Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84

Wątek: oswietlenie studyjne

  1. #61
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez djus
    Hehe to nie na moją kieszeń. Chyba że wygram w totka to może. Ale wtedy już bym wydał ze 200.000 na sprzęt i wtedy nie cykałbym się o parę złotych. Ale jak na razie biedę klepie parę złotych robi mi różnicę
    1k to chyba nie jest duża różnica, choćby ze względu na softboxy

  2. #62
    | OlyJedi Awatar djus
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    282
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Dla mnie to jest dużo pieniędzy :P Jak na razie nigdzie nie pracują tylko czasem zlecenie się trafi na stronkę www jakąś to trochę grosza wpada ale to i tak nie na moją kieszeń. Jak bym zarabiał jeszcze na tym to jeszcze Ale znając moje słabe zdolności to tylko na hobby się zatrzyma pewnie
    Zapraszam na moją stronke http://www.fotoholic.pl

  3. #63
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Ja myślę, że wybór lamp to jak wybór systemu - dostępnych akcesoriów, jakości, gwarancji/serwisu, możliwości późniejszej sprzedaży przy małej stracie, etc.

  4. #64
    Awatar Marx07
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    106
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam
    Podczepie się pod temat z pytaniem.
    Czy lampy CY200K nadawałyby się jako doświetlenie sali np podczas robienia zdjęć na przyjęciu weselnym? Do tego jakieś wyzwalanie radiowe? Parasolki? Jak to widzicie? Ewentualnie jaki sprzęt by się do tego nadawał?

  5. #65
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    A ja dodam, że jeśli ktoś ma trochę kasy to może tez się pokusić o lampy Visatec, które pochodzą od tego producenta co Broncolor ale są dużo tańsze.

  6. #66
    | OlyJedi Awatar lukafa
    Dołączył
    Jan 2005
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    38
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    to ja doczepiam się do wątku z własnymi zagwostkami...


    chcialbym skonfrontowac takie zestawy/lampy (przy budzecie ok 3k)
    1. elinchrom dlite 4
    2. elfo MIQRO pro

    co do elinec
    - rozumiem, że ta lampa to jakiś wybryk firmy w sensie konstrukcji i można podpiąc tylko dedykowane modyfikatory (pod linie dlite)?
    - czy istnieje mozliwosc podpiecia gadżetów innych firm? może jakieś przejściówki ktoś widział
    - jak to jest z przegrzewaniem się? raczej nie będę potrzebował strzelania co 3 sekundy na pełnej parze. aż tak z tym jest?
    + większa moc niż elfo
    + lepsza jakość wykonania?! (aczkolwiek coś jest nie teges z ganiazdem synchro - mały plastikowy jack)


    do elfo:
    - czy ten model ma chłodzenie aktywne? w specyfikacji nic o tym nie ma. jeśli nie to pewnie haczą się jak elin
    - kopułka na przedzie. to jakby żart konstruktorów. czy to sprawia, że elfofskie modyfikatory też są detykowane pod linie miqro
    - jest zdecydowanie słabsza. dziwne jest natomiast ze na stronie wprost nie piszą ile to ma watosekund
    + możliwość podpięcia osprzętu quantuum



    co byście dodali nt tych sprzętów. czy jest sens pakować się w elinchrom, skoro rodzimy system oferuje całkiem sensowne rzeczy. jakie są możliwości rozbudowy? co byście wybrali pod względem mocy? 2xwięcej dla jednej strony. co z rozbudową?

    ah... były problemy z dostępem do elinchrom. dziś dostałem maila, że można brać od ręki widać magazyny są pełne

    proszę o opinie

  7. #67
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
    Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

    Pozdrawiam
    Radek święte słowa :) ja z moimi 250+350 nigdy nie narzekałem na brak światła za to wiele razy na jego nadmiar, pracuję przeważnie na przesłonie 8.0 o wykorzystaniu 2.0 mojej 50tki można niestety zapomnieć :(

    pozdrawiam
    A na jakich czulosciach pracujesz e1 w tym oswietleniu?

  8. #68
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Czytam to wszystko i juz sie na maxa gubie. Jesli idzie o sprzet studyjny jestem calkowita noga, laik jak w morde strzelil. Ale zachcialo mi sie zbudowac male studio no i mam dylemat tzn co potrzebuje, jakie, dlaczego do amatorskiej przygody w studio. Znalazlem cos takiego i jestem ciekawy czy to to do czegos sie nadaje:

    http://www.allegro.pl/item277781562_...regulacja.html

    http://www.allegro.pl/item277781567_...za_grosze.html ewentualnie + to

    No i to:
    http://www.allegro.pl/item281813234_..._2_napedy.html

    No i moje pytania:
    1. Jaki material nadaje sie na tlo, czy material na rolety (powiedzmy lekko przepuszczajacy swiatlo - czyli pewnie pochlaniajacy je, lub odbijajacy swiatlo - zero przepuszczalnosci) nadaje sie na tlo? Jesli tak to problem z glowy bo naped nie problem
    2. Oswietlenie + rozpraszanie swiatla - softbox czy parasolka?
    3. Czy to oswietlenie z linkow nadaje sie do czegos?
    Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze to co na poczatek potrzebuje to 2 lampy (regulacja) + tlo, ewentualnie do tego swiatlo ciagle (przyda sie jak albo skopiuje albo wymysle patent na foto bezcieniowe ewentualnie kupie siakis stolik).
    Pomieszczenie jak mam do dyspozycji ma ok 4-5m x 6-7m (z czego moge wykorzystac ok 4x3-4m) wysokosc ok 2,5m, budzet 1500-2000 pln max nieprzekraczalne
    Dajcie mi jakies rady co i jak z wlasnym studio

  9. #69
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez black_bird
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez motoko
    Moc 200Ws wydaje się być wystarczająca, ale jak uczy doświadczenie mocy nigdy dość. Zawsze można ją zmniejszyć więc to nie problem.
    Przyczepie się do tej wypowiedzi. Nie jest prawdą to stwierdzenie. Moce w kilowatosekundach sa potrzebne w studiach pracujących z dużym formatem. W LF problem głębi ostrości staje się tak dramatyczny,że stosuje się pokłony i wielkie wartości przysłony. Zazwyczaj 2x300 2x500, 300+500, 200+400 to zestaw zaspokajający potrzeby fotoamatora dysponującego dużą przestrzenią i cyfrową lustrzanką. Siły błysku nie da się moderować w dowolnym zakresie (zazwyczaj 3-5 przysłon) i bardzo szybko okazuje się, że mamy światła za dużo.

    Pozdrawiam
    Radek święte słowa ja z moimi 250+350 nigdy nie narzekałem na brak światła za to wiele razy na jego nadmiar, pracuję przeważnie na przesłonie 8.0 o wykorzystaniu 2.0 mojej 50tki można niestety zapomnieć

    pozdrawiam
    A na jakich czulosciach pracujesz e1 w tym oswietleniu?
    ISo 100 oczywiscie, nizej się nie da
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  10. #70
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Pomoze mi ktos z moim pytaniem co to je wklepalem wyzej?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 3.03.11, 23:37
  2. studyjne - bz24
    By bz24 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.04.08, 21:11
  3. Kolejne Studyjne :)
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.02.08, 20:00
  4. Zdjęcia studyjne
    By GrzeKur in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.09.04, 13:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.