Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: Zuiko 14-54 vs 14-42 Kit

  1. #21
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ostatnio kupiłem E-30, z przyzwyczajenia wyłączyłem wspomaganie AF.
    No nic - kiedyś były ciężkie warunki (ciemno i kit) a Metz miał rozładowane baterie, więc włączyłem wspomaganie i tu miła niespodzianka. NIe wiem czy właściciele E-30 - tek to potwierdzą, ale wbudowana lampa błysnęła 3 x delikatnie w sporych odstępach (a nie serią jak w poprzednim modelu) i AF złapał ostrość.
    E-30 generalnie ma sporo lepszy autofocus niż E-xxx (może z wyjątkiem E-620). Nie tesotwałem spawarki za częto, posiłkowałem się moim metzem, ale na przykład po podpięciu 70-300 i zabawie w niezbyt jasno oświetlonym pokoju łapałem ostrość błyskawicznie. Poprzednio na E-520 albo nie mogłem złapać ostrości w ogóle albo po wielu jazdach w te i we wte soczewek.
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  2. #22
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    Flki wspomagaja AF.
    U mnie najpierw na pozyczonej 36 potem na mojej 50 nieco szybciej dziala kit, natomiast 14-54 tez jakby lepiej lapal. Dodam ze 14-54 i tak jest wg mnie niezauwazalnie wolniejszy niz 12-60 demon szybkosci af swego czasu.
    Mialem podpietego 12-60 (kolega z pracy ma ten obiektyw) no i szybkosc wdawala mi sie porownywalna z 14-54, ale za to ciszej pracowal swd no i na dole szerzej jest zauwazalnie, pewnie stad ta roznica w cenie
    Ostatnio edytowane przez nyny ; 21.01.10 o 14:54
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  3. #23
    | OlyJedi Awatar marek7001
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Posty
    905
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Witam.
    Posiadam aktualnie E-450 z kitem 14-42 oraz 14-54II.
    Różnica jest duża na korzyść 14-54, aparat ostrzy duuużo szybciej a i spawarka działa krótko. Oczywiście cały czas mówimy o kiepskich warunkach oświetleniowych.
    Były: 3 Canony PS, 2 Lumixy FZ, 2 Olympusy E-System /14-54II, 40-150/, Nikon D5000 /18-105/, E-PL2, E-PL3, E-PL5 /14-42, 14-150,12-50, 40-150, 14/2.5, 20/1.7, 45/1.8, Nokia LUMIA 920, 930 GOLD, LG G4, G5,G6, G7, Huawei P30 Pro jest ​Huawei Mate 50 Pro
    Galeria Olympusclub: http://galeria.olympusclub.pl/index.php?cat=21795




  4. #24
    | OlyJedi Awatar BartB
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    113
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    to jest znany błąd paralaksy w modelu 48, w 58 już tego nie ma
    Ale za pieniądze potrzebne na 58 kolega rav odejdzie z 4/3 do a nie o to chodzi
    Olek i Canon w jednym stali domu. Olek na górze, a Canon na dole...

    po godzinach...

  5. #25

    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    12
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pytanie brzmi czy warto wydać 500 Pln na uzywaną FL-36 żeby AF działał nieco szybciej ? Co w tym przypadku znaczy NIECO szybciej ? Może jakiś szybki teścik ktoś byłby w stanie zrobić ? Głównie chodzi mi o FL-36R bo używanego Metza dorwać jest bardzo ciężko i jeszcze ta minimalna odległość 1,5 m od obiektu mnie odstrasza w przypadku 46- Metza. :/

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Siemka
    Posiadam obydwa tytułowe szkła 14-54 to wg mnie genialne szkiełko pomijając budowę do tej mam największe zastrzeżenia. Jest bardzo szybki i baaardzo ostry. Nie mniej 14-42 to wg mnie też ŚWIETNE szkło. Swoje kupiłem za 209zł całkowicie nowe (w sklepie) jako część zestawu "wypadowego" do E420 i jestem z niego baardzo zadowolony (moim zdaniem rewelacyjny stosunek jakości do ceny)

    AF w 14-54 jest sporo szybszy w kiepskich warunkach ale tańszy też daje radę. Jeśli ostrzymy na coś kontrastowego to jest niczego sobie. Nie jest to demon prędkości ale jest całkiem sprawny i pewny.

    Osobiście brałbym 14-54 wyjdzie taniej niż wspomniany zestaw z d80.
    d80 to fajny sprzęt, ale też nie ma szału jeśli chodzi o wyższe ISO,
    a zoom wg mnie (jeśli nie chodzi o portrety) jest bardziej przyjazny we wnętrzach, zwłaszcza taki zoom jak 14-54

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    AF będzie działał wyraźnie szybciej. Pomijając już nawet fakt, że bez wspomagania w ciemnym pomieszczeniu AF w ogóle nie działa w wielu przypadkach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    | OlyJedi Awatar nyny
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    5.144
    Siła reputacji
    199
    Moja galeria
    rav00000: skad jestes wogole bo jak okolice bydgoszczy to chetnie udostepnie sprzet do sprawdzenia.
    W tym miejscu ludzie chwala sie sprzetem... Ja nie mam czym
    Kanał IRC Olympus Club: http://webchat.freenode.net/?channels=olympusclub
    Tylko prawdziwi twardziele nie robia BACKUP'ów

  9. #29
    | OlyJedi Awatar damnian
    Dołączył
    Jul 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    121
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jak będziesz używał D80 z ciemnym kitem, to na szybkości ustawiania ostrości przy słabym oświetlenie nic nie zyskasz, a przynajmniej stosunkowo niewiele w porównaniu do zakupu ZD 14-54. No chyba, że od razu jakieś jasne szkło sobie sprawisz, tylko bądź tu mądry i znajdź u Nikona jasnego zooma.
    Tutaj chodzi tylko i wyłącznie o świecącą żaróweczkę w ciemności która bagatela jako taka pierdoła a potrafi życie ułatwić
    D70s/N50 1.8/N18-55G/Sigma 70-300/Carl Zeiss Biometar 120 F2.8/SB-600 http://damnian.blog.com

  10. #30
    | OlyJedi Awatar Rinho
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Śląsk Cieszyński
    Posty
    295
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez rav00000 Zobacz posta
    Pytanie brzmi czy warto wydać 500 Pln na uzywaną FL-36 żeby AF działał nieco szybciej ? Co w tym przypadku znaczy NIECO szybciej ? Może jakiś szybki teścik ktoś byłby w stanie zrobić ? Głównie chodzi mi o FL-36R bo używanego Metza dorwać jest bardzo ciężko i jeszcze ta minimalna odległość 1,5 m od obiektu mnie odstrasza w przypadku 46- Metza. :/
    AF wspomagany lampką z FL-36 działa zauważanie szybciej.
    Jak nie zapomnę wieczorem to spróbuję zrobić kilka eksperymentów i spróbować określić różnicę - o pomiarach raczej nie ma co marzyć, to i tak zbyt krótkie czasy .

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  4. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.