Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Wątek: oswietlenie studyjne

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    sunbox ble :P

    a czemu odrazu zbulwersuje :P Twierdzenie "pakować się w chińszczyznę skoro za te same pieniadze można mieć Sun-Boxy" jest IMHO bledne. Bo moze lampy sa tanie ale do tego trzeba dokupic akcesoria (softboxy itp.) i wtedy cena robi sie konkretna.

    Zreszta jestem bardzo negatywnie nastawiony do tej firmy po malej przygodzie jaka mnie spotkala:

    Jaki czas temu bylem zdecydowany na niby cos lepszego. Znajomy mnie namowil na firme Sunbox. No i pare tygodni temu zamowilem... gosciu mnie zbywal ze jeszcze nie ma ze juz beda itp. Nawet zmienilem zamowienie na lampe o wiele drozsza i mocniejsza bo sprzedawca gwarantowal mi ze ta "wieksza" lampa to jutro bedzie i odrazu ja do mnie wysyla (tak wiec nawet postanowilem zaplacic wiecej niz na poczatku zakladalem byleby sprzet dotarl). Oczywiscie byla to bujda na rysorach (jakby nie mogl powiedzie ze bedzie cos za miesiac)... co ciekawe mojemu znajomemu ktory tez cos tez kupuje podal inny termin, a mnie oklamywal... wkurzylem sie i zrezygnowalem z tej firmy. Wyglada mi to na jednosoba firme, ktora ma gdzies klienta szczegolnie tego co kupuje (na poczatek) tylko jedna lampe, a nie kilka (no i przez internet czy telefon). No i po co komu 24mc gwarancji jak w sklepie wlacza sie ciagle fax, a goscia praktycznie nie ma. Nie mialem stycznosci ze sprzetem tej firmy i nie neguje ze jest kiepski raczej opisuje tylko sytuacje w jakiej mnie postanowiono - obiecanki i zapewnienia bez pokrycia. Przez takie cos stracilem zlecenia

    moj krotki wniosek:
    chinszczyzna zalewa caly swiat... tanio sprzet!
    Sunbox - sumarycznie z akcesoriami typu softbox, strumiennice itp. - w cale nie tak tanio!!!
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    2. Chcę kupić raz a dobrze
    3. Do użytku czysto amatorskiego
    - ile kasy chcesz wydac? to chyba podstawowe pytanie
    - patrzac w cenniki zwroc uwage na ceny softboxow itp. (liczy sie cena koncowa za zestaw)

    inne firmy
    http://www.funsports.pl/
    http://www.abitus.pl/
    http://www.eltec.pl/
    http://www.foto-net.pl/sklep/
    itp.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #13
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    ok, gościem który "namówił" Jeronimo na Sun-Boxa byłem ja choć namówił to za duże słowo, poprostu poleciłem mu firmę której lampy sam używam i z których jestem bardzo zadowolony . Znam przejścia które miał i nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, mogę powiedzieć tylko tyle ze trafił na zły okres w firmie. Nie wiem czy jest to firma jednoosobowa, przypuszczam ze wątpię, ale nawet gdyby to jakie to ma znaczenie?? Dla mnie żadnego. Nie zdarzyło mi się też zebym nie mógł się do właściciela dodzwonić, zawsze odbierał, kiedy nie mógł oddzwaniał. Prawdą jest fakt że Jeronimo miał nóż na gardle i zależało mu na czasie, mniej więcej w tym samym czasie inny Olyklubowicz też dojrzał do zakupu też po rozmowie ze mną zdecydował się na zakup S-B czekał dość długo ale w końcu się doczekał, może przekaże jakieś własne wrażenia co do lampy którą zanabył
    Podsumowując: podtrzymuję zdanie ze S-B to dobre, jak narazie niezawodne lampy, co do cen akcesoriów no cóż moze i nie są tańsze od chińczyków, może i nie są od nich lepsze ale też nie ma obowiązku kupowac ich w S-B, z właścicielem można się targować, podobno można zamówić lampy z mocowaniem akcesoriów pod inny system, wiem że jeżeli lampa siądzie i idzie do naprawy, na czas naprawy dostajemy lampę zastępczą...
    piszę to nie jako reprezentant firmy tylko jako użytkownik zadowolony z produktu który firma produkuje

    kolega z Olyklubu kupił S-B 500Ws softbox oktagonalny 140 i wyzwalacz bezprzewodowy radiowy za 1800 pln!! za takie same pieniadze można mieć chińczyka...który przy lampach S-B to zabawka
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    i tak nie lubie sunboxa :P || EOT = sunbox :D

    o ile dobrze pamietam to mi mowil ze mocowanie sunbox to to samo co mocowanie elichroma... tak czy owak jakiekolwiek mocowanie facet by specjalnie zrobil to bedzie ono o wiele drozsze niz chinczyk (no i pewnie trzeba by dodatkowo placic i czekac). No i juz pomijam to ze "softboxy studyjne" firmy sunbox nie sa wogle skladane (dostaje sie olbrzymia paczke) - ale to raczej jako ciekawostka do tematu "mobilne" (bogu dzieki sa jeszcze softboxy reporterskie).
    Zreszta koncze dyskusje na temat sunboxow - mala historie opisalem i wszystko jest tam zawarte co mogle przekazac. Mysle tez ze jak sie do goscia w Warszawie pojdzie to wszystko mozna zalatwic... ja probowalem przez telefon i net no i co z tego wyszlo to wyszlo.
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  5. #15
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Re: i tak nie lubie sunboxa :P || EOT = sunbox :D

