Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: E300 - mam awarie sprzętu

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    Ej no, przecież nigdy się nie sypały jak tynk na pałacu kultury. Co to jest 70 tysięcy klapnięć lustra przez tyle lat?
    Jak oddawałem słabego w tej kategorii Nikona d70 w dobre ręce, miał ponad 150 tysięcy zdjęć na koncie. Klika do dziś.
    Chodzi mi tylko i jedynie o to, że te puszki chyba nie miały przewidzianego takiego przebiegu, nic więcej. Natomiat, jak się czyta takie rzeczy to człowiek spokojniejszy o tego E-500, który leży w szufladzie z przebiegiem ok 40K i nawet jest nadzieja, że jeszcze pobryka.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  2. #12

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Z opisu wynika jakby lustro nie zawsze się unosiło. Może na mrozie prowadnica się wygła lub coś w mechanizmie podnoszenia?
    Po odkręceniu obiektywu widać dokładnie , że raz na 30 razy lustro się unosi...

    Ponieważ nie mam odwagi rozkręcać tego aparatu i bawić się później w poszukiwania małej sprężynki, która wystrzeliła 'gdzieś' w świat pozostaje oddać mi go do serwisu, znalazłem ten:

    http://www.ftronik.pl/marki.html

    Macie z nim jakieś doświadczenia ?

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar droplet
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.359
    Siła reputacji
    112
    Moja galeria
    Ja naprawiałem E-510 po gwarancji w tym serwisie

    http://www.okserwis.com.pl/

    naprawili, trwało to bardzo długo bo czekali na części od Olympusa.

  4. #14

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    www.ftronik

    No i się narobiło... Dostałem info z serwisu:

    "Uszkodzona migawka.Demontaż aparatu fotograficznego.Demontaż panela LCD.Demontaż osłon.Demontaż gł.elektroniki.Demontaż elektroniki I/O.Demontaż migawki-wymiana.Synchronizacja mechanizmu.Montaż oraz kontrola poprawności montażu.Test komputerowy.
    Regulacja komputerowa.Czyszczenie,konserwacja zespołu lustra oraz sublustra.Czyszczenie,konserwacja matówki.Czyszczenie,konserwacja matrycy CCD.Naniesienie środka antystatycznego.Regulacja komputerowa AE.Synchronizacja czasów migawki.
    Czyszczenie,konserwacja korpusu oraz obudowy.Czas oczekiwania na podzespoły ok.2 m-cy."

    Wycenili to na 800zł... czyli w poniedziałek robię pogrzeb korpusu

    Co do samego serwisu, to w 3 dni miałem wykonany ten opis, czyli szybko dla mnie na +, Co do Pań w serwisie przyjmujących sprzęt (warszawa), to chyba ich pierwsza praca bo traktują klientów jak by im łaskę robiły, więc chyba jeszcze nie nauczyły się szanować swojej pracy więc tu minus.

    Swoją droga, chyba sam zabiłem ten aparat kiedy wyszedłem z nim w czasie kiedy była bardzo niska temperatura...to była droga lekcja.

Podobne wątki

  1. Testy sprzętu ...
    By borowik23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.05.09, 19:30
  2. e300 a e300 Evolt
    By maryo in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21.06.06, 12:50
  3. Awarie AF w E1 (backfocus) - NAPRAWIONE !!!
    By cra3y in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.01.06, 13:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.