Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Pies w biegu

  1. #11
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Wetnę Ci się kotem w "biegu".

    Pozdrawiam
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	41740_175.jpg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	108,4 KB
ID:	947  
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lessie
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    wrocław
    Posty
    2.256
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    oko nie poruszone

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Excel,
    Fotka przede wszystkim przedstawia ruch, zwinność, psią zabawę i radość. Smiejące się oczy, wirujący ogon, tulów w pędzie, mordka w podrzucie.
    Ruch jest podkreslony przez panningowanie, czyli panoramowanie (nie do końca udane), bo piesek jest ociupinkę za mało ostry z przodu. Także tło jest zbyt ekspresyjnie paskowane. Ale najwazniejsza jest psia radość i ochota do zabawy. Jak inni przedpiścy widziałbym troszke więcej ostrości na łebku, ale nie uważam to za duży mankament. Inne zalety w moich oczach przeważają.

    Taką fotkę jest bardzo trudno wykonać, ponieważ obiekt jest w szalonym, nieobliczalnym ruchu, a na tej powyżej udało się nie tylko uchwycić całą postać zwierzęcia, ale jeszcze ją zakomponowaćpo przekątnej (i to ciasno) i ten kij w pysku też, co znakomicie wzmacnia dynamikę.

    Im dalej odsuwam oczy od fotki tym więcej widzę ruchu, tym mniej przeszkadza tło.
    Mimo wyraźnych wad, fotkę oceniam dość wysoko.

    To nie jest majz, ponieważ ruch jest naturalny, czuje sie dynamikę na całym obszarze zdjęcia. Majz to jest sprawa, jak na moj gust, często sztuczna, ponieważ jest wykonywana wg szablonu, w którym rozmycie obiektów (całego zdjęcia) gra główną rolę, ma nadawać mu jakąś metafizykę.

    Gary,
    Twoje zdjęcie weselne mi się podoba. Tańcząca para jest bardzo autentyczna, na miejscu, adekwatna. Mniej ważna jest kompozycja, bo to reportazowa fotka i w dodatku z czuciem wykonana.
    Poruszenie głowy partnerki moim zdaniem pogarsza estetykę, ponieważ ma kontury rude pochodzące od oświetlenia żarowego.
    Pzdr, TJ

  4. #14
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Pies biegnie, a kot sie... turla
    Gdyby pies mial ostra mordke, to byloby bardzo dobrze. Niestety nie do konca ma, co psuje efekt zdjecia, bo zamiast ruchu fokta zaczyna ukazywac rozmazanie. Naprawde niewiele brakowalo.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  5. #15
    | OlyJedi Awatar zibi1303
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    2.876
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Nie Excel, ja nie powiedziałem, że mi się nie podoba, efekt z pasmami trawy jest fajny i podoba misie, szkoda właśnie że choć łeb nie jest czysty i dlatego powiedziałem, że przydałaby się stabilizacja.

    natomiast kotek RE, to raczej wytrzepuje coś aniżeli się rusza , ale ładnie wyszedł z tym okiem
    /*...................*/
    /* ...........................*/

  6. #16
    excel
    Gość
    Dziekuje wszystkim za bogate komentarze. Szczegolnie doceniam to, ze coraz czesciej fotki sa w pewnym stopniu szerzej analizowane, nie swoje fotki mam na mysli swoich, a ogolnie. Piszemy coraz czesciej podajac powod uznania krytyki. Niewazne czy ma to pozytywny czy tez negatywny wydzwiek. Najwazniejsze, ze jest konstruktywna. Bardzo to dobry trend, bo edukacyjny.

    Radek wkleil bardzo interesujaca fotke, ale napisac jak do tego doszedl, to juz nie. A ciekaw bylbym, sadze, ze nie tylko ja. Uchyl rabka tajemnicy?

    Jeszcze raz dziekuje.

    Pozdrawiam,
    excel

  7. #17
    OR | Honorowa wystawa Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar k@czy
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    38° 59' 1.46" -94° 44' 16.274"
    Posty
    4.169
    Siła reputacji
    156
    Moja galeria
    zapomnialem dodac, ze chyba ciezko jest zrobic panning, jesli obiekt przesuwa sie do ciebie, a nie rownolegle do ciebie (i jeszcze buja na boki)

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez excel
    Radek wkleil bardzo interesujaca fotke, ale napisac jak do tego doszedl, to juz nie. A ciekaw bylbym, sadze, ze nie tylko ja. Uchyl rabka tajemnicy?
    Musi zastosował jakiś wirujący efekt w PSie

  9. #19
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    Taką fotkę jest bardzo trudno wykonać
    Bez przesady. Wystarczy mieć cyfrówkę i już można walnąć fafdziesiąt jotpegów w trybie drive :-)

  10. #20
    excel
    Gość
    Aga,
    ja ma alergie na slowo PSie. Jakos mi sie tak brzydko kojarzy, ze roznie nieciekawie mi sie dzieje. A mam to od ponad roku. Mam nadzieje, ze wynajda jakis puder na to.

    pozdrawiam,
    excel

Podobne wątki

  1. pies w ogrodzie
    By ozzeR in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 9.07.07, 02:28
  2. Pies stróżujący
    By Tadeusz Jankowski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 26.10.06, 23:42
  3. Obserwujacy pies
    By JokeR in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.09.06, 09:47
  4. pies
    By gosiek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14.05.06, 21:37

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.