Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 107

Wątek: te szumy w e-systemie

  1. #21
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez herbie_mp Zobacz posta
    A ja się szumami nie przejmuję... Mam E-510 z dwoma kitami (nowszymi niestety), mam 70-300 Zuiko i lampę FL-50R. Używam głównie ISo do max 400, ale nie brzydzę się w razie potrzeby włączyć 800 albo i nawet 1600. Wiem, że "szumi", ale ten szum to często w głowie fotografującego lub ogladającego. Przy fotkach wielkości ekranu (typowego, nie 42 cale ) lub odbitek 10x15 to szum to przecież raczej fikcja...
    Ja tam nie "podniecam" się występowaniem szumu. Ot jest bo jest i trza z tym żyć
    Zawsze z niecierpliwością czekam kiedy ktoś zacznie zapewniać o swoim zadowoleniu zapominając, że autora wątku prawdopodobnie ziębi czy takiemu delikwentowi jest dobrze czy też nie. Nie o satysfakcję innych mu zapewne chodzi.

    PS. Przyznaję, że jestem zaskoczony, iż tym zapeniającym o swoim szczęściu nie jest kolejny raz Zibi

    Pozdrawiam

  2. #22
    dinx6
    Gość
    Ostatnio doszedłem do wniosku, że szumy, aberracje, dystorsje i inne komy to coś, co utrzymuje fotografię przy życiu. Gdyby nie dowiedziony empirycznie fakt ich istnienia, każdy idiota mógłby zrobić idealne technicznie zdjęcie minimalnym nakładem sił twórczych a my wszyscy porzygalibyśmy się od wysypu zdjęć absolutnych.

    Tak więc Bracia i Siostry, błogosławmy szum!

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    wawa
    Posty
    28
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

    dzięki

    dziękuję wszystkim za rady,
    chyba faktycznie zostanę z tym co mam, dokupię 50-200 (jak ustrzelę ten co jest na allegro) albo lampę, no i empirycznie, empirycznie...

  4. #24
    | OlyJedi Awatar Misiaczek51
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    172
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Szumy prawie nigdy nie przeszkadzały i z ich powodu nie pozbyłbym się E-510. Jeżeli one stanowią problem dla Ciebie to się dokładniie zastanów.

    A to co napisał Serafin o D90 z 18-105 to prawda. Pokochałem ten zestaw od pierwszych fotek - czego nie mogę powiedzieć o E-510. Wiecznie musiałem walczyć z punktowymi przepaleniami, ślęczeć nad RAW-ami, stale wprowadzać korekty bo flesz notorycznie niedoświetlał (zewnętrzny również) albo też aby uniknąć prześwietleń itp. Po prostu układ pomiaru ekspozycji działał tak sobie (niektórzy będą twierdzić że wszystko w normie, stosować pomiar punktowy a poprawki odkładać w szarych komórkach - jak ktoś lubi - jego sprawa).
    Jeżeli taki sposób używania Ci nie przeszkadza a wręcz daje zadowolenie ( to panowanie nad parametrami), to z powodu samych tylko szumów, przy fotografii jaką uprawiasz, na pewno bym nie wymieniał!
    Inna rzecz że 4/3 w wydaniu lustrzankowym, IMHO, steruje w ślepy zaułek. Niedługo body E-510 bedziesz mógł sprzedać za 700 zł.
    Ostatnio edytowane przez Misiaczek51 ; 8.01.10 o 16:33
    Druh Smiena Zenit Zorkij Practica Canon Oly 5050 8080, Nikon D90 + 18-105 + 70-300 VR +50/1.4

  5. #25
    darkelf
    Gość
    Jeśli potrzebujesz mniejszych szumów przy wysokim ISO to zmień system, ja nie potrzebuję, zazwyczaj używam ISO 100, ale i z ISO 1600 mam udane zdjęcia.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ja bym się wstrzymał ze dwa lata jeszcze i wtedy powrócił do problemu, bo może pojawi się w międzyczasie puszka, która twój problem rozwiąże i wtedy zamiast zmieniać system po prostu ją kupisz? A E-510 na dzisiejsze warunki wcale tak daleko w tyle przecież nie jest w porównaniu do innych 4/3 i APS-C. A pełna klatka kosztuje jeszcze sporo.
    Pytanie czy musisz odszumiać wszystkie? Może wystarczy, że poświęcisz minutę i tylko te najbardziej udane odszumisz w NeatImage (albo czymś podobnym)?
    Ostatnio edytowane przez Magnesus ; 8.01.10 o 16:07

