Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: lightroom 2 dla fotografow heliona

  1. #1
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria

    lightroom 2 dla fotografow heliona

    Zna ktoś ?
    Ma ktoś ?
    opinie ? wrażenia ?
    szczera recenzja ?

    warto wydać stówkę na tę książkę
    http://helion.pl/ksiazki/pclifo.htm


    przewertowałem oryginał swego czasu i byłem pod wrażeniem ilosci zawartych informacji, ale czy są sensowne, czy to takie picu picu lanie wody ?

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Nie wiem, nie znam tej książki. Helion udostępnia (pdf) obszerny fragment (spis treści i cały jeden rozdział) innej książki - Sekrety cyfrowej ciemni Scotta Kelbyego. Edycja i obróbka zdjęć w programie Adobe Photoshop Lightroom.
    Dużo syntetycznych i przydatnych informacji, przeczytanie tego fragmentu wzbogaciło mnie o kilka kruczków. Nie wiem czy Tobie się przyda ale polecam każdemu, kto zaczyna pracę w LR. Może sobie kupię nawet całą tę książkę.
    Ostatnio edytowane przez Karol ; 27.01.10 o 10:44
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria

    Thumbs up

    Ja z tego typu wydawnictwami mam zawsze jeden i ten sam problem - nie wiem na ile mogą być dla mnie przydatne.
    Przymierzałem się kiedyś do książki wspomnianej przez Ktotka. Po kilkukrotnym przewertowaniu okazało się, że jest tam więcej informacji, które już posiadam niż wiedzy, którą jeszcze mógłbym i chciałbym zdobyć. Oczywiście trafiło się kilka trików i opisów, których nie znałem i mnie zainteresowały, ich ilość jednak wydawała mi się zaledwie kroplą przy całej zawartości. No i jest zgrzyt, bo chęci do pogłębiania wiedzy posiadam, ale nie trafiłem jeszcze na takie wydawnictwo, które by mnie skłoniło do poważniejszego zainteresowania się nim.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Eddie - racja. Mam takie same odczucia co do kilku książek. Generalnie poradniki ściśle techniczne odpuściłem sobie jakiś czas temu. Czytać tego "od dechy do dechy" się nie da bo irytuje morze informacji, które się już posiada. Jeśli już coś kupuję to jakiś album, zbór esejów czy podobne czytadło. A jak mam jakiś techniczny problem to szybciej go rozwiąże dobrze zadane pytanie w Googlach niż wertowanie poradnika. Takie czasy.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    O właśnie, właśnie.
    Dlatego też nie wydaje mi się, Dobas, żeby tytułowa książka w jakiś znaczący sposób poszerzyła Twoje horyzonty. Doświadczenie w obróbce zdjęć masz, w związku z tym wystarczy Ci trochę zabawy w LR2, żeby łatwo rozkminić co można przy jego pomocy zrobić.
    A 100 zeta zostaje na bardziej pożyteczne sprawy
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

Podobne wątki

  1. dla fotografów ślubnych i ne tylko
    By Karampuk in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.03.11, 23:10
  2. Cytaty znanych fotografów [w 21]
    By hades in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20.02.11, 20:06
  3. Porady dla młodych fotografów
    By Smerf Maruda in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18.11.08, 18:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.