Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Wątek: billboard z e510 / e30 - aproksymacja

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Ceat
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    353
    Siła reputacji
    59
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    ...ktos ma wiedzę i doświadczenie ? bardziej zalezy mi na podpartej czyms opinii niz dywagacji...
    Jak masz gdzieś w okolicy to obejrzyj billboardy Decathlonu. Większość produktowych z E-510 (te fikuśne, z fruwającymi snowboardami etc. przychodzą zazwyczaj od żabojadów).

    Za pierwszym razem sam byłem zdumiony...

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Nie widziałem nigdzie podstawowego pytania: co na zdjęciu? Bo akt to sobie można powiększać do kilometra kwadratowego (chyba że taki saudowski), a pole ryżu to już nie bardzo.

    Powiększać absolutnie radzę irfanview, algorytmem b-spline. Żadnego wyostrzania na początku! Na tak rozdmuchane ujęcie nakładamy szum (skan klatki albo, gorzej, wygenerowany) o mocy nieco ponad granicę widoczności. Kiedyś powiększaliśmy na grupie foto różnymi automagicznymi programami i ta metoda rozwaliła wszystko ze względu na naturalność i emulację pracy powiększalnika. Zresztą każdy może sobie popatrzeć i poćwiczyć, trzykrotne powiększenie nie niesie śladów ''schodków'' na krawędziach:
    http://grejt.grejt.pl/temp/100_procent.png
    http://grejt.grejt.pl/temp/300_procent.jpg

    Niezależnie od tego często można strzelić panoramkę - od trzech ujęć (tak najczęściej robię komercyjnie jak klient chce 25Mpx) po takie potwory z 40 ujęć, zmniejszyłem do 60%, ale i tak robi wrażenie:
    http://www.cyfrowka.neostrada.pl/panorama.jpg

  3. #23
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Nie widziałem nigdzie podstawowego pytania: co na zdjęciu? Bo akt to sobie można powiększać do kilometra kwadratowego (chyba że taki saudowski), a pole ryżu to już nie bardzo.

    Powiększać absolutnie radzę irfanview, algorytmem b-spline. Żadnego wyostrzania na początku! Na tak rozdmuchane ujęcie nakładamy szum (skan klatki albo, gorzej, wygenerowany) o mocy nieco ponad granicę widoczności. Kiedyś powiększaliśmy na grupie foto różnymi automagicznymi programami i ta metoda rozwaliła wszystko ze względu na naturalność i emulację pracy powiększalnika. Zresztą każdy może sobie popatrzeć i poćwiczyć, trzykrotne powiększenie nie niesie śladów ''schodków'' na krawędziach:
    Powiększać na raz? Czy skokami?

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez grizz Zobacz posta
    Powiększać na raz? Czy skokami?
    Dla b-spline nie ma sensu skokami.

  5. #25
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Nie widziałem nigdzie podstawowego pytania: co na zdjęciu?
    na zdjęciu zwierzak panorama nie wchodzi w grę... spróbuje eksperymentalnie ale nie nasatawiam sie na jakikolwiek efekt

    Dzięki za opis - spróbuję zaraz ogarnąć to co napisałeś i zaraz pewnie mi się pojawią pytania to bedę męczył

    zdecydowanie polecasz ifranview bo na przykład bije na głow photoshopa pod tym względem czy z jakiś innych przyczyn - choćby cena ?

  6. #26
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Dla b-spline nie ma sensu skokami.
    ---------------
    Z ciekawości spróbuję tego b-spline... W czym on ma przewagę nad dwusześcienną (bicubic) w PS ? --Widzę, iż Twoje ostrzenie jest mistrzowskie... Bardzo ważną informację podałeś (dla niektórych oczywistą), że nie należy absolutnie ostrzyć zdjęcia przed interpolacją...
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 24.02.10 o 21:44

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    ---------------
    Z ciekawości spróbuję tego b-spline... W czym on ma przewagę nad dwusześcienną (bicubic) w PS ? --Widzę, iż Twoje ostrzenie jest mistrzowskie...
    No właśnie w tym, że zostaje się mistrzem prawie nic nie robiąc
    Dokładnie nie znam algorytmu, kiedyś doszedłem do źródeł, ale już nie pamiętam. Obrazowo - udaje powiększanie pod powiększalnikiem w przeciwieństwie do typowych algorytmów dających obraz ostry, ale bardzo nienaturalny.

  8. #28
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Znaczy się, że już b-spline sam ostrzy przy powiększeniu --nie trzeba poprawiać?

  9. #29
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    przykładowo tutaj sobie to 800x600 powiększyłem do 2400x1800 stosując algorytm dwusześcienny do powiększania obrazu
    na to nałożyłem tez delikatny szum. rozmiar się zwiększył rozdzielczośc zostaje 240 dpi Operacja przeprowadzona w CS3

    W jakiejś książce Scotta Kelby było fajnie opisanie powiększanie tylko muszę się do tego dogrzebać...

    zaraz dodam link...

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50 Zobacz posta
    Znaczy się, że już b-spline sam ostrzy przy powiększeniu --nie trzeba poprawiać?
    Nie ostrzy... raczej robi... dobrze po prostu robi To oko z przykładu wcale nie jest ostre, a fajne.
    Ostrzenie jest tym mniejsze im większy format, tak ogólnie oczywiście. Przy metrowych wymiarach to już raczej wystarczy sprawne szkło i w miarę dobra matryca, bez podnoszenia kontrastów na krawędziach (czyli ostrzeniu) się obejdzie. Ewentualnie tyle, żeby zlikwidować efekt dyfuzji świateł (clarity w acr-ze to naprawia).

Podobne wątki

  1. E510 & e30 & e3
    By kasprzyk in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26.07.10, 11:54
  2. e510 AF
    By aikidudi in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.06.09, 11:35
  3. e510 - cf vs. xd
    By krzysiekz in forum E-System
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.03.08, 17:35
  4. teleobiektyw dla e510
    By taxman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 14.03.08, 01:01
  5. E1 i E510
    By HrabiaMiod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 20.11.07, 14:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.