Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Wątek: 11-22 moje odczucia wrażenia i opinie

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Grześ Zobacz posta
    Dobas, powiedz szczerze, czy w zakresie, który mam w stopce, warto mierzyć w to szkło? Zawsze się nad zakupem zastanawiałem, ale mam wątpliwości zakresowe, nie jakościowe, bo one są poza dyskusją. W tej chwili można to szkło za przyzwoite pieniądze nabyć, ale czy warto?
    o kurcze, dałeś czadu z tą stopką
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    o kurcze, dałeś czadu z tą stopką
    Ale to nic nie ma do rzeczy, kolekcjoner jestem
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #13
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Wielkie dzięki dobas za ten bardzo ciekawy i pożyteczny test a co ważne - obiektywny!

    Duży plus się należy,zwłaszcza że sam jestem użytkownikiem 11 -22.
    Co ja mogę powiedzieć o tym obiektywie? Dla mnie jest to bardzo solidny pod każdym względem kawałek szkiełka.Czasem ale to tylko w naprawdę ekstremalnych warunkach ma odrobinę za dużo w talii.
    Ta odrobina to 2 - 4 mm. i przydałaby mi się w ok.20 % zdjęć.Nie wiem czy jest to warte w inwestowanie szersze szkło ale nie ukrywam,że myślę nad tym cały czas.

    Pozdrawiam.
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    o kurcze, dałeś czadu z tą stopką
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Wielkie dzięki dobas za ten bardzo ciekawy i pożyteczny test a co ważne - obiektywny!

    Duży plus się należy,zwłaszcza że sam jestem użytkownikiem 11 -22.
    Co ja mogę powiedzieć o tym obiektywie? Dla mnie jest to bardzo solidny pod każdym względem kawałek szkiełka.Czasem ale to tylko w naprawdę ekstremalnych warunkach ma odrobinę za dużo w talii.
    Ta odrobina to 2 - 4 mm. i przydałaby mi się w ok.20 % zdjęć.Nie wiem czy jest to warte w inwestowanie szersze szkło ale nie ukrywam,że myślę nad tym cały czas.

    Pozdrawiam.
    Ale w naszym systemie, masz tylko wybór między 7-14 i 9-18 i jeszcze drobna kwestia ceny
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  5. #15
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    kiedyś nie było 12-60
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________


    Nie wiem. Ja z szerokości mam dwóch kandydatów 7-14 i 9-18
    różnice cenowe i jakościowe są na tyle duże że znaczące

    11-22 mi się podoba, ale wymagało by przebudowy tego co mam z obiektywów... może 12-60 jesli brakuje ogniskowej... jakościa też bedzie pewnie odstawać od 9-18 ale nie miałem 12-60 nigdy w ręku...
    12-60 używałem dwa miesiące z E3 - jest bardzo ostry i prawie pozbawiony aberacji (poza długim końcem 50-60)
    Z panasem w Mikro nie ma AF i poszedł do ludzi

  6. #16
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Z ZD 11-22 kontakt miałem jedynie sporadyczny - używałem jeszcze z E-330 kilka dni w USA egzemplarz, który kupiłem dla kogoś w Polsce. W moim subiektywnym odczuciu to jeden z najlepszych e-systemowych obiektywów. Ostry, szybki, szczelny, jasny. Lubiłem nim fotografować oraz zdjęcia z niego z tym, że miałem okazję go używać w mieście, raczej do fotografii ulicznej niż pejzażu. Gdyby nie fakt, że mam ZD 9-18 pewnie bym go kupił. Tańszy brat ma jednak swoje walory, poza tym im więcej sprzętu mam, tym bardziej doceniam jego lekkość.
    Fajnie, że w zakresie szerokich zoomów mamy całkiem miły wybór szkieł
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #17
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Karol Zobacz posta
    Ostry, szybki, szczelny, jasny
    O tym warto wspomnieć, to szkło ma zdecydowanie świetny, szybki i celny AF. Dorównuje w tym względzie 14-54.

  8. #18
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    teraz miałem w górach ze sobą e-410 z 9-18 warunki były wymagające bo sprzęt musiał być lekki i tani ( na wypadek upadku ) 11-22 w ścianę bym już nie zabrał choćby z powodu większej wagi i ewentualnych kosztów rzucenia obiektywem w dół chociaż to w sumie indywidualne odczucia,,,,

    Jest szczelny solidny i pancerny, ale... swoje waży....
    a aparat cały dzień miał być wpięty w uprząż. Tu dla mnie zaważyła waga i cena na korzyść 9-18. owszem jakość obrazu gorsza.... ale łatwiej sie przemóc i zabrać ze soba taki sprzęt gdzieś gdzie nie jest za łatwo...





    i tu wolałem mieć 9-18. Mało tego - 7-14 też z całą pewnościa w takie miejsce bym nie zabrał....

    wrażenia z uzywania 9-18 napisze za jakiś czas ale muszę zaprzyjaźnić się bardziej z tym obiektywem...
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3041801.JPG
Wyświetleń:	432
Rozmiar:	51,6 KB
ID:	30250   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P3051969.JPG
Wyświetleń:	439
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	30254  

  9. #19
    | OlyJedi Awatar e-510
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    West Sussex
    Posty
    867
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Grześ Zobacz posta
    Ale w naszym systemie, masz tylko wybór między 7-14 i 9-18 i jeszcze drobna kwestia ceny
    Cały czas myślę właśnie o 7 -14.Nie ma kto tanio do sprzedania w idealnym stanie? :P
    Wolnośc to prawo czynienia wszystkiego,na co pozwalają prawa.
    Landscape Photography

  10. #20
    rodzyn
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez e-510 Zobacz posta
    Cały czas myślę właśnie o 7 -14.Nie ma kto tanio do sprzedania w idealnym stanie? :P
    na Allegro:
    http://www.allegro.pl/item949571300_...yny_super.html

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 22.02.13, 14:10
  2. E-3 subiektywne odczucia posiadaczy
    By AndrzejSzczecin in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 1163
    Ostatni post / autor: 5.01.12, 16:05
  3. ZD 35-100/2.0 - moje subiektywne wrażenia i opinie
    By Eddie in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 15.09.11, 13:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.