Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 60

Wątek: Torba w góry

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Candela
    Dołączył
    Nov 2008
    Mieszka w
    Podhale
    Posty
    80
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam taką torbę jak Dobas bardzo dobrze się spisuje, no ma jeszcze bardzo przydatną rzecz tj. schowaną pelerynę osłaniającą przed deszczem. Poza tym pełno kieszonek "schowków". Za swoją dałem coś koło 200 zeta ale warto było, jestem zniej bardzo zadowolony.
    EPL-3 z kitami, 6D, 60D i sporo gratów do tego,

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Zasadniczo w górach nie sprawdza się noszenie sprzętu foto w plecaku. Przynajmniej nie w przypadku wypadów dłuższych niż 2 godziny. Jeżeli musimy do plecaka zmieścić jedzenie, ubranie, trochę szpejów przydatnych w dziczy (), stajemy przed dylematem - albo większy plecak (ale kto się będzie z nim co chwilę tarabanił, żeby sprzęt foto tam wkładać), albo koniec z fotografią.

    Jedynie sensownie się sprawdzające rozwiązanie to dodatkowa torba foto. Nie za duża, nie za mała. Też mam jakieś Lowepro, mieści mi się tam e3 z dopiętym szkłem i jeszcze miejsce na jedno szkiełko jest.

    Żeby ułatwić sobie noszenie takiej torby, dopinam ją dodatkowo do pasa biodrowego plecaka - problemem jest jednak umiejscowienie 'szlufki' na tylniej ściance torby - zwykle jest ona pośrodku, przez co środek ciężkości się dziwnie rozkłada i ma się wrażenie, że wszystko fiknie do góry nogami.

    A aparat - no wiadomo, dobrze pasek zamocować, na szyję i... W 30 - 40 stopniowym upale pasek na szyi doskwiera. Rozwiązuję to w ten sposób, że przez pasek przekładam nie tylko głowę ale i jedną rękę. Aparat mniej dynda, nie ma ryzyka, że jak się nad czymś pochylimy, to wyrżniemy obiektywem w skałę, itp.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar marwis
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    157
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    ja używam do 410 + obiektyw+akumulator+polar Rezo TLZ 10 przewieszone z prawego ramienia na lewy bok i z dodatkowym paskiem tylko do aparatu w pasie - fajnie się sprawdza także na nartach i na rowerze bo nie "lata" i gdy nie mam plecaka łatwo mogę aparat przerzucić na plecy. Drugi obiektyw jeśli go zabieram dopinam na drugim (prawym boku) na tym pasie w biodrach w pokrowcu 1S.
    E 410 ZD 9-18, 14-42, 18-180, FL 36R, PS S90

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Juz pisalem ale w innym watku. Mam plecak Campusa, ktory na szelkach ma silne koluszka, takie wszyte kolka. Wiec ubieram plecak a torbe ( Nova4) przypinam do tych koluszek na piersiach. Wyglada to jak garb na piersi, lub zapasowy spadochron, ale co tam.
    Nova 4 ma z tylu wszyte takie paski, jakby miał w nie wejsc pasek od spodni ( nie wiem kto mialby nosic to torbisko przytroczone do paska od spodni), wiec do nich przypialem dwie male obroze dla pieskow( sklep zoologiczny) z karabinczykami (male) i to nimi przypinam torbe ( na ten czas pozbawiona pasa nosnego) do koluszkow przy plecaku.

    Wady- w naprawde trudnym terenie moja stara Nova4 ( wersja berdziej pekata niz dzisiejsze) dyndajac na piersi zaslania widok pod nogami i mozna sie o cos potknac. W terenie typu Bieszczady- Beskid Niski wcale mi nie przeszkadza.
    No i zanim sie zdejmie plecak wczesniej trzeba te torbe odpiac.

    Zalety- rownowazy ciezar plecaka a co najwazniejsze, odpinam ja wcale nie zdejmujac, odwijam klape i wyjmuje sprzet, szybko. Na zapietej klapie torby mozna polozyc aparat, bo u mnie torba przypieta jest dosc wysoko na piersi.

    Jakas mniejsza torba typu Nova2/3 bylaby w tym ukladzie lepsza.
    czesc.ch.

    p.s. Sam jestem dosc gruby i to rozwiazanie jest dla mnie jedyne.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar festin
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Pruszków
    Posty
    119
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Za przedmówcami:
    Plecak + kijki + lustrzanka w zasięgu ręki => w moim przypadku jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się torba przewieszona przez ramię i głowę i noszona z przodu.
    Muszę jeszcze przetestować rozwiązanie Chomsky'go
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MA Olympus 167.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	57,9 KB
ID:	28188  
    pozdrawiam
    Paweł

  6. #16
    | OlyJedi Awatar 2ev
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    WrocLove
    Posty
    281
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Jeśli niepotrzebne są oba obiektywy jednocześnie to powinien
    sprawdzić się pokrowiec typu "colt".
    Pokrowiec ma z tyłu szlufkę i można go przyczepić do paska
    albo do pasa biodrowego w plecaku.
    Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.
    Mark Twain

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria
    używam Case Logic http://www.skapiec.pl/site/cat/67/comp/165673
    wersja zoom - ost literka Z
    super wykonany
    bardzo solidny i spód, dół zabezpieczony bardzo sztywnym materiałem
    pasuje na 330 i starego kita 40-150
    dodatkowo kieszonki na drobny asortyment

  8. #18
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Nie rozumiem po co chcecie te torby taszczyć? I to jeszcze takie kosmetyczki jak nova3?

    Aparat na szyję i przez ręke i już - przenosimy go trochę na bok i w ogóle się nie buja.

    Ew na drugi Obiektyw do odpowiedni pokrowiec - tylko jak najmniejszy, który swobodnie można przypiać do pasa biodrowego plecaka.

    Przy wspinaniu, i tak trzeba dziadostwo wpakować do plecaka, bo z przodu w czym by nie było, tylko przeszkadza i można sobie kuku zrobić. Czasowo to,żadna strata, bo i tak kijki troczymy do plecaka, więc ściągnąć go musimy.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar 2ev
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    WrocLove
    Posty
    281
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Ja mam takie cóś
    Samsonite Safaga DF 50 Colt
    tyż dobre do paska.
    Nigdy się nie tłumacz – przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą.
    Mark Twain

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Polecam torbę biodrową noszoną z przodu. Mam Lowepro Inverse 100AW i świetnie się do tego sprawdza. Problem w tym, że nie zmieścisz do niej za wiele.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Widok z Góry
    By Marylka in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.11.06, 02:15
  2. [Góry], Tatry, 17-22.07.05
    By dolby in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.07.05, 12:41
  3. Wycieczka w gory
    By qwerty in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27.09.04, 20:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.