Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: aerofotografia - latawiec, balon, samolot ?

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    aerofotografia - latawiec, balon, samolot ?

    Chcę... od dawna cchę zacząć robić zdjęcia z góry
    Nie chcę robic licencji latac na paralotni itp itd...

    ścieżek mam kilka ale nie wiem która najlepsza

    1) Latawiec - jest sporo osób z fajnymi efektami
    2) balon - oprócz meteorologów i projektu puszczenia balona z aparatem w górne warstwy troposfery - nie znam nikogo
    3) zdalnie sterowany model z własnym napedem ( raczej samolot bo śmigłowiec trudny do ogarnięcia ) ( fpv)


    i teraz pytanie do ludzi co siedza w temacie...

    Co wybrać, co ma jakie wady a jakie zalety, co ma jaki koszt a co ma najlepszy stosunek ceny do jakosci...

    Nie chcę przesyłac sygnału na ziemię ( przynajmniej teraz ) zadowoli mnie wyzwalanie zdjęć pilotem, czy seryjnie...

    no właśnie w co w/g Was wejść

    wadą latawca i balona jest możliwość wyładowań latem.. to na pewno ale oprócz tego ?

    hmmm ? rozwinie się jakoś wątek ?

  2. #2
    kowalikster
    Gość
    W związku z ostatnimi ortograficznymi nagonkami odczytałem tytuł jako aerORTOGRAFIA. Ehhhh
    EOT

  3. #3
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Latawiec czy balon na uwięzi są najłatwiejsze do opanowania.
    Co do modelu...
    Jeżeli nigdy nie latałeś modelami RC, to może Ci się wydawać, że to proste i tanie. Niestety, nic bardziej mylnego i każdy swoje krety musi zaliczyć, jak też wybecalować ładnych parę stówek na dzień dobry
    Natomiast latanie fpv to już w ogóle osobna para kaloszy.

    Zapraszam tutaj - http://pfmrc.eu/index.php - niektórzy koledzy już zęby zjedli na lataniu i robieniu zdjęć z powietrza, a i dział fpv rośnie w siłę.
    Pozdrawiam
    Michał

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Posty
    623
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nie próbowałem robić jeszcze takich zdjęć ale temat dość ciekawy

    moim zdaniem balon będzie chyba najlepszym sposobem uniesienia aparatu w górę .

    Wada latawca jest taka ze gdy nie ma wiatru nie lata .

    Co do samolotów sterowanych śmigłowców etc to wątpię by takie zabawki uniosły aparat . Generalnie modele samolotów są bardzo lekkie by mogły unosić się w przestworzach . I jest jeszcze problem lądowania .

    Pozdrawiam
    Jestem taką marionetką nieasertywną
    "Pojęcie szumu jest pojęciem względnym."

  5. #5
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Powyżej kilkunastu metrów nad ziemią wiatr wieje prawie zawsze, więc latawiec jest bardzo dobrą opcją.

    Rennsport, o modelach to jesteś uprzejmy pisać klechdy ludowe. Prawdopodobnie zdalne sterowanie kojarzy Ci się tylko z chińskimi zabawkami ze sklepu z zabawkami. Na forum o takich to nawet nie rozmawiamy, bo klawiatur szkoda.
    Pozdrawiam
    Michał

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Witam serdecznie.

    Latam modelami RC i potwierdzam co już napisano. Zbyt ryzykowne byłoby umieszczanie aparatu na takim modelu. Poza tym taki, który uniósłby aparat będzie bardzo duży i drogi. Przeciętne modele elektryczne mają masę poniżej kilograma. 2kg. model elektryczny to już dużo. Odejmując teraz masę aparatu niewiele zostaje na konstrukcję. Spalina zapluje Ci aparat olejem i wszystkie zdjęcia będziesz miał poruszone od drgań. Daruj sobie.
    Latawiec flowform, np. taki: http://www.marema.republika.pl/ff.html
    Tylko nie uszyj zbyt dużego bo sam będziesz mógł fotografować z wysokości
    To prawda, że od kilkunastu metrów w górę wieje prawie zawsze. Nawet kiedy na dole jest flauta. Nie raz doświadczyłem tego w pracy, kiedy kolega na dole smażył się w słońcu przy bezwietrznej pogodzie a ja na 50m. wieży nie słyszałem własnych myśli.
    Albo balon. Tylko, że wiatr mu trochę przeszkadza. Chyba, że nie musi być na uwięzi?
    Pozdrawiam.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar MiQ27
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Posty
    64
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Umieszczanie aparatu na modelu nie jest specjalnie ryzykowne, bo koledzy tak robią. Niektórzy mają całe galerie zdjęć z powietrza. Np. tu http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=10839
    Ja osobiście bym się jeszcze nie odważył, bo moje umiejętności pilotażowe są jak na dziś nieduże.

    Stosowny model motoszybowca z napędem elektrycznym (rozpiętość ok. 2m), który uniesie jakiś kompaktowy aparat, z całym niezbędnym osprzętem to wydatek rzędu 1000 zł. Ale najpierw trzeba nauczyć się tym latać.
    Pozdrawiam
    Michał

  8. #8
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Dziadek
    Dołączył
    Oct 2005
    Mieszka w
    Rybnik
    Posty
    1.192
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria
    Po pierwsze brak armat...

    Były modelele Olumpusa bodajże 320 i 350 które miały możliwość cyklicznego wyzwalania migawki. Były stosunkowo lekkie i o ile mnie pamięć nie myli Jack właśnie taki podpinał do latawca.

    Nie wyobrażam sobie innego sposobu wyzwalania, no poza dodatkowym mechanizmem obciążającym konstrukcję.


    Zajrzyj proszę tu:

    http://www.fotolatawiec.olympusclub.pl/
    pozdrawiam

    Jasiu z Rybnika

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MiQ27 Zobacz posta
    Latawiec czy balon na uwięzi są najłatwiejsze do opanowania.
    Co do modelu...
    Jeżeli nigdy nie latałeś modelami RC, to może Ci się wydawać, że to proste i tanie. Niestety, nic bardziej mylnego i każdy swoje krety musi zaliczyć, jak też wybecalować ładnych parę stówek na dzień dobry
    Natomiast latanie fpv to już w ogóle osobna para kaloszy.

    Zapraszam tutaj - http://pfmrc.eu/index.php - niektórzy koledzy już zęby zjedli na lataniu i robieniu zdjęć z powietrza, a i dział fpv rośnie w siłę.
    wiem, zdaję sobie sprawę na na pfmrc już jestem i czytam
    myślę chyba o easygliderze ale jeszcze nie wiem czy się chcę w to ładować



    Do Jacka jeszcze nie pisałem na razie śledzę po cichu jego wypowiedzi prasowe i radiowe oraz linki z jego www Już sporo się nauczyłem

    Jacek na pewno jest dla mnie specjalistą od latawców

    ale myślę jeszcze pomału o fpv

Podobne wątki

  1. Prawie jak samolot
    By Sylwek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 25.05.07, 08:42
  2. samolot
    By marcju in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16.01.05, 12:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.