    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    o ile dobrze pamietam to mi mowil ze mocowanie sunbox to to samo co mocowanie elichroma... tak czy owak jakiekolwiek mocowanie facet by specjalnie zrobil to bedzie ono o wiele drozsze niz chinczyk (no i pewnie trzeba by dodatkowo placic i czekac). No i juz pomijam to ze "softboxy studyjne" firmy sunbox nie sa wogle skladane (dostaje sie olbrzymia paczke) - ale to raczej jako ciekawostka do tematu "mobilne" (bogu dzieki sa jeszcze softboxy reporterskie).
    Zreszta koncze dyskusje na temat sunboxow - mala historie opisalem i wszystko jest tam zawarte co mogle przekazac. Mysle tez ze jak sie do goscia w Warszawie pojdzie to wszystko mozna zalatwic... ja probowalem przez telefon i net no i co z tego wyszlo to wyszlo.
    Jeronimo nie zakładaj że wszyscy są z nożem na gardle i nie mogą poczekać
    A co do soft boxów to studyjny jak sama nazwa wskazuje służy do pracy w studio, do wypadów w teren służą reporterskie Ja akurat używam tych drugich bo nie mam studia
    Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk
    Pozdrawiam
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no jednak nie moge zrobic EOT :P
    1. noz na gardle to nie 3tygodnie
    2. pierwotnie zamowilem 250Ws.
    Po prawie 3tygodniach jak do niego zadzowonilem to mi mowi ze 500Ws bedzie jutro (pierwotnie mowil ze ma na stanie) ze mi nastepnego dnia od reki moze ja wyslac po czym mnie olewa. Zmieniam zamowienie na drozszy produkt po warunkiem ze bedzie juz wysylany - dostaje zapewnienia i ... To przepraszam jak to nazwac? Moze tak jak powiedziales trafilem na zly okres w firmie... nie chcialbym majac u niego gwarancje trafic z awaria w zlym okresie.

    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk
    to tez kupilem starego dobrego chinczyka (a nie nowego bolinga)
    Wszystko byle nie sunbox

    no teraz naprawde EOT Czas skonczyc bo zrobil sie czacik dwoch ludzi ktorzy maja pewnie kazdy troche racji .. pozdrawiam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #17
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    no jednak nie moge zrobic EOT :P
    1. noz na gardle to nie 3tygodnie
    ja nie czekałem ani dnia, przyjechałem zapłaciłem i odjechałem z lampami
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    2. pierwotnie zamowilem 250Ws.
    Po prawie 3tygodniach jak do niego zadzowonilem to mi mowi ze 500Ws bedzie jutro (pierwotnie mowil ze ma na stanie) ze mi nastepnego dnia od reki moze ja wyslac po czym mnie olewa. Zmieniam zamowienie na drozszy produkt po warunkiem ze bedzie juz wysylany - dostaje zapewnienia i ... To przepraszam jak to nazwac? Moze tak jak powiedziales trafilem na zly okres w firmie... nie chcialbym majac u niego gwarancje trafic z awaria w zlym okresie.
    pewny nie jestem ale z tymi 3 tygodniami to chyba przesadzasz, faktem jest ze człowiek się znalazł w nowej sytuacji, wcześniej lampy zalegały mu na półkach a on żeby coś sprzedac jeździł na giełdę do Stodoły, nagle nie wiedzieć czemu pojawiło się tylu klientów że nie wyrabiał z produkcją
    Cytat Zamieszczone przez Jeronimo
    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Co do chińczyków...całe lata pracowali na takie zdanie jakie o nich mam, wszystko byle nie chińczyk
    to tez kupilem starego dobrego chinczyka (a nie nowego bolinga)
    Wszystko byle nie sunbox

    no teraz naprawde EOT Czas skonczyc bo zrobil sie czacik dwoch ludzi ktorzy maja pewnie kazdy troche racji .. pozdrawiam
    Jeronimo ja polecam lampy bo ich używam i jestem z nich zadowolony, Ty jesteś że swoich chińczyków zadowolony?? Lampy kupuje się raz a potem latami się ich używa, wydaje mi się ze jednak to jak się spisują w pracy jest cokolwiek ważniejsze niż to jakie trudności nas spotykają kiedy chcemy je kupić
    Z mojej strony też EOT Celebrity jeżeli będziesz potrzebował jakichś informacji albo pomocy jakiejś pisz na priv
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    troche tego ludzie ostatnio pokupili, moze dlatego chwilowe braki?
    Jak sie ma troszke przestrzeni to mozna softboxow nie skladac tylko wozic rozlozone. tak robia goscie co jezdza po szkolach.
    Czesc.Ch.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Pisząc "mobilne" miałem na myśli "łatwo pakowalne" - tak żebym mógł je zabrać w każdej chwili na drugi koniec miasta i nie zagracały miejsca w domu.