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Podsumowując przedweekendowo - jako remedium na szumy doradzono w wątku kupno lampy, dyfuzora oraz innego szkła. Ciekawe kto wpadnie na pomysł poradzenia używania innej karty pamięci

  8. #28
    EuroLiberty
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pawel-5 Zobacz posta
    [...]dokupię 50-200 (jak ustrzelę ten co jest na allegro) albo lampę, no i empirycznie, empirycznie...
    Tego bym właśnie na Twoim miejscu nie robił. Masz 14-54 i 70-300. Jeśli nie do końca jesteś zadowolony, to na jakiś czas powstrzymaj się od zakupów. Posiedź na tym, co masz. Utwierdź się w przekonaniu, że dobrze się z e-systemen czujesz i dopiero inwestuj. Chyba, że trafisz rewelacyjną okazję, to inna sprawa. Odsprzedaż nie uszczupli Ci kieszeni.

    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Podsumowując przedweekendowo - jako remedium na szumy doradzono w wątku kupno lampy, dyfuzora oraz innego szkła. Ciekawe kto wpadnie na pomysł poradzenia używania innej karty pamięci
    Jest i neofita, który głosił, że e-systemem można fotografować wszystko. Po przesiadce na FF odmieniło się chłopu. Okiełznał potwora i stał się prześladowcą fanatyków e-systemu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EuroLiberty ; 8.01.10 o 16:43

  9. #29
    jungli
    Gość
    Koledze z dylematem doradzam mocno sie zastanowic czy zmieniac system, co wiaze sie praktycznie zawsze z problemem sprzedazy, strata finansowa, zakupem nowych zabawek itd...

    E system w moim przekonaniu jako uzytkownika ma wiele zalet ale tez i wad, w 510tce i podobnych draznila mnie mala rozpietosc tonalna, ciagle walki z naswietlaniem, szumy, szumy mam od zawsze, mieszkam nad morzem podsumowujac nie jest tak zle z tymi szumami, nie przesadzajcie, E1, ktorego uwazam za swietna puszke szumial - fakt ale i tak go kochalem za kolory! w nowszych nie jest tak zle.

    Przede wszystkim mamy stabilizacje, ktora skutecznie pomaga sciagnac nam czas naswietlania do 1/15s czy nawet 1/8s, pamietajmy, ze to troche lepsze od braku stabilizacji ale lepszego iso.
    Kazde ciagniecie iso w gore wiaze sie niestety ze spadkiem dynamiki tonalnej itd, wiec nie wiem czy robienie 5Dmk2 na iso 6400 ma taka przewage nad olkiem ze stabilizacja iso 800, pomijam roznice wielkosci matrycy.

    Na miejscu kolegi kupilbym 50-200 i zaczal robic swiadome zdjecia, jak okaze sie, ze 510 nie daje rady, warto sie zainteresowac nowszym body E3 badz E30, mialem, jest duzo lepiej niz w tej klaustrofobicznej 510tce

    nie daj sie zwariowac, mowi Ci to czlowiek, ktory wszelkie systemy przebyl, a kocha E1

  10. #30
    S4INT
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez jungli Zobacz posta
    Przede wszystkim mamy stabilizacje, ktora skutecznie pomaga sciagnac nam czas naswietlania do 1/15s czy nawet 1/8s, pamietajmy, ze to troche lepsze od braku stabilizacji ale lepszego iso.
    Kazde ciagniecie iso w gore wiaze sie niestety ze spadkiem dynamiki tonalnej itd, wiec nie wiem czy robienie 5Dmk2 na iso 6400 ma taka przewage nad olkiem ze stabilizacja iso 800, pomijam roznice wielkosci matrycy.
    Spróbuj za pomocą stabilizacji zamrozić ruch obiektu...
    Piszesz jakby stabilizacja i skracanie czasu naświetlania to było to samo. A nie jest.

Podobne wątki

  1. Aktualizacje w E-Systemie
    By Legal in forum E-System
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10.02.19, 16:03
  2. Szeroko w E-systemie
    By jacek2004 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 13.08.09, 14:21
  3. Ostro w E-Systemie
    By dawid_ in forum E-System
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11.01.08, 09:39
  4. Ogniskowe w systemie 4/3
    By KaarooL in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.10.06, 08:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.