Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Olympus E-620 i wyzwalanie fotoceli

  1. #1
    Awatar ranger2001
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus E-620 i wyzwalanie fotoceli

    Witam serdecznie,
    od bardzo niedawna posiadam Olympusa E-620. Chcialbym stworzyc w domu bardzo, bardzo "amatorskie" studio - portrety, zdjecia dziecka, przedmiotow. Przeczytalem sporo watkow na Forum, ale nadal mam kilka pytan.

    1. Czy wbudowana lampa blyskowa nadaje sie do wyzwalania "Studyjnej lampy blyskowej 32Ws, Fotocela, gwint E27" (nazwa jak aukcja na Allegro.pl)...?

    2. Jesli tak, to czy wlozenie takiej lapmy do softboxa nie zakloci procesu wyzwalania blysku...?

    3. Czy zamiast "Studyjnej lampy blyskowej, Fotocela, gwint E27" mozna wykorzystac "Zestaw - Swiatlo ciagle 1275W {3 x 425W} 5500K"...?

    Z gory dziekuje za odpowiedzi...

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    1. nadaje się

    2. nie powinno

    3. nie ma sensu. Systemy światła ciągłego, które dają efekty są niesamowicie drogie. Tanie pseudo coś powoduje jedynie robienie sauny w pokoju.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    1. Czy wbudowana lampa blyskowa nadaje sie do wyzwalania "Studyjnej lampy blyskowej 32Ws, Fotocela, gwint E27" (nazwa jak aukcja na Allegro.pl)...?

    Jesli tak, to czy wlozenie takiej lapmy do softboxa nie zakloci procesu wyzwalania blysku...?
    ----------------------------------------------
    Może być problem z wyzwoleniem, ale można wymontować (sprawdziłem) fotocelę z tej zarówki błyskowej i przedłużyć kabelkim połączenie. Umożliwi to zamocowanie fotoceli wyzwalającej w dogodnym miejscu --pozdrawiam
    ps: fotocela znajduje się pod zieloną osłonką. Można także użyć drugiej zarówki jako kontrę, która będzie częściowo błyskać w softbox --wtedy nie trzeba wymontowywać fotoceli...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 3.03.10 o 10:38

  4. #4
    Awatar ranger2001
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi.

    Chcialbym tylko dodatkowo sie upewnic, poniewaz na tym Forum znalazlem wypowiedzi dotyczace tzw. "przedblyskow pomiarowych", ktore powoduja trudnosci w synchronizacji blyskow lamp.

    Rozumiem wiec, ze nacisniecie spustu migawki i blysk wbudowanej lampy w aparacie, jednoczesnie wyzwoli blysk w lampie (lampach) zewnetrznych poprzez zamontowane w nich fotocele. Czy dobrze to "kombinuje"...?

    Pozdrawiam...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Softbox nie powinien przeszkodzić - u mnie za parasolką białą bez problemu wyzwala.

    Jeżeli chodzi o te przed błyski - to tanie fotocele reagują zawsze na pierwszy błysk. Wbudowana lampa może wspomagać działanie AF błyskając kilka razy przed prawidłowym błyskiem. W tym wypadku taka fotocela zareaguje na przed błyski. Prostym rozwiązaniem jest wyłączenie wspomagania AF przez lampę. Wtedy jedyny błysk będzie tym właściwym i lampy zostaną wyzwolone w odpowiednim momencie.

    PS. te 32Ws to tak mało jak dla mnie do softbox'a. Co masz zamiar dokładnie kupić?
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  6. #6
    Awatar ranger2001
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam,

    NightCrawler - dziekuje za odpowiedz...

    Mysle wstepnie o zakupie zestawu:

    http://www.allegro.pl/item942336719_...mb_switch.html

    Zarowki blyskowe regulowane w zakresie 68/34 Ws. Nie jest to co prawda, zestaw z softboxami, ale zestaw z parasolkami. Nie ukrywam jednak, ze cena 349 PLN ma tutaj duze znaczenie...

    Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez ranger2001 ; 3.03.10 o 14:17

  7. #7
    | OlyJedi Awatar razor_71
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    31
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak dla mnie to straszna tandeta te błyskotki 32WS (słabizna) , lepiej kupić taniego chińczyka : http://www.allegro.pl/item937930294_..._i_statyw.html - mam takiego i jest całkiem dobry
    E-520+Ownuser BH-E51 [dwa kit'y, Helios 58mm 44M-4, Jupiter 135mm (Olympus FL-36R, METZ 36 AF-4, Phottix Tetra, KH-120)]

  8. #8
    Awatar ranger2001
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    razor_71,

    dziękuję za odpowiedź.
    Rzeczywiście, po analizie postów zamieszczonych tutaj i na Cyberfoto, zdecydowałem się na zakup lampy 100Ws, jednak na razie w zestawie z parasolką, statywem, tłem i blendą...

    Mam nadzieję, że inwestycja zaowocuje udanymi zdjęciami...

    Pozdrawiam.
    M.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    To dopiero początek Powodzenia i miłej zabawy .
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

Podobne wątki

  1. Wyzwalanie lampy
    By Magus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10.04.14, 09:17
  2. wyzwalanie radiowe
    By filippohh in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.01.10, 12:26
  3. Olympus 5060 - wyzwalanie lamp studyjnych.
    By malkontent in forum Studio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.02.07, 22:07
  4. e300 i wyzwalanie lampy
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25.08.05, 23:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.