Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 77

Wątek: billboard z e510 / e30 - aproksymacja

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    billboard z e510 / e30 - aproksymacja

    Jak wygląda możliwośc uzyskania zdjęcia 18m2 6x3 m
    z puszki 10 czy 12 mpix.

    Czyli mając RAWa z e510 czy E30 i chcąc zrobic zdjęcie na bilboard
    (tu informacje są rozbieżne jedne źródła piszą że 36 dpi inne że 72dpi inne że 100dpi ) jeszcze nie znam szczegółów...

    Da się to jakoś sensownie aproksymowac czy nie ma szansy na uzyskanie dobrej jakości z takiego pliku ?? podstawowa sprawa ze reklamy 6x3 nie ogląda się z odleglości pół metra

    ktos ma wiedzę i doświadczenie ? bardziej zalezy mi na podpartej czyms opinii niz dywagacji...

    czy trzeba sie rozglądać za inną puchą albo po prostu zrobic zdjęcie na analogowym 6x6 ??? czy nie ma co sie stresować ??

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Jak chcesz praktycznie, a nei teoretycznie - reklama 3x3 z 5 mpix wyszła świetnie.

  3. #3

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    4,5x2,6m Z olka E510 i kita.Nawet sam sie zdziwilem,inni tez nie dawali wiary,ale kazdy byl zadowolony

  5. #5
    yendash
    Gość
    Wiesz, za moich początków reklamowych to bilboard 2,38x5.04 robiło się z naświetleń w skali 1:10 przy rozdziałce 300 dpi. Sporo zdjęć było interpolowanych chociaż sporo z nich było skanowanych na bębnach z dużym zapasem. No i popatrz ile rzeczy się sprzedało przez te naście lat )

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    325
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Robiłem wydruk na płotnie 200x130 z E-3 i 14-54 - fotkę mozna oglądać z bardzo bliska ( szczególy zachowane - dobra rozdzielczość) - więc sądzę, że taki baner o jakim piszesz też wyjdzie.

    pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Ruff
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    164
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez yendash Zobacz posta
    Wiesz, za moich początków reklamowych to bilboard 2,38x5.04 robiło się z naświetleń w skali 1:10 przy rozdziałce 300 dpi. Sporo zdjęć było interpolowanych chociaż sporo z nich było skanowanych na bębnach z dużym zapasem. No i popatrz ile rzeczy się sprzedało przez te naście lat )
    Nadal te parametry się zadaje tylko, że juz raczej się klisz nie świeci (choć do taki dużych formatów to w sumie nie wiem, czy już robią CtP). W każdym razie ja zawsze oddaje materiał elektroniczny wg parametrów 300dpi@1:10. Dla Twoich wymiarów plik powinien miec 7110x3567px (wliczyłem centymetrowe spady), więc tak dokładnie wg parametrów to uzyskasz z tego mniej więcej pół formatu z tych aparatów, ale jeśli naciągniesz to tez tragedii nie będzie - w końcu billboardów sie nie ogląda z 1 metra tylko z kilku/kilkunastu.
    Pozdr - Ruff
    (Olympus E-30 + 12-60 + 70-300 + 50 + 3xFL36R)
    przemekrafa.com

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    To jeszcze zdradź Dobasowi jak ostrzysz, bo to największy problem i tajemnica. Bez doświadczenia można wiele sknocić, z doświadczeniem, zyskać.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Ruff
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    164
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    To jeszcze zdradź Dobasowi jak ostrzysz, bo to największy problem i tajemnica. Bez doświadczenia można wiele sknocić, z doświadczeniem, zyskać.
    Szczerze powiedziawszy nie mam żadnej tajemnej techniki, bo zazwyczaj staram się wymagać żeby materiał na którym mam pracować był we właściwej rozdzielczości. Jeśli już zachodzi taka potrzeba to używam w pracy filtra Genuine Fractal czy jakoś tak (mam na jednym kompie w pracy zainstalowany taki) a tam to się już suwaczkami pomajta i tyle
    Ale nie obawiałbym się spadku jakości nawet przy naciągnięciu 200% przy wydruku na billboard, bo jak pisałem wcześniej - takie wydruki się ogląda z większego dystansu, raster trochę ukrywa braki w jakości, a raster wychodzi wtedy na tyle duży, że z bliska i tak widać tylko gąszcz CMYKowych kropek.
    Chyba, że to ma być fototapeta to raczej będzie licho. Ja mówię o takim typowym reklamowym billboardzie.

    Ale co do powiększania, to wydaje mi się, że Janko Muzykant zdradzał tu na forum jakieś dobre techniki powiększania (tylko nie pamiętam w którym wątku), moznaby zrobić nawet osobny wątek, bo sam bym się też chętnie dowiedział czegoś nowego (bo w końcu nie zawsze jest pod ręką odpowiedni filtr).
    Pozdr - Ruff
    (Olympus E-30 + 12-60 + 70-300 + 50 + 3xFL36R)
    przemekrafa.com

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Bardziej mnie zastanawia czy RAW albo inny plik z tej puszki się nada czy mi będą marudzić. Obróbkę zostawiam agencji.
    mają tam chyba fachowców... Chociaż gdyby się okazało że nie to będę dopytywał...

    Pytanie brzmi czy agencja mając plik do dyspozycji zrobi z tym co potrzebuje czy mi będą marudzić...

    dzięki wszystkim za pomoc

Podobne wątki

  1. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  2. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  3. e510 - cf vs. xd
    By krzysiekz in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 17:35
  4. teleobiektyw dla e510
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.03.08, 01:01
  5. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.