Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92

Wątek: O filmowaniu w aparatach

piotrek204
    Gość

O filmowaniu w aparatach

Cytat Zamieszczone przez emc2 Zobacz posta
    Piotrek204 - niezły ten materiał filmowy z 550D, widać że aparat daje radę w tej dziedzinie. W D90 ostrzenie jest manualne, co raczej pozbawia możliwości ciekawszej zabawy jak na tym filmie.
    To akurat krecilem 5dmkII.
    AF przy filmowaniu lustrzanka mozna uznac za zbedny, uzywa sie wylacznie MF. W kwestii filmow nikon musi troche nadrobic, pod tym wzgledem 550D deklasuje konkurencje totalnie nie mowiac o wszelkich kamerach "domowych".

| OlyJedi
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez piotrek204 Zobacz posta
    AF przy filmowaniu lustrzanka mozna uznac za zbedny, uzywa sie wylacznie MF
    Myślałem, że AF jednak sporo by pomógł podczas filmowania lustrzanką, zwłaszcza bez statywu.

W kwestii filmow nikon musi troche nadrobic, pod tym wzgledem 550D deklasuje konkurencje totalnie nie mowiac o wszelkich kamerach "domowych".
    Canon ma jednak ogromne doświadczenie w budowaniu kamer, co przekłada się na przewagę przy kręceniu filmów w lustrzankach. W tym kontekście niezły numer wykręcił Nikon, jako pierwszy wypuszczając lustrzankę z filmami

piotrek204
    Gość
    Myślałem, że AF jednak sporo by pomógł podczas filmowania lustrzanką, zwłaszcza bez statywu.
    Do filmowania u cioci na imieninach to lepiej przymknac przyslone, ustawic hiperfokalna i miec z glowy, przy ujeciach "rezyserowanych" obowiazkowo statyw i MF co akurat jest standardem przy takich produkcjach.

Canon ma jednak ogromne doświadczenie w budowaniu kamer, co przekłada się na przewagę przy kręceniu filmów w lustrzankach. W tym kontekście niezły numer wykręcił Nikon, jako pierwszy wypuszczając lustrzankę z filmami
    Sony tez ma doswiadczenie a grzebie sie z filmami.
    Sporo osob (w tym ja) watpilo w to ze canon umiesci filmy w dslrach, to jest strzal w wlasny rynek kamer, takze tych drozszych, nikon nic do stracenia nie mial.
    Zastanawiam sie czy Nikon nie wyskoczyl pierwszy rzutem na tasme by pierwszym byc, a ze jakosciowo to dwa inne swiaty marketing wspominac nie bedzie. Narazie D3s ma tak samo ulomne filmy jak D90.
    A Canon zapowiedzial kolejny firmware do 5dmkII, tryb 24p, regulacje poziomu dziwieku, 48khz oraz histogram
    Cos przeczuwam ze kontynuacja bedzie linia kamer obslugujaca obiektywy EF + wszystkie bajery ktore pro kamery maja z raw'em wlacznie.

Potępiona dusza | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Witam !

Mysle, ze Canon jak i inne firmy produkujace kamery
    bardzo dobrze wiedza, ze nie mozna lustrzanki potraktowac
    zbyt powaznie pod wzgledem ergonomii pracy jako prawdziwej kamery.

Owszem mozna z lustrzanki uzyskac bardzo wysoka jakosc
    materialu i to powala... ale jak porownac prace zooma.... gdzie
    w kamerze masz niewielki czuly element ktory pod palcem
    wykrywa najmniejsze niewielkie odchylenie czy niewielkie
    przyspieszenie ruchu przy odchyleniu i to sie przeklada na prace on-line zooma sprzezone z systemem AF ktory musi reagowac blyskawicznie
    na takie zmiany. Do tego to pracuje dosc inteligentnie i mozna
    w duzym stopniu kontrolowac plynnosc najazdow... i odjazdow...
    na dany motyw.

Do tego wszystkiego pracuje on-line redukcja drgan
    ktora bierze pod uwage nawet oddychanie filmujacego.
    Wiele amatorskich kamer ma dosc rozbudowany system
    wykrywania drgan w wielu jego aspektach zmian.

Nie wiem czy taka lustrzanka co filmuje to potrafi ?

Zastanawialem sie nad tym tematem jakis czas temu i...
    kupilem kamere Canona HG-20, ktora jest
    dostosowana pod wieloma wzgledami do bardzo komfortowej
    pracy i system pracy zoom-a jak i AF-u dziala wrecz
    idealnie. Kamera ma jeszcze wykrywanie gwaltownego
    ruchu co jest niesamowite bo filmowany material
    nie ma zadnych oznak szukania punktu AF.

Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

| OlyJedi
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Darekw1967 Zobacz posta
    To zależy, co znaczy ''prawdziwa kamera''. Amatorska kamera za kilka tysięcy - owszem - ma być lekka, mała, z dużą go i odpowiednim af. Jeśli jednak traktujemy kamerę jako narzędzie do ambitnej pracy profesjonalnej (czyli nie reportaż ślubny robiony na godziny), to af, automatyczny zoom itp. sprawy nie mają znaczenia (no dobra, ostatnio - ku mojej rozpaczy - mają). Dobre kino to statyw, wózek, kran, mf, jak najmniej zooma, operowanie go i najwyższa możliwa jakość obrazu.

