Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Mam ofertę pofocenia komunii - czy podołam??

  1. #11
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    moze masz przy kosciulku jakies ladne schody, tak akurat z dyrekcja i księżmi, albo np jakąś nawę św brunchildy, w ktorej moglbys zrobic dzieciom zdjecia "z siastrą i obrazkiem"

    pozatym przydaloby Ci się zakupic/wypozyczyc jednak tło i 2 lampki i np w salce na plebani cyknac takie standardowe zdjecia, wiem ze rodzice czesto chca takie "oldschoolowe" zdjecia.
    chociaz to ostatnie jest kwestia dogadania się na szczescie.
    kościół fajny, schody są, nawa też

    tła mam (black & white), jakies parasolki, statywy, żaróweczki - powinny na zdjęcia z rodzicami wystarczyć.

    Wszystko do obgadania.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Cena w Toruniu - 250 zł za 10 odbitek 15x21 x 100 dzieciaków = 25 000.
    Oczywiście, prawdopodobnie ogromna większość tego idzie w formie "dobrowolnego" haraczu do przedstawiciela organizacji przestępczej, zwanego proboszczem, który nie wpuszcza nikogo poza swoim jednym, tzw. sprawdzonym fotoziu... fotografem.

    40 zł to smiech na sali, nawet za zdjęcia amatorskie.
    O ile dostaniesz zgodę oczywiście.
    tu mnie zabiłes ------ a Ja się nad tymi 40 zł zastanawiałem bez odbitek
    Ostatnio edytowane przez flaa ; 3.03.10 o 14:53 Powód: Automatyczne scalenie postów
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  2. #12
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Nie chce podcinać Ci skrzydeł, ale czy używałeś tego wszystkiego kiedykolwiek poza domem, w dodatku komercyjnie, przy ograniczonym czasie?

    Ci ludzie chcą mieć zdjęcia bez eksperymentów.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Cena w Toruniu - 250 zł za 10 odbitek 15x21 x 100 dzieciaków = 25 000.
    Oczywiście, prawdopodobnie ogromna większość tego idzie w formie "dobrowolnego" haraczu do przedstawiciela organizacji przestępczej, zwanego proboszczem, który nie wpuszcza nikogo poza swoim jednym, tzw. sprawdzonym fotoziu... fotografem.

    40 zł to smiech na sali, nawet za zdjęcia amatorskie.
    O ile dostaniesz zgodę oczywiście.
    no tak, Toruń, tam biznes kościelny się kręci.

    W zeszłym roku w mojej parafii w mieście Gdańsku nie było żadnych setów.
    Odbitka kosztowała chyba 5 PLN mniejsza (ale większa niż 10x15) i 7 PLN większa.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Roba66
    Dołączył
    Jan 2010
    Mieszka w
    Galicja... koło Oświęcimia
    Posty
    317
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    kościół fajny, schody są, nawa też

    tła mam (black & white), jakies parasolki, statywy, żaróweczki - powinny na zdjęcia z rodzicami wystarczyć.

    Wszystko do obgadania.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    tu mnie zabiłes ------ a Ja się nad tymi 40 zł zastanawiałem bez odbitek
    Ja za te 40 zł dostawałem płytkę i 3 zdjęcia w rozkładanej, papierowej "kapliczce"
    Widzę, ze parasolkę masz, bo już miałem proponować pożyczenie, mieszkam niedaleko Tychów, choć już nie na Śląsku
    "Fotografia jest jak seks - jak nie ma w niej uczucia, to technika niewiele pomoże"

  5. #15
    dinx6
    Gość
    Mówiąc szczerze- obawiałbym się i to mocno. A bez ogródek- mając do dyspozycji raczej średnio szybki E520 + wolne, ciemne kity + wolną lampę, w życiu nie brałbym na siebie takiego zlecenia. Na przykład ślub to przysięga/ zakładanie obrączek trwające kilkanaście/ kilka sekund. Mocno stresujących sekund, nawet dla wielu zawodowców. Bez sprawnego, szybkiego i niezawodnego sprzętu łatwo skuć, nawet jak kościół w miarę jasny. To sobie teraz wyobraź 30x taka akcja z tym, że trwająca maks kilka sekund na dziecko. Walniesz lampą, czekasz 3-7 sekund (w zależności od mocy błysku). Ksiądz coś ornatem zasłoni- kolejne sekundy na przekadrowanie. Plus Twój brak doświadczenia w takich sytuacjach. Dobrze to przemyśl.

  6. #16
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    NO to piękne jaja... Ja w tym roku dostałem propozycję i za komplet; 1x odbitka 15x21cm + 6 odbitek 10x15 w Eleganckim kartonowym albumiku chcę wziąść połowę z tego co Ty.. nie wpominajac o sprzecie jaki posiadam w stosunku do Ciebie kolego.... Więc jeśli trafiła CI sie taka okazja to się nie zastanawiaj bo nie ma za bardzo nad czym---> jeśli uważasz, ze za mało toporponuję wizytę u lekarza.


    PS. nie myślcie sobie, że ludzie po wsiach są skłonni płacić krocie za kilka odbitek.

    Pozdrawiam;MicSzu.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    [QUOTE=flaa;607416]kościół fajny, schody są, nawa też

    tła mam (black & white), jakies parasolki, statywy, żaróweczki - powinny na zdjęcia z rodzicami wystarczyć.

    Wszystko do obgadania.


    o tym ZAPOMNIJ ---> ludzie w dniu komuni a tym bardziej po kościele nie mają czasu na Twoje zabawy z ''studio'' przed kościołem...---> Szybkie zdjęcie z rodzicami a raczej ksiedzem (bo z rodzicami beda mieli tego dnia dziesiatki zdjęć) gdzieś na kawałku zieleni i po robocie ---> bo OBIADEK czeka.
    Ostatnio edytowane przez MicSzu ; 3.03.10 o 16:14 Powód: Automatyczne scalenie postów
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  7. #17
    Alleg_pl
    Gość
    MicSzu
    takie fotki (lampy + tlo) sie robi w bialym tygodniu.
    bedziesz robił na komuni w Tymbarku? czy w okolicach?
    wpadne zobaczyc

  8. #18
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Alleg_pl Zobacz posta
    MicSzu
    takie fotki (lampy + tlo) sie robi w bialym tygodniu.

    U mnie NIGDY nie spotkałem się z takim wymysłem dlatego mówię jak sprawa mniej więcej wyglada REALNIE.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Ja bym nie krzywdził dzieci... Sprzęt, który masz się nie nadaje, o umiejętnościach nie piszę, bo Cię nie znam.

    Jezeli kościół jest ciemny to FL36 nie da rady, ona jest za wolna i za słaba, żeby błyskać w górę co sekundę (a każde dziecko chce miec zdjęcie, jak przyjmuje hostię). Masz ciemne obiektywy, więc ISO minimum 800 (szum), inaczej będziesz miał niedoświetlone tło.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #20
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Ja bym nie krzywdził dzieci... Sprzęt, który masz się nie nadaje, o umiejętnościach nie piszę, bo Cię nie znam.

    Jezeli kościół jest ciemny to FL36 nie da rady, ona jest za wolna i za słaba, żeby błyskać w górę co sekundę


    Myślę, że nie dała by rady nawet błyskając na wprost takiej seri pociągnąć...A gdzie zapas w razie awari ?
    A co do szumu to ISO 800 spokojnie przetrawi ale ten ciemny kit boli.

    Bez jakiego kolwiek doświadczenia nie ma co próbowac bo się można spalić... a to może być ''bolesne'' --> zryta renoma na całą skale.
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.