Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E300 - mam awarie sprzętu

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E300 - mam awarie sprzętu

    Witam

    Kilka dni temu podczas robienia zdjęć przy ok -20 stopniach mój aparat zaczął dziwnie się zachowywać, tzn co któreś zdjęcie (czasem co 4, czasem co 10) wychodziło zupełnie czarne, i z tego co wyłapałem uchem odgłos robionego zdjęcia był znacznie różny od tego do którego jestem przyzwyczajony ( mam na myśli odgłos mechaniczny). Pomyślałem, że to od mrozu, jednak wczoraj podczas robienia zdjęć w temperaturze pokojowej, sytuacja powtórzyła się przy czym co piąte zdjęcie WYCHODZIŁO NORMALNIE reszta była czarna. Chwile później aparat znów działał, chwile później znowu przestawał.

    Mój aparat ma >70k przebiegu, domyślam się, że to może być już jego koniec, ale być może się mylę, i szczerze mówiąc mam taką nadzieję, bo sprzęt nigdy mnie nie zawiódł.


    Czy ktoś z Was miał może podobny przypadek ? Jeśli tak będę wdzięczny za wszelkie rady.

    Pozdrawiam

    Paweł

  2. #2
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Lustro działa tak jak powinno?

    Odkręć obiektyw i sprawdź (zrób kilka zdjeć)

  3. #3
    | OlyJedi Awatar szalik07
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    144
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Może to są następstwa pracy na mrozie.. albo połączenie juz mocnego zużycia z ekstremalnymi warunkami, dało efekt taki, że migawka padła wcześniej niż powinna.

    O ile to migawka Sposób podany przez Grizza powinien Ci dać odpowiedź co nie działa. Ewentualnie możesz ustawić wstępne podnoszenie lustra i jakąś długą ekspozycję, tak by oddzielić odgłos klapnięcia lustra od dźwięku migawki i nasłuchiwać którego brakuje.

    I pewnie czeka Cię serwis...
    Ostatnio edytowane przez szalik07 ; 28.01.10 o 11:03

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Kiedys nocą tez mi sie tak działo, przestraszony przestałem robic zdjęcia. W nocy postanowiłem już nic nie grzebac a rano juz działalo wszystko prawidłowo i tak jest do dzisiaj.

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    To nie migawka, migawkę jak szlak trafi to już dobrych zdjeć robić nie będzie. Poza tym zdjęcia są nie czarne, a prześwietlone i dźwięk jest taki mało przyjemny...

    Poszła mi migawka w E1 kilka lat temu.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Z opisu wynika jakby lustro nie zawsze się unosiło. Może na mrozie prowadnica się wygła lub coś w mechanizmie podnoszenia?
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  7. #7
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Znajomej E-500tka podobnie zachowywała się podczas ostatnich mrozów, zdjęcia czarne, bo się lustro nie podnosiło. W cieplejszych temperaturach wszystko jest okej. Te aparaty widać nie są przystosowane do aż takich mrozów
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MuchSoft Zobacz posta
    [...]

    Mój aparat ma >70k przebiegu, domyślam się, że to może być już jego koniec, ale być może się mylę, i szczerze mówiąc mam taką nadzieję, bo sprzęt nigdy mnie nie zawiódł.

    [...]
    70K na E-300? O, bracie, to mocarz jesteś i mocarny sprzęt posiadasz. To tak zupełnie offtopicznie rzecz jasna. Miałem E-300 i wiem, że to mocny sprzęt jest, ale nie spodziewałem się, że taki przebieg można na nim wyrobić.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  9. #9
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    70K na E-300? O, bracie, to mocarz jesteś i mocarny sprzęt posiadasz. To tak zupełnie offtopicznie rzecz jasna. Miałem E-300 i wiem, że to mocny sprzęt jest, ale nie spodziewałem się, że taki przebieg można na nim wyrobić.
    Ej no, przecież nigdy się nie sypały jak tynk na pałacu kultury. Co to jest 70 tysięcy klapnięć lustra przez tyle lat?
    Jak oddawałem słabego w tej kategorii Nikona d70 w dobre ręce, miał ponad 150 tysięcy zdjęć na koncie. Klika do dziś.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    mój padł po ponad 50K i tylko dlatego, że zamókł. Chociaż po wysuszeniu jeszcze pół roku klepałem kadry. W końcu pewnej zimy matryca chyba zaczęła padać bo jakoweś fiolety wybijały w cieniach itp.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

Podobne wątki

  1. Testy sprzętu ...
    By borowik23 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14.05.09, 19:30
  2. e300 a e300 Evolt
    By maryo in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21.06.06, 12:50
  3. Awarie AF w E1 (backfocus) - NAPRAWIONE !!!
    By cra3y in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.01.06, 13:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.