Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyzwalanie lamp studyjnych

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria

    Wyzwalanie lamp studyjnych

    Jakie rozwiązanie najlepiej wybrać i najlepiej współpracuje z E-Systemem?

    Do wyboru:

    • fotocela
      radiowe
      podczerwień
      kabel


    Zapraszam do dyskusji

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    hehe widze ze trzeba rozbudowac dzial studyjny

    wszystko wspolpracuje z E-systemem

    Jedna lampe wyzwalasz np. poprzez kabel - najtansza wersja (kostka synchro + kabelek) a reszta lamp jest wyzwalana za pomoca fotoceli.
    Jakbym mial nadmiar forsy to zdecydowalbym sie na wyzwalanie radiowe bo IMHO jest najlepsze.

    kabel - minus to ze mozna sie plata pomiedzy nogami lub byc za krotki, plus tylko ty wyzwalasz swoja lampe i jest tani
    podczerwien - fajna sprawa, ale nie zawsze chwyta fotocela i podobno przy niektorych fotkach z bardzo bliska trzeba kombinowac z daszkiem do gory bo widac na zdjeciach "swiatlo"
    radiowe - najlepsze szczegolnie wielo kanalowe (wtedy mozna uniknac blyskania kolegi lampa w duzym studio)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  3. #3
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: Wyzwalanie lamp studyjnych

    Cytat Zamieszczone przez celebrity plus
    Jakie rozwiązanie najlepiej wybrać i najlepiej współpracuje z E-Systemem?

    Do wyboru:

    • fotocela
      radiowe
      podczerwień
      kabel


    Zapraszam do dyskusji
    • Fotocela - najtańsze wielopunktowe.
    • Kabel - niezawodność - trzeba łączyć z fotocelą. Niestety, fotocele czasem potrafią oślepnąć.
    • Radio - brak kabli i wielopunktowe, uzależnienie od bateryjek. Chińskie radio sprzedawane przez prawie wszystkich potrafi grymasić - nie działał z jedną ze stopek w E500 na premierze.
    • Radio zaawansowane (Henslowe) marzenie, tylko koszmarnie drogie. Bajer to np. regulacja proporcji energii błysku głowic z generatora z portu na aparacie (zasięg ponad 100m).
    • IR - nie używałem, słyszałem masę narzekań.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Maków
    Posty
    165
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    W studio czy na wynos ?
    Darek

  5. #5
    | OlyJedi Awatar willow32
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Posty
    1.203
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    ja z kabla szybko zrezygnowałem, w wirze fotograficznym co chwilkę na niego właziłem i wręcz wyrywałem z gniazda :-/ jeżeli dużo się ruszasz w czasie fotografowania kabelek IMO odpada, w tej chwili mam radiówkę do jednej lampy druga odpalana z fotoceli, ale muszę pomyśleć na drugim odbiornikiem bo kiedy mam założony duży softbox a błyskam z małą siłą fotocela nie widzi błysku radiówka na podczerwienią ma tą przewagę że radiówce nie przeszkadzają ściany, a uwierz ze miałem kiedyś sytuację że jedna z lamp była ustawiona w innym pokoju przeciwko fotoceli jest natomiast to że jak błyskasz w pomieszczeniu gdzie są inni pstrykacze z flashami każdy z nich będzie wyzwalał Twoje lampy Jeronimo się ostatnio na tym przejechał o ile się nie mylę
    http://www.robertnawara.digartfolio.pl/

    E-1 ZD14-54 FL-36 A850 135 f/1.8 85f/1.4 50f/2.8 20-35 f/3.5-4.5

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Chińskie radio sprzedawane przez prawie wszystkich potrafi grymasić - nie działał z jedną ze stopek w E500 na premierze.
    o czyli jednak sie mylilem z ta wspolpraca i kazdym e-systemem

    Cytat Zamieszczone przez willow32
    Jeronimo się ostatnio na tym przejechał o ile się nie mylę
    ano przejechalem bo nie umiem zalozyc kosti synchro z kablem i FL-50 wiec w tlumie ludzi (fotografujacych) uzywalem fotoceli (ale krotko :P)
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja używałem jak narazie tylko jednej opcji kabelka i kostki lub samego kabelka. I powiem tak faktycznie męczące jest wypadanie wtyku, a zdaża się to dosyć często, no chyba że np. foci się średnim formatem na statywie. Dużą wadą kabelka jest również jego czułość, jeśli do studia wejdą jacyś zapaleni amatorzy(czyt. burdello bom bom), a kabel zostanie kilkanaście razy przyduszony do ziemi, to jego żywot może szybko się skończyć. Również dosyć często przez właśnie wypadanie psuje się kabelek przy samej wtyczce.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    BTW.
    ja mam dwa kable kupowane w tym samym miejscu i jeden ciagle wypada (praktycznie nie da sie go uzywac) a drugi jest OK... dziwne
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Ogólnie mam problem ze znalezieniem sprzętu w necie/sklepach, oprócz allegro i FS to prawie żadnych info, konkretów, cenników

    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    [*]Radio zaawansowane (Henslowe) marzenie, tylko koszmarnie drogie. Bajer to np. regulacja proporcji energii błysku głowic z generatora z portu na aparacie (zasięg ponad 100m).
    Ile kosztuje np. takie drogie radio Nie mam punktu odniesienia

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    jeśli się nie mylę elinchrom oferuje odbironik w cenie 803zł i nadajnik 406zł w podwójnym zestawie 1201zł. Znalazłem Broncolora ale niestety ceny nie mogę podejrzewam, że parę stówek droższe. Co do firmy podanej przez RadioErewan nie znam jej.

Podobne wątki

  1. Wyzwalanie lampy
    By Magus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10.04.14, 09:17
  2. wyzwalanie radiowe
    By filippohh in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24.01.10, 12:26
  3. Zasilanie lamp studyjnych w plenerze
    By Issac in forum Studio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 3.12.09, 00:26
  4. Palnik kołowy do lamp studyjnych
    By irek50 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17.08.09, 21:13
  5. Olympus 5060 - wyzwalanie lamp studyjnych.
    By malkontent in forum Studio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13.02.07, 22:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.