    Co do ceny - myślę, że 2k mogę dać jak na sprzęt który nie będzie się zwracał. Raczej muszę poznać trochę temat, żeby podjąć ostateczną decyzję.

  10. #20
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    Pisząc "mobilne" miałem na myśli "łatwo pakowalne" - tak żebym mógł je zabrać w każdej chwili na drugi koniec miasta i nie zagracały miejsca w domu.

    Co do ceny - myślę, że 2k mogę dać jak na sprzęt który nie będzie się zwracał. Raczej muszę poznać trochę temat, żeby podjąć ostateczną decyzję.
    To ja napiszę o Funsportach.
    Trochę ich zabawek mam, znam firmę od chwili wejścia w kooperację z chińskim producentem szpejów Weifeng (wcześniej sprzedawali deski i wrotki).
    Kupowałem od nich wszystkie tanie zabawki. Od żarówek WS45 (nie sprawdziły się, nawet jako trzeciorzędne źródło światła), poprzez CY100 - stopiła się obudowa od pilota - błyskam do dziś pod stół bezcieniowy, po CY300K, którą kupiłem wczoraj kolejną, bo mi się stare Elfo wykruszają (miałem 4, mam 2 sprawne). Blendy, płaszczyzny rozpraszające, kabelki synchro.
    Mam z FS też przenośny stojak na tła, trochę teł poliestrowych i kilka statywów.
    Znam dobrze tipów handlujących z FS.
    Co można powiedzieć złego o tym sprzęcie?
    Lampki mniejsze od CY200K są plastik fantastik, jedyna ich zaleta, to naprawdę niska cena.
    CY200K i wyższe są OK, u mnie nie padła żadna, choć słyszałem historie, że lampa działała dokładnie dwa dni. Na plus liczy się to, że firma naprawia, wymienia, serwisuje swój sprzęt bez marudzenia - uczciwie i szybko.
    Właściciel ostrzega, że te lampy nie mają zabezpieczenia termicznego. Zrobienie serii 100 wyładowań w 5 minut może je zabić. My mamy bardziej statyczną robotę (modelki się przebierają co 20-30 klatek) i lampy mogą sobie odpocząć po seriach.
    Jedną 300K kupiłem na uzupełnienie studio i wyjazdy wykładowe. Przeżyła dwa lata, nic jej nie jest. Oczywiście to nie Elinchrom czy Hensel, ale jak na pieniądze jakie kosztuje całkiem smaczna.
    Statywy - W803 - nie tykać, bo to za mała zabawka do oświetlenia. Lekkie, za niskie, za mały rozstaw nóg.
    W806 - solidny i wygodny statyw - od czasu do czasu wymaga dokręcenia śrub kluczem nasadkowym.
    Przenośny wieszak na tła - hipertani zestaw wraz z torbą. Teraz chyba już wszyscy używają tego właśnie wieszaka, bo ma dobry współczynnik cena/używalność.
    Softbox 5 w 1. Mam 120x80 - trochę za duży do statywu - lampa stoi "niepewnie".
    Softbox uniwersalny - fajny - pourywały się gumki ochronne na śrubach - ale miały prawo, bo traktowałem je dosyć brutalnie.
    Parasolki - połowa się rozleciała od lajtowego używania kilka lat. Zaleta - cena - chyba 25 zł za sztukę. Wystarczyły do tego, bym zrozumiał, że nie lubię światła z parasolek.

    Elastyczność sprzedawcy. Wczoraj wymieniłem za darmo kabel PC Sync -> duży jack na kostka -> duży jack. Te pierwsze dodają standardowo do lampy. Mam takich kabelków kilka i nie używam. Kostka, to kostka, działa ze wszystkim oprócz Canona 1ds (i minolt).

    Z rozmów z właścicielami sklepów z oświetleniem wiem, że fotografowie idą dwoma drogami. Niskie koszty i świadomość, że jak się zepsuje to trudno, albo najwyższa półka. Do zadań niestresujących FS jest akurat.

    Na przenośną zabawę z najwyższej półki polecam zaś generator akumulatorowy Hensla Porty i dwie głowice plus trochę sprzętu do rozpraszania światła. Jakieś 20kPLN, ale naprawdę wypas.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 3.03.11, 23:37
  2. studyjne - bz24
    By bz24 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.04.08, 21:11
  3. Kolejne Studyjne :)
    By djus in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.02.08, 20:00
  4. Zdjęcia studyjne
    By GrzeKur in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 8.09.04, 13:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.