Canon - zgaduję - wkrótce wypuści kamery zbudowane na bazie aparatów z możliwością pracy z obiektywami systemowymi plus odpowiednio przekonstruowane odpowiedniki 28-300L (w uchwytem zooma umożliwiającym precyzyjną regulację ręczną). A zgaduję na podstawie tego, że od jakiegoś czasu na rynku klasycznych kamer profi (tych z małym przetwornikiem) nic nowego się nie pojawia.
    Rynek jest zbyt duży, żeby tego nie zrobić. Na razie nie ma tu żadnej konkurencji.

| OlyJedi Awatar Fatman
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Zastanawiam sie czy Nikon nie wyskoczyl pierwszy rzutem na tasme by pierwszym byc
    Dokładnie tak samo myślę, a nawet poszedł bym dalej: Nikon D90 w ogólnie nie miał mieć filmów, jednak mały wywiad o C5D Mk II spowodował, że na szybko tą funkcję dodali (świadczy o tych choćby niechlujny algorytm skalowania obrazu przy filmowaniu, oraz cała reszta baboli).

Narazie D3s ma tak samo ulomne filmy jak D90.
    A tu się nie zgodzę, sporo poprawiono: skalowanie, czyli usunięto "stair step bug", płynniejsza zmiana ekspozycji, redukcja migotania przy sztucznym oświetleniu, znacznie lepszy AF niż w Canonie (np. nie zmienia ekspozycji podczas ustawiania ostrości).

[dopisane]

Witam !

Profesjonaliści jakoś sobie radzą

http://philipbloom.co.uk/2010/03/02/...n-2-canon-7ds/
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 3.03.10 o 10:54

piotrek204
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    A tu się nie zgodzę, sporo poprawiono: skalowanie, czyli usunięto "stair step bug", płynniejsza zmiana ekspozycji, redukcja migotania przy sztucznym oświetleniu, znacznie lepszy AF niż w Canonie (np. nie zmienia ekspozycji podczas ustawiania ostrości).
    Mozliwe, nie sledze filmow w nikonie, ale do canona maja jeszcze troche do nadrobienia. Brak 1080p czesc osob uzna za malo istotna, czesto kreci sie tylko 720p, ale brak 60fps moze przeszkadzac.
    Malo znalazlem informacji o bitrate w d3s, jeden oryginal ktory mam sciagniety to ok 17mbps co przy kompresji mjpeg nie jest szalem.

Ja czekam na digic V w canonie, jestem pewien ze video na tym sporo zyska, potencjal w sprzecie nadal jest. W slabym swietle dslr'y pozamiataly kamery a szykuje sie kolejny skok w jakosci, interpolacja z wszystkich linii.
    Z niecierpliwoscia czekam tez na nowy fw do 5d, sa w sieci dwa klipy z nowym fw i wyglada ze rolling shutter jest duzo mniejszy.

| OlyJedi Awatar Fatman
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Mozliwe, nie sledze filmow w nikonie
    a to się przyczepię..........

Narazie D3s ma tak samo ulomne filmy jak D90
    proszę piszmy o tym o czym wiemy, a nie wróżmy z fusów

Malo znalazlem informacji o bitrate w d3s, jeden oryginal ktory mam sciagniety to ok 17mbps co przy kompresji mjpeg nie jest szalem.
    No niestety nie jest, choć pod względem jakości/tego co widzimy i tak jest lepiej w D3s (i D300s) niż w D90 (i D5000).

Z niecierpliwoscia czekam tez na nowy fw do 5d, sa w sieci dwa klipy z nowym fw i wyglada ze rolling shutter jest duzo mniejszy.
    Ooooo gdyby ś mógł podesłać linka, to byłbym Ci bardzo wdzięczny. Rolling shutter niestety bardzo doskwiera przy filmowaniu i jak by z tym coś zrobili, to byłoby po prostu super !!!

Potępiona dusza | OlyJedi Awatar Darekw1967
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    To zależy, co znaczy ''prawdziwa kamera''. Amatorska kamera za kilka tysięcy - owszem - ma być lekka, mała, z dużą go i odpowiednim af. Jeśli jednak traktujemy kamerę jako narzędzie do ambitnej pracy profesjonalnej (czyli nie reportaż ślubny robiony na godziny), to af, automatyczny zoom itp. sprawy nie mają znaczenia (no dobra, ostatnio - ku mojej rozpaczy - mają). Dobre kino to statyw, wózek, kran, mf, jak najmniej zooma, operowanie go i najwyższa możliwa jakość obrazu.
    Witam !

Dobre amatorskie kamery HD wcale nie kosztuja kilka tysiecy zl.
    Sa male, lekkie i produkuja wysokiej jakosci obraz oparty juz na
    CMOS-ie a do tego sa bardzo sprawne po mimo, ze sensor w nich jest
    mniejszy od sensora lustrzanki.

A mozesz mi wyjasnic co to oznacza kamera "do ambitnej profesjonalnej pracy" ?

Czyli taka kamera jak Canon HG-20 do jakiej pracy jest
    przeznaczona ?

Czy jak nakrece nia Slub to znaczy, ze jestem partaczem i
    do tego... Nieambitny ?

Czy wielkosc fizyczna sensora to rozgranicza ?

Pozdrawiam
    Nie ma brzydkich aparatow tylko wina czasem brak

| OlyJedi Awatar Fatman
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    A mozesz mi wyjasnic co to oznacza kamera "do ambitnej profesjonalnej pracy" ?
    Pozwolę sobie..........

....taka, która umożliwia zmianę optyki, kontrolę nad głębią ostrości, daje dobrej jakości materiał w słabym świetle...

...przynajmniej ja tak to widzę.

Robimy OTa drodzy Panowie, może jakiś Mod przeniesie naszą dyskusję do oddzielnego wątku (np. o filmowaniu) ?

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni