Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Problem z wyświetlaniem na monitorze... ręce opadają.

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria

    Problem z wyświetlaniem na monitorze... ręce opadają.

    Jeśli ktoś ma ochotę zabawić się z dr. Housa w sprawach sprzętowych, to zapraszam do zapoznaniem się z moim "przypadkiem".

    Opiszę wszystko łopatologicznie, wybaczcie mało "medyczny" język.

    Nabyłem drogą kupna laptopa przeznaczonego do obróbki zdjęć. Podpiąłem go więc czym prędzej do zewnętrznego monitora, którego używałem z powodzeniem przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy ze starym kompem. No i tu pojawił się problem, który kosztował mnie wczoraj ok. 6 godzin życia. Obraz.
    Obraz jest zupełnie inny niż ze starego kompa. Oczywiście, po podłączeniu monitor został skalibrowany za pomocą Spydera Express, ale to tylko pogorszyło sytuację (ten sam monitor kalibrowany pod starym kompem wyślwietla obraz znakomicie). Nie ma znaczenia czy podłączam monitor przez DVI-HDMI czy przez zwykłe łącze VGA.
    Na czym polega problem? Obraz jest bardzo kontrastowy i ostry, trochę przypomina obraz z laptopów. Ustawienia monitora oczywiście nie zmieniły się po zmianie komputera, ale nawet gmeranie w kontraście, itp. nie pomaga.

    Pytanie na koniec - czy to możliwe aby nowa laptopowa karta graficzna ATI MOBILITY RADEON 4650HD dawała gorszy obraz niż jakaś stara, "skrzynkowa", 2-3 letnia NVIdia (dokładnej nazwy i modelu nie pamiętam)? Jeśli nie - gdzie może leżeć problem?


    Druga sprawa - obraz na monitorze po podpięciu do laptopa jest bardzo "męczący" wzrok. Sprawa wrażenie lekko migającego. Oczywiście, odświeżanie, itp. po podpięciu do laptopa i blaszaka są takie same - w starym blaszaku nie ma tego problemu. Gdzie może leżeć problem?

    Monitor to Gateway fpd2185w.

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jakiś cudownych profili w ustawieniach karty nie masz poustawianych, suwaczkami nie pozmieniane?

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Jakiś cudownych profili w ustawieniach karty nie masz poustawianych, suwaczkami nie pozmieniane?
    Pytasz o profile "fabryczne", czy tak? Trzeba to sprawdzić, może Winda coś daje na gotowo (?)

  4. #4
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    System miałeś instalowany na czysto, czy masz jakieś "ulepszenia" od producenta lapka... oni lubią mieszać na tysiące sposobów.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar grzesj
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Sieradz
    Posty
    88
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Jakiego dokładnie masz lapka? U mnie w pracy z racji wykonywanego zwodu mamy wszyscy podpięte lapki do monitorów. Pytanie: czy zmienia się jakość wyświetlanego obrazu, jak podłączasz/odłączasz zasilanie lapka? U nas strasznie "siało" zasilanie i widać to było na monitorze - nie dało się pracować. W końcu zaczęlismy korzystać z Dynadocków. I za grizzem: stos progrmików isntalowanych firmowo w lapkach (potrzebnych jak rybie ręcznik) nieraz w "cudowny" sposób ulepsza pracę

  6. #6
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Nie mam karty Ati w zadnym komputerze ale grizz ma racje, karta graficzna ma opcje "ulepszania obrazu" i to ona moze powodowac problemy, powinno sie to jednak dac prosto wylaczyc.

    Pewnie masz tam Viste lub W7, wiec nie powiem Ci gdzie dokladnie szukac suwaczkow do zmian, daje jednak screen shot z XP gdzie takie cuda sie konfiguruje, moze Cie naprowadzi.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karta.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	145,2 KB
ID:	29678  

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Wydaje mi się, że wszystko jest jednak w ustawieniach nautralnych. Jest taka zakładka Catalyst Control Center z podobnymi ustawieniami do tych szalika - i wszystko jest tam domyślnie, tzn. gamma 1 (w zakresie 0,5-3), Jasnosć 0 (zakres: -100 do 100) i kontrast 100 (zakres: 0-200).

    grzesj - ten model dokładnie http://www.kuplaptopa.pl/product_inf...IN7_PRO_Czarny

    Co to znaczy "siało zasilanie"? Kiedy włączam kompa bez zasilacza, na bateriach, efekt jest taki sam..


    Jejku... kolory lepiej wyglądają na monitorze lapka (choć i tak daleko im do doskonałośći ...) niż na podłączonym, z matrycą PVA... Co jest grane?
    Ostatnio edytowane przez mariush ; 25.02.10 o 11:43

  8. #8
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Wywal wszystkie śmieci instalowane przez Della fabrycznie.
    Ściągnij najnowsze sterowniki ze strony ATI.

    Zapytam jeszcze - podpinasz monitor tym samym kablem co do blaszaka? Może to wina wadliwego kabla? Póki co nie przychodzi mi do głowy nic innego.
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  9. #9
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    1. Myśle sobie, że sygnał video transmitowany do monitora jest bardzo czuły na zakłucenia, jeśli idzie w pobliżu kabli zasilania itp może powodować problemy, choć raczej obiawiało by się to drgającym obrazem.

    2. Zapewne wywaliłeś już wszystkie programy jak polecił Grizz na początku?

    3. Stary sposób informatyków, wyłącz i włącz, usuwa problem w 50% przypadków

    4. Jaki profil kolorów jest ustawiony na monitorze? Wiem, że kalibrowałeś spiderem, ale windows robi róże rzeczy czasem i mógł nie użyć profilu z programu, miałem raz taką sytuację.

    5. Już nie wiem... Dziwny ten Twój problem

  10. #10
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Mam taki obraz na monitorze jak wprowadzam sygnał po dsub. Nie da się tego oglądać. Strasznie kontrastowo, ostro, połowy kolorów "brak". Może producent laptopa przyoszczędził na złączu cyfrowym?
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Przejścia tonalne na monitorze - problem
    By epicure in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10.10.10, 19:33
  2. Olek C-750 UZ - podgląd na monitorze.
    By Gustlik in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 5.12.04, 17:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.