Strona 48 z 76 PierwszyPierwszy ... 38464748495058 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 471 do 480 z 752

Wątek: Olympus E-PL1

  1. #471
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hasos Zobacz posta
    a jak ma się sprawa z nagrywaniem filmów w PEN, tzn. z odgłosem AF, bo wyczytałem, że ten dźwięk się nagrywa i jest słyszalny. Czy to mocno słychać?
    Z kita tak, z 14-150 raczej nie (ale musiałbym się przysłuchać).

  2. #472
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1.067
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Przejrzałem sample z tego aparatu i powalają na glebę rozdzielczością. Jak Olek pójdzie tą drogą to będzie dobrze.

  3. #473
    | OlyJedi Awatar merti
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    kajś miedzy Hanysomi a Góralomi
    Posty
    543
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Nie wiem pod co to podpiąć więc wpisuję tutaj: Porównanie ISO aparatów typu EVIL
    E-420 +14-300 oraz inne szpeje
    From The Earth

  4. #474

    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    49
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    No i NEX5 pozamiatał

  5. #475
    endzi
    Gość
    Większa matryca NEX'a robi swoje. Tu nie ma cudów. Szumy to oczywiste, ale nie tylko. Widać to szczególnie na wyższych ISO w ilości szczegółów. Tam gdzie NEX jeszcze bez problemów wyciąga tam w m4/3 już ciemna plama.

    Natomiast widać również rolę softu. Na plus i to zdecydowany w GH1, który wg mnie wypadł rewelacyjnie. Natomiast na minus w samie NX, tu w zasadzie nie ma co komentować.
    Ostatnio edytowane przez endzi ; 17.08.10 o 23:51

  6. #476
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Przeglądnąłem ostatnie sample i muszę wycofać zarzuty o fatalnej jakości optyki, widać - wcześniej to były jakieś wersje beta.
    Na dziś jest bardzo przyzwoicie (zwłaszcza kit) i teraz do szczęścia przydałoby się jakieś 16-105/4.
    Jedynym poważnym ograniczeniem jest brak sensownej współpracy z czymkolwiek poza dedykowanymi obiektywami.

  7. #477
    endzi
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Janko Muzykant Zobacz posta
    Jedynym poważnym ograniczeniem jest brak sensownej współpracy z czymkolwiek poza dedykowanymi obiektywami.
    Co masz na myśli. Dlaczego brak sensownej współpracy?

  8. #478
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez endzi Zobacz posta
    Co masz na myśli. Dlaczego brak sensownej współpracy?
    Nie działa af

  9. #479

    Dołączył
    Aug 2010
    Mieszka w
    Festung Breslau
    Posty
    64
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    no kurcze, jednak ten nex jest niezły - biorąc pod uwagę jakość zdjęć, to nie ma konkurenta. trudny wybór...

  10. #480
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Tarnów/Kraków
    Posty
    901
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Witam wszystkich Forumowiczów. Jeśli mogę swoje 3 grosze wtrącić, to wziąłem owszem NEXa do ręki w sklepie i powiem tak - wygląda to naprawdę ładnie, zgrabnie i lekko tylko z obiektywem stałoogniskowym. Już z kitowym zoomem 3x NEX wygląda jak potworek, a co dopiero z teleobiektywem. Po prostu coś za coś, matryca APS-C wiadomo że da lepszy obraz od 4/3, ale nie da się zaprojektować do niej obiektywu małego i jednocześnie dobrego optycznie (poza stałoogniskowym). Peny Olympusa moim skromnym zdaniem są dużo lepiej pomyślane, bo z kitem 3x wciąż zachowują kompaktowy rozmiar, można je nosić na pasku, albo w kieszeniu polaru np. , a nawet z zoomem 14-150 nie wygląda jeszcze tak źle. Dużą zaletą jest stablizacja w korpusie, dzięki temu też obiektywy Olka są mniejsze, a korpusy pozostają małe, bo stablizacja matrycy zajmuje mniej miejsca.
    pozdrawiam
    Tomek

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.