Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: Radiowy wyzwalacz lamp

  1. #1
    | OlyJedi Awatar robert1088
    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    JAROCIN-WLKP
    Posty
    963
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria

    Radiowy wyzwalacz lamp

    Witam chciałbym spytać się o funkcjonalność i awaryjność takiego sprzętu http://www.allegro.pl/item871463159_...dbiorniki.html -wiem że to coś działa z e -system ale jak to wygląda w praktyce ? Dziękuję za wszystkie opinie

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    mam takie cóś identiko. pierwszego dnia uzytkowania dowiedzialem sie czemu to odradzany sprzet. nie blyskalo za kazdym razem. zauwazylem, ze dzialo sie tak po kilkuminutowej przerwie, jakgdyby "usypialo".
    uzywam go okolo 2 miesiace ale od dluzszego czasu nie spotkalem sie ze wspomniana przypadloscia.

    odbiornika uzywam max 5m od nadajnika. [przerwa bo sie zrymuje] i wszystko cyka.

    alternatywy w tej cenie nie znalazlem.
    Ostatnio edytowane przez dka ; 10.01.10 o 19:40

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Bambus81
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Posty
    175
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mam taki zestaw, ale jednym odbiornikiem - i działa.
    Używam go z lampą w trybie M i jedyne, do czego można to zastosować - to tylko wyzwalanie lampy (w moim przypadku metz 54 mz-3).
    Był mały problem z tym sprzętem - okazało się że styki nie kontaktowały - po podgięciu - przez 4-ry miesiące bezawaryjnie.
    Podsumowując - za te pieniądze - Polecam!

  4. #4
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dka Zobacz posta
    mam takie cóś identiko. pierwszego dnia uzytkowania dowiedzialem sie czemu to odradzany sprzet. nie blyskalo za kazdym razem. zauwazylem, ze dzialo sie tak po kilkuminutowej przerwie, jakgdyby "usypialo".

    Używasz Sabinek? Masz ustawione w lampie przechodzenie w stand-by? Jeśli tak to wyłącz. Jeśli nie chcesz tego wyłączać, to po przerwie kliknij tym przyciskiem "test" na nadajniku - obudzi lampy

    Co do pytania w temacie: mam, używam z dwoma, czasem trzema odbiornikami. U mnie 100% wyzwoleń, zasięg ok 50-60m. Osobiście nie potrzebuję niczego więcej, jeszcze się nigdy nie zawiodłem, a błyskałem sporo.

    Czasem ludzie pisali o częstej konieczności wymiany baterii w odbiornikach - ja mam jakieś syfne chińczyki od nowości (kwiecień 09), czasem zapomniałem wyłączyć na pare dni odbiornik i działa nadal, bez zająknięcia.

    Z tym, że nie daje głowy, że z innymi sztukami też tak będzie - możliwe, że mi się trafiły jakieś wybitne egzemplarze...

  5. #5
    | OlyJedi Awatar kornik50000
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Sam używam takich , te twoje to zwykłe pt-04 tylko z nazwa "firmową"
    Za tą cenę nie ma co się zastanawiać tylko brać i już. Czasami nie odpali , czasami odpali samo ....ale trzeba przyznać ze mi do 10-12 m śmiga spokojnie i jak się uszkodzi to nie będę żałował bo dałem za najtańszy zestaw 79zł. Świetna alternatywa dla kabla przez który kilka razy skutecznie udało mi się przewrócić lampę ze statywem.

    Od razu powiem ze jak idę na koncert i chce mieć większą władze nad światłem (ale zabrzmiało ) to biorę kabel 0,8m co przesyła mi ttl .


    Bo zestawem pt-04 możesz tylko robić w manualnych ustawieniach lampy .

    Ale i tak się opłaca!!!
    Ostatnio edytowane przez kornik50000 ; 10.01.10 o 21:20
    E-510 14-42 , helios 58/2
    Pentax k10d , torba szkieł , błyski i inne graty
    .................................................. ..
    Nie ważne jaki masz pędzel, ważne jak nim malujesz.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar dka
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Łódź, Radomsko
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Używasz Sabinek? Masz ustawione w lampie przechodzenie w stand-by? Jeśli tak to wyłącz. Jeśli nie chcesz tego wyłączać, to po przerwie kliknij tym przyciskiem "test" na nadajniku - obudzi lampy
    ano wlasnie podejrzewalem to bo ostatnio nie wyzwalam sabinek i problem nie wystepuje. zatem prostuje swoja wypowiedz do ksztaltu: BIERZ! PHOTTIX TO CUD TECHNIKI!!!!11

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Co do pytania w temacie: mam, używam z dwoma, czasem trzema odbiornikami. U mnie 100% wyzwoleń, zasięg ok 50-60m. Osobiście nie potrzebuję niczego więcej, jeszcze się nigdy nie zawiodłem, a błyskałem sporo.
    Chyba trafiłeś na jakiś egzemplarz "na import" - w moich przypadku szybko zrezygnowałem z Phottixów ze względu na mały zasięg (max do ok 10 metrów w plenerze) i dość częste niebłyskanie.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar kornik50000
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    88
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Widziałem na necie patenty ze wystarczy przylutować kawałek kabelka do anteny w odbiorniku i można mieć zasięg do 100m . Nie probowałem bo mi spokojnie moje 10-12m wystarcza. Max jaki osiągnąłem to ok 20m ale trzeba mieć wtedy świeże baterie/akumulatorki.
    E-510 14-42 , helios 58/2
    Pentax k10d , torba szkieł , błyski i inne graty
    .................................................. ..
    Nie ważne jaki masz pędzel, ważne jak nim malujesz.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar VonGregorius
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    275
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Mój zestaw - dokładnie od tego gościa działa drugi miesiąc bezawaryjnie. jedyny kłopot to sąsiad który ma taki sam ( w klatce obok, piętro niżej) i sobie nawzajem od czasu do czasu błyskamy
    Jak zrobię najlepsze zdjęcie w swoim życiu to zmienię hobby. (-M)
    www.grzegorzkorab.pl

  10. #10
    | OlyJedi Awatar witia
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    5.396
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    A tutaj - trochę taniej. I takie tam bajery dodają.
    http://cgi.ebay.pl/Remote-Flash-Trig...item35a63c5c49
    Pozdrówka.

Podobne wątki

  1. Wyzwalacz radiowy
    By utoplec in forum Studio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2.10.11, 20:10
  2. Wyzwalacz radiowy i szybka synchronizacja?
    By deus in forum E-System
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.05.11, 11:40
  3. Wyzwalacz radiowy do E-510.
    By Zbig2011 in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14.02.11, 10:52
  4. Wyzwalacz radiowy
    By Maestro1984 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16.08.10, 10:01
  5. fl36r+radiowy wyzwalacz - nie trybi :(
    By obiv4n in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13.06.09, 07:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.