obiektywów Cztery Trzecie do mocowania Mikro Cztery Trzecie
    Dzięki adapterowi MMF-1 można dołączać obiektywy Cztery Trzecie do wyjątkowo małego mocowania Mikro Cztery Trzecie. W ten sposób szeroka gama optyki Cztery Trzecie może współpracować z korpusami Mikro Cztery Trzecie* , zaś sam adapter waży zaledwie 83g.

    *Jeśli stosowany jest obiektyw ZUIKO DIGITAL, który nie jest kompatybilny z szybkim AF opartym na detekcji kontrastu , to zalecane jest fotografowanie w trybie "S-AF+AF", a w razie potrzeby dostosowanie ustawień

    Praktycznie to samo, tylko MMF-2 o połowę lżejszy
    DMC-G2 & E-510 & 14-54 mm & 9-18 mm & 14-42 & FL-36 & MMF-2

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.