Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Dokarmiana "dzika" przyroda [wieczór 9]

  1. #21
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    O tempora o mores. Czas niebłagalnie płynie, sprzęt coraz lepszy, coraz więcej ludzi znajduje nowe hobby. Tak to już jest, że ci, którzy pomimo wielu przeciwieństw i niedostatków zaczynali przygodę z fotoprzyrodą, muszą się liczyć z zastępami młodych, którzy mają dostęp do coraz lepszego sprzętu. No tak to jest, że zaczną powoli odchodzić w przeszłość ci co z wielkim trudem robili zdjęcia, które w swoim czasie były ikonami fotografii przyrodniczej. Mistycyzm tamtych czasów się skończył. Dwadzieścia lat temu niewielu ludzi stać było na wyprawę nad Biebrzę i jeszcze piękne fotografowanie. Dzisiaj, stać na to niemal wszystkich interesujących się przyrodą. Mają do tego znakomite narzędzia rejestracji obrazu. Jak potrafią to wykorzystać, to już inna sprawa.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  2. #22
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Grześ Zobacz posta
    O tempora o mores. Czas niebłagalnie płynie, sprzęt coraz lepszy, coraz więcej ludzi znajduje nowe hobby. Tak to już jest, że ci, którzy pomimo wielu przeciwieństw i niedostatków zaczynali przygodę z fotoprzyrodą, muszą się liczyć z zastępami młodych, którzy mają dostęp do coraz lepszego sprzętu. No tak to jest, że zaczną powoli odchodzić w przeszłość ci co z wielkim trudem robili zdjęcia, które w swoim czasie były ikonami fotografii przyrodniczej. Mistycyzm tamtych czasów się skończył. Dwadzieścia lat temu niewielu ludzi stać było na wyprawę nad Biebrzę i jeszcze piękne fotografowanie. Dzisiaj, stać na to niemal wszystkich interesujących się przyrodą. Mają do tego znakomite narzędzia rejestracji obrazu. Jak potrafią to wykorzystać, to już inna sprawa.
    Heh, ale niech jeżdżą i fotografują. Mnie zniechęca sytuacja następująca.
    Idziemy z Katarzyną wałami na bobra nad Narwią. Stoi sobie samochód, z krzaków wybiegają dwa ludzkie młode. Z kijkami ganiają się po lodzie. Auauauauaua, bloooo, kakakakakak! A rodzice oglądają to z samochodu. No, bobrów to już nie widzieliśmy.
    A potem samiec alfa dał sygnał, młode do samochodu i odjechali. Starzeję się.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Oprócz dostępności sprzętowej obecnych czasów swoje dołożył internet. Kiedyś były tylko wydawnictwa. Oglądał człowiek taki album Sawickiego i pomarzył, pomarzył..... Teraz otworzy stronkę, spojrzy w galerię i dojdzie do wniosku, że skoro tylu ma fotografie rzadkości to pewnie i mi się taką uda zrobić. Mieć cietrzewie i bieliki jak Leśniewski ( amator przecież), susły, ptaki wodno-błotne jak Karetta, skoczyć nad Biebrzę i zrobić coś jak Kłosowscy albo wzorem Łapińskiego czy Stachurskiego poszaleć na Mazurach. Smutne, bo oprócz wzmożonej penetracji ostoi ludzie kompletnie tracą ochotę? na wyrobienie sobie indywidualności fotograficznej. Z przyrodników starej szkoły każdy jest po czymś rozpoznawalny np. Wołkow i jego lustrzane nieostrości czy krajobrazy Tomka Kłosowskiego.
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan Zobacz posta
    A potem samiec alfa dał sygnał, młode do samochodu i odjechali. Starzeję się.

    Pozdrawiam
    Ano, ma człowiek ochotę złapać statyw mocniej w łapę i tak głowicą w te durne pały ....
    Ostatnio edytowane przez moose ; 27.01.10 o 01:05 Powód: Automatyczne scalenie postów
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Radek, tego klimatu opowieści biebrzańskiej, którą kiedyś na forum podawałeś, już pewnie nigdy nie uświadczysz. Piszę o Twojej i kolegi( przez niego tak pięknie opisanej) relacji. A może rzeczywiście starzejemy się.
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria

    Biebrza

    W piątek pogadałem sobie z miejscowymi na Olszowej Drodze jak to kiedyś przyjeżdżali fotografowie nad Biebrzę. Fajnie było. Aże często bywał u nich Puchalski to i słuchałem i słuchałem. Akurat trafiłem na ludzi, którzy bezpośrednio mu w terenie pomagali. Wspominali Go bardzo dobrze, jakbym postawił na stół flaszkę to i pewnie by ,,sie chopy popłakali sie". Gadali, że tamci ,,dawniejsi" to mieli szacunek do ludzi, umieli z nimi rozmawiać. Tera to panie tylko przyjadą i zaprowadzić sie każą, a Włodek i pogadał i flaszkę wypił a co zdjęciów zawsze naprzywoził nam. O panie, mielim ich całe teczki. Pogubili sie tylko. Poznałem też fajną historię zdjęcia Puchalskiego, na którym idzie myśliwy w waciaku z dubeltówką na jednym ramieniu i łopatą z łosia na drugim. Okazało się, że tę łopatę znalazł miejscowy chłopak ( teraz facet 50 lat). Puchalski jak zobaczył to prawie cały dzień ustawiał ich, kazał nosić poroże i tylko im zdjęcia robił.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  6. #26
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Moose bardzo ciekawie piszesz. I co najlepsze w otwarty sposób mówisz o temacie tabu, jakim jest swoisty wyścig szczurów. W sumie z pospolitymi gatunkami to człowiek się może schować pod ziemię. Chociaż Ty z racji doświadczenia, jak wyczytuję z Twoich postów, przynajmniej masz autorytet, aby takie rzeczy mówić wprost. Tacy amatorzy, którzy krótko fotografują, jak np. ja, mogą tylko niejako siedzieć cicho, jeśli nie chcą się włączyć w ogólny trend.
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Piotr napisał:
    "To tak jak z kotami bidakami, które w te mrozy stacjonują koło mojego bloku, nie mogę im dać tylko raz jeść, bo sumienie nie dało by mi spokoju, są moimi podopiecznymi i już. I okienko od pralni otwarte i miska codzienna musi być."

    Tak być powinno.
    "moje" balkonowe "bidule" - w te mrozy zamieszkały ze mną w domciu.
    A teraz - +;- 0 - są już w swoim żywiole, w sadzie i na balkonie, albo u mnie - jak zechcą.
    Ciepełko jest, micha jest, woda jest i ... wszystko wraca do normalności.
    Są wolne, niezależne - jak "związki zawodowe" - prawie.
    Pozdrówka.

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar moose
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Biebrza
    Posty
    736
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mysikrolik Zobacz posta
    Tacy amatorzy, którzy krótko fotografują, jak np. ja, mogą tylko niejako siedzieć cicho, jeśli nie chcą się włączyć w ogólny trend.

    Czemu siedzieć cicho? Właśnie chodzi o to by chrzanić ogólny trend. Osobiście wolę tworzyć trendy niż im ulegać. Zanim poznałem, liznąłem trochę tego światka ,, artystów fot. przyrod. "
    miałem bardzo idealistyczne podejście do tej grupy, jak mi się wydawało, wrażliwców, artystów z terenowym zacięciem. Wyleczyli mnie sami.
    Szczytem zakłamania był tekst ,, wyślij fotografię na ten konkurs, ja siedzę w komisji" - porażka. Bo jak co niektórzy odważniejsi mówią -,Nie ważne co wyślesz na konkurs, ważne kto siedzi w komisji" E tam, elaborat można pisać.
    "Jeden zarabia na to życie tym, co umie. Drugi robi to, co musi. Wżdy mnie poszczęściło się w życiu jak mało któremu rzemieślnikowi, chyba że niektórej ******. Płacą mi za rzemiosło, które szczerze i prawdziwie lubię."
    Sapkowski: Bonhart, "Chrzest ognia"

  9. #29
    | OlyJedi Awatar NightCrawler
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1.542
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Szczytem zakłamania był tekst ,, wyślij fotografię na ten konkurs, ja siedzę w komisji" - porażka. Bo jak co niektórzy odważniejsi mówią -,Nie ważne co wyślesz na konkurs, ważne kto siedzi w komisji" E tam, elaborat można pisać.
    Niestety nie dotyczy to tylko fotografii przyrodniczej czy nawet samej fotografii... Dzisiejszy świat jest w dużej mierze zbudowany jest na znajomościach i "wtykach"
    ...ciiii - bo cenzura się obudzi...to forum a nie miejsce do rozmów...
    Moje próby i Moja strona
    PAJACYK

  10. #30
    Moderatorka Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Ania_
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Posty
    3.693
    Siła reputacji
    74
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez moose Zobacz posta
    Czemu siedzieć cicho? Właśnie chodzi o to by chrzanić ogólny trend. Osobiście wolę tworzyć trendy niż im ulegać.
    A tak, tak zgadzam się w 100%. Bardziej chodziło mi o to, że osoba świeża, która zaczyna dopiero przygodę z fotografią przyrodniczą, może poczuć się - delikatnie mówiąc - mocno onieśmielona... i raczej nie będzie mówić głośno o TWA.

    Smutne co napisałeś o konkursach. Trochę mnie zastanawiało, czemu zawsze przewijają się te same nazwiska i dochodziłam do wniosku, że to zapewne z uwagi na najwyższy poziom tych osób. (Chociaż nie zawsze zdjęcia uważałam za wybitne). Teraz spojrzę na to nieco inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Ania_ ; 1.02.10 o 10:52
    15 lat na forum. Dawniej jako Mysikrólik. Zawodowo jestem tu i tu.

Podobne wątki

  1. "Bo prawdziwi miłośnicy foto... [wieczór 11]
    By Ania_ in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10.02.10, 21:24
  2. Nowa "zimna" sesja zdjęciowa: "Aneta & Monika"
    By Shevers in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:49
  3. "4 pory roku - Lato 08" - "Pozostali Zwycięzcy" galeria pokonkursowa
    By mynameisnobody in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 9.10.08, 19:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.