Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: Karta pamięci do E-620 a prędkosć opróżniania bufora

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Wielkie dzięki majkelx i romek1967 - +rep.

    Rezultaty dla Kingstona (mam takiego samego ) podobne jak u mnie, może ciut wolniej (rozumiem że te czasy są podane od "punktu zero" czyli wciśnięcia spustu). Czyli testy na szybko świadczą chyba o tym, że karty:

    1) Nie mają deklarowanej prędkości (w każdym razie zapisu) jako pewnik (może na pudełku czy karcie pisze "min", "max" albo "up to" ale nie każdy czyta - a moze takiego dopisku nawet drobnym druczkiem nie ma)

    2) Fatalny rozrzut jest też dla kart Sandiska albo co chyba bardziej prawdopodobne - można trafić na podróbę o gorszej jakości

    Oj ten SanDisk gdyby faktycznie trafić dobry egzemplarz... To jest to czego szukam. Cena ok. 360,- złotych za 16GB do przełknięcia (poszukałem w sklepach internetowych, są też 8GB od ok. 220,-).
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  2. #12
    | OlyJedi Awatar pajkert
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    57
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ja także dodam, niestety nie posiadam w tej chwili stopera, więc bez podawania skund, że do E-620 używam Kingston'a Elite Pro 16 GB 133x - tego "zielonego". Mam tez SanDisk III 4 i 8 GB. Gołym okiem mogę powiedzieć, że SanDiski "trójki" są trochę szybsze od Kingstone'a, szybciej przestaje migać dioda przy zrzucaniu bufor->karta po zapisaniu bufora.

    Ale Kingstone to jest teoretycznie tylko 133x, a Pretec az 233x. No i się okazuje, że te karty Pretec 233x nie są tak szybkie, a wręcz wolniejsze niż Kingston! W DFV z lutego jest duży test kart, pewnie wielu z Was czytało. I tam już także zwróciłem uwagę, że Kingston133x osiąga wyniki takie jak Pretec 233x... no i romek1967 potwierdza to samo.

    Z testu w DFV wynika, że pod tą marką są też szybkie karty 667x. Ciekawe, czy ktoś z Forum tych próbował...
    E620+ZD12-60+ZD14-42+ZD40-150+ZD35+HLD-5+Helios44M-MF2+Pentacon135F2.8+FL36R+Lowepro Nova200AW+FastPack 250

  3. #13
    | OlyJedi Awatar romek1967
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    4.776
    Siła reputacji
    157
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    rozumiem że te czasy są podane od "punktu zero" czyli wciśnięcia spustu
    Tak, to czasy mierzone od startu - wciśnięcia spustu migawki

    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    2) Fatalny rozrzut jest też dla kart Sandiska albo co chyba bardziej prawdopodobne - można trafić na podróbę o gorszej jakości

    Oj ten SanDisk gdyby faktycznie trafić dobry egzemplarz... To jest to czego szukam. Cena ok. 360,- złotych za 16GB do przełknięcia (poszukałem w sklepach internetowych, są też 8GB od ok. 220,-).
    mój SanDysk pochodzi prosto od dużego dystrybutora, więc zakładam że jest oryginalny Zresztą tak jak Pretek.
    The question is: What is a Mahna Mahna?

  4. #14
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    mój SanDysk pochodzi prosto od dużego dystrybutora, więc zakładam że jest oryginalny Zresztą tak jak Pretek.
    A można wiedzieć gdzie? Jeżeli sprzedają wysyłkowo to chyba tam zamówię.
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez romek1967 Zobacz posta
    Moominq - zrobiłem ciut dokładniejszy teścik E-620, zmierzyłem na 3 kartach po ilu fotkach (RAW) zwalnia, jak długo robi serię 10 klatek i po jakim czasie kończy je zapisywać na karcie

    Karta Kingston ElitePro 133x 4 GB
    szybka seria = 5 RAW = 1,4 s
    10-ta klatka po 8,5 s
    koniec zapisu na karte po 16,3 s

    Karta Pretec 233x 16 GB
    szybka seria = 5 RAW = 1,4 s
    10-ta klatka po 11,2 s
    koniec zapisu na karte po 21,7 s

    Karta SanDisk 400x 16 GB
    szybka seria = 7 RAW = 2,3 s
    10-ta klatka po 3,7 s
    koniec zapisu na karte po 7,1 s

    Jak widać SanDisk wymiata, ale szokiem dla mnie był Kingston który powinien być dwa razy wolniejszy od Preteca a jest prawie odwrotnie. Nie wiem co o tym myśleć.... Wszystkie katry zostały sformatowane na E-620 dla pewności.

    No i mam kartę - Sandisk 16GB 60MB/s - dzięki za pomoc w zakupie. Faktycznie wymiata, jest nawet lepiej niż wynikało z Twojego testu, tzn. bez spowolnienia robi 8 (czasem 9) RAWów, potem faktycznie hamuje do ok. 2fps - i tak nieźle. To mi absolutnie wystarcza.

    @majkelx - albo Twoja karta to pechowy egzemplarz albo model 8GB jest znacznie wolniejszy (tak też wynikało z testu DFV, ale różnica była stanowczo mniejsza). RAW + Jpeg S(N) robi 6 bez spowolnienia, potem ok. 1,5fps.
    Ostatnio edytowane przez Moominek ; 17.02.10 o 20:23
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar majkelx
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Wroc
    Posty
    278
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    [...]
    @majkelx - albo Twoja karta to pechowy egzemplarz albo model 8GB jest znacznie wolniejszy (tak też wynikało z testu DFV, ale różnica była stanowczo mniejsza). RAW + Jpeg S(N) robi 6 bez spowolnienia, potem ok. 1,5fps.
    Hmm, wcześniej się nad tym nie zastawiałem, spróbuje ją jeszcze sformatować w 620 tak dla testu.

    A co Ci w trakcie tego testu pokazuje licznik bufora (cyferka w [] w wizjerze)? np przy 5 z serii pokazuje że ma jeszcze zapas na 1?

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez majkelx Zobacz posta
    Hmm, wcześniej się nad tym nie zastawiałem, spróbuje ją jeszcze sformatować w 620 tak dla testu.

    A co Ci w trakcie tego testu pokazuje licznik bufora (cyferka w [] w wizjerze)? np przy 5 z serii pokazuje że ma jeszcze zapas na 1?
    Hmmm, mnie nic nie pokazuje, jest [4] i jak wciskam spust to wyświetlacz w wizjerze gaśnie aż do jego zwolnienia ... i wtedy widać jak bufor "odzyskuje" cyferki

    Zrobiłem jeszcze teścik na szybko, seria 20 fot za każdym razem, priorytet migawki 1/100s żeby nie było że ma wpływ na wyniki. Test powtórzyłem 3 razy w każdym trybie, wyniki prawie identyczne za każdym razem, liczyłem klapnięcia migawki + stoper w ręku.

    Tylko RAW:
    - 8 RAW bez spowolnienia
    - 2fps po zapchaniu bufora
    - ok. 2-2,5s opróżnienie bufora

    RAW+JPG S(N):
    - 6 RAW+JPG bez spowolnienia
    - 1,6fps po zapełnieniu
    - ok. 3s opróżnienie bufora

    Tylko JPG L(SF) - nie schodzi poniżej 3fps, można nabijać licznik migawki
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Moominek
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1.587
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Moominek Zobacz posta
    @majkelx - albo Twoja karta to pechowy egzemplarz albo model 8GB jest znacznie wolniejszy (tak też wynikało z testu DFV, ale różnica była stanowczo mniejsza).
    Uzupełnienie: zerknąłem do lutowego DFV dla pewności - patrzyłem nie na tą kartę w tabelce... Między wersją 8GB a 16GB jest straszna różnica w średniej prędkości zapisu - 28,4 vs 43,2 MB/s...
    "...był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się."

Podobne wątki

  1. Karta pamięci xD
    By Dawidek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 8.09.08, 15:25
  2. C-750 UZ i karta pamięci
    By rmacieja in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 8.03.08, 23:52
  3. KARTA PAMIĘCI 512 Mb do C 770 UZ ??
    By triumf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.10.07, 12:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.