Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Stary poczciwy Zenit

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Przeszkadza...? Właśnie to mi się w nim podoba. Ta soczystość koloru.

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dembitzer Zobacz posta
    Przeszkadza...? Właśnie to mi się w nim podoba. Ta soczystość koloru.
    No to sie roznimy znacznie.No ale ja raczkuje w temacie jeszcze.

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Powiem wprost i brutalnie... zdjęcia są słabe i technicznie (makro to nie wcale kadr centralny, centralny jest najprostszy, co nie znaczy najlepszy) i słabe merytorycznie. Co chciałeś nam przez to zdjęcie przekazać? Kwiatek jaki jest każdy widzi, a nawet gdyby nie to i tak zdjęcie do encyklopedii by się nie nadawało na dokumentalne, właśnie z powodu błędów technicznych. Czym robione to nie ma znaczenia, nie wiem po co tak ostentacyjnie się tym chwalisz. Ja nigdy nie podaję czym robię zdjęcia, chyba, że ktoś mnie o to zapyta.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  4. #14

    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Chwalisz...? No dziwne zwyczaje tu panują, widać co forum to obyczaj.
    P pierwsze na niektórych forach dotyczących fotografii tradycyjnej standardem jest podawanie obok zdjęcia informacji na temat sprzętu jakim się owo zdjęcie pstryknęło, bo i tak wiadomo było, że padną pytania na ten temat.
    Po drugie ponad dwudziestoletni zenit to jest dla Cibie chwalenie się...? Reakcja co najmniej jakbym pisał, że zdjęcie zrobiłem Hasselbladem H4D 50. Bez jaj...
    Encyklopedia...?
    To zdjęcie było robione pod zimę. Patrzę na tego słonecznego mleczyka i mi trochę lepiej.
    W galerii OC (nawet w Twojej) jest masa zdjęć makro z centralnym kadrem i z wysokimi ocenami więc potraktuję to jak kwestię gustu, a to jak wiadomo nie za bardzo podlega dyskusji...
    Ostatnio edytowane przez dembitzer ; 5.02.10 o 18:08

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Czyżbym czuł jakiś bardziej napięty ton wypowiedzi? Wyraziłem swoje zdanie, możesz się z nim zgadzać, możesz mnie totalnie olać i kliknąć w przycisk ignoruj . Skoro jednak zamieszczasz fotki na forum, musisz się liczyć z krytyką. Nie lubię słodzić i jeżeli zdjęcie mi się nie podoba, to to piszę. Nie ma dla mnie znaczenia czym zostało zrobione. Nie wyrażam opinii w imieniu całego forum, więc proszę nie porównuj mnie do innych ocen w galerii, chyba, że ja je wystawiłem.

    Co do zenitha, nie zauważyłem, że wątek jest w kat. analogowej, myślałem, że w ocenie zdjęć. Więc cofam zarzut z podawaniem sprzętu, ale jeszcze raz podkreślam, że to dla mnie nie istotne.

    Proponuję wrzucać kolejne fotki i się nie zrażać krytyką, a wyciągać z niej wnioski. Przy prezentacji zdjęć zastanów się co chcesz przez nie przekazać. Akurat tego, że było ono robione "pod zimę" kompletnie nie zauważyłem. Dla mnie to zdjęcie kwiatka i nic więcej.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #16
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky Zobacz posta
    Przejscia miedzy kolorami sa wreszcie normalne. Miekkie i naturalne bez tych cyfrowych kresek na obrzrezach.
    Cz.ch.
    ----------------------
    Zwykle byliśmy zgodni w różnych sprawach, ale tym razem będzie polemika
    Moim zdaniem zdjęcie nie pokazuje przewagi techniki analogowej - jest nieostre (być może poruszone) i mydlane. Mam takiego młodszego kolegę w Zamościu, który mnie dręczy tematem teoretycznej wyższości zdjęć tradycyjnych... A ja mu zawsze proponuję wykonanie zdjęć porównawczych i danie pod ocenę wykwalifikowanym osobom postronnym Uważam, że technika analogowa wykaże wyższość pod warunkiem zachowania maksymalnej precyzji na wszystkich etapach (jak wspomniał Mirek54). Jest o wiele bardziej pracochłonna, droższa i skomplikowana, a to powyższe zdjęcie kwiatka demonstruje jej bezsens w czasach cyfrowych... Jeśli wróciłbym do filmów, to wyłącznie w formacie 6x6 (lub większym) korzystając ze specjalistycznych labów profesjonalnych (bo już dawno zlikwidowałem własną ciemnię tradycyjną) --pozdrawiam Wszystkich
    Ostatnio edytowane przez irek50 ; 5.02.10 o 20:23

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky Zobacz posta
    Przejscia miedzy kolorami sa wreszcie normalne. Miekkie i naturalne bez tych cyfrowych kresek na obrzrezach.
    I w tym momencie wypada napisać ''a kuku, to z cyfry!''
    Zapewniam Cię, że nie ma najmniejszych szans stwierdzić z czego to mając obrazek wielkości 800x800 pikseli na ekranie.
    A te cyfrowe kreski na obrzeżach likwiduje się (a raczej nie dopuszcza do ich powstania) mądrym wyostrzaniem (a nie defaultowym z aparata czy opisanym w 95% podręczników szopa, z rawa). Podobnie z kolorami, to sprawa wymachania suwakami w aplikacji.
    Chyba, że ktoś nie lubi machać, to wtedy analogiem najszybciej.

  8. #18
    | OlyJedi Awatar qwert
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    248
    Siła reputacji
    91
    Moja galeria
    @qwert - a przyjrzałeś się dokładnie...? na moim monitorze środek jest ostry i tak miało być.--- Wszyscy powtarzają Ci że to mydło a Ty się upierasz że tak ma być.
    Ostatnio edytowane przez qwert ; 5.02.10 o 19:47

  9. #19
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Janko Muzykant: ... tym bardziej, że zdjęcie przeszło dygitalizację na skanerze. Na OC jeszcze nie widziałem foty z filmu, która by mi się podobała technicznie, a przy większości to idzie się załamać --pozdrawiam

  10. #20
    qbic
    Gość
    Ze tak zapytam nieśmiało o jakich kreskach cyfrowych mowa?

Podobne wątki

  1. Zenit 12XP Pytanie
    By AK. in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 1.07.11, 08:49
  2. zenit 1,9 50
    By krop in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.09, 18:11
  3. E-510 + 12-60 czy E-510 +14-54 + 40-150 (stary)
    By mishra123 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 10.05.08, 12:07
  4. Stary, ale dobry E-10
    By excel in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15.12.05, 19:42
  5. Architektura(?): Stary cmentarz
    By Wiedźma in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 25.08.04, 20